Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...33343536373839...59
Dolů
Téma: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora
**
#47805
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Michal, presne ako pises. Uz sa mi nechce zacinat znova od nuly, tak si radsej nedam. Bolo by to ovela unavnejsie zacinat znova. Vsetkym vela sil a spokojnosti.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47806
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Ahojda.
Drahoslavo souhlas. Michale klobouk dolů, ale přecejen jsi v jakési izolací tou nemocí, není to přirozené prostředí se vším všudy. Vím o čem mluvím, Lehce se mi abstinovalo když jsem byla na nemocenské s kolenem, i potom. Ani se to netýkalo chlastu a nemoci z chlastu. Pak realita, práce, kamarádi, běžné zvyklosti a pic, bylo . Moc ti držím palce, aby ti to vydrželo i v "normálním životě"... A mě taky
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47807
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Dakujem Drahoslavo velmi pekne za menovitu podporu
Mam 11ty den zajtra a pocit, ze ak ma nepolozi demon craving tak este + 2x tolko a mam 1. mesiac co sa mi este nepodarilo za 15 rokov mojej alko kariery

Je to ako v matrixe, vybrat si cervenu alebo modru pilulku, nieco medzi nieje, to je fakt a dolezite.

Aj mna napadaju myslienky, ze: "ved sem tam nezaskodi", ale je to len pokusenie, bol by som blb rovnaky ako doposial a zas len 1001x zopakoval - sa nechal oklamat. A kde by to skoncilo ? Presne ako pisal MIchal, ma pravdu, uplne na nule zas a znova zas, a takto dalej uz nechcem. A moja aspon 11 dnova snaha by bola zasa v ... tam hlboko

Tiez som sa uplne odstrihol od ludi z baru, novych zatial nepooznam, tak to zatim zvladam sam, a som aj rad na jednej strane. Mozno sa mi podari skor najst sam seba a privedie kde by som ani necakal. Sa prechadzam, pozeram filmy, varim, pocuvam hudbu, smutim za ex, v praci nepocitam sekundy ako odbije a ja idem pit s kamosmi alebo sam, ale radsej idem aj 2 hodiny napesi domov a premyslam nad zivotom atd.
Sa motivujem, ze budem vyzerat lepsie a citis sa lepsie a vsetko bude krajsie, dokonca, velmi sa tesim, na tu zmenu psychiky po par mesiacoch abstinencie, to by bola velmi parada.
Teraz zatial mavam riadne uzkosti, spolu s lakoholom som prestal aj fajcit, lebo ja som fajcil len pri alkohole, inac mam z toho panicke uzkosti.

Drahoslavo, ak budete s manzelom oslavovat, tak bez alkoholu to bude istotne ovela ovela krajsie, ja by som radsej zazil nejaky pekny vylet a mal krasny pocit ako sa opit, zazit falosne stastie a potom sa trapit. Tak Vam velmi drzim prsty obom, a aj Vam vsetkym co tu ste.

Zatial, co na mna funguje je, ze ak pride myslienka, hned ju od zaciatku odstrihnem a zahodim, je to podla mna jednoduchsie, ako ked sa v hlave rozvinie a ja uz fantazirujem a bojujem s nou a so sebou, ze chcem ist von. Ono sa ten demon maskuje za vselico mozne, a skusa najst cesticku, bud nervy alebo nuda samota hocico, nechcem tento pokus o surfovanie na tejto vlne pokazit.

Niekto to tu pisal, ze ako knaz ma poslanie a celibat a nema holku, tak ja nepijem Take veci mi tiez pomahaju, tu citat Vase prispevky
Dokonca aj vo sne odmietam alkohol

Ja sa nechcem robit mudry, ved mam tiez strach, ale je fakt podstatne, ze vynimky cloveka vratia s5.

A tesim sa Drahomira, ako si spomenula, ze mate viac pokoj doma.
Pomalicky takto mozno s pokorou so stiahnutymi usami a ocami na stopakch po spickach zvladnem
chcel by som zazit to poznanie.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 20/02/2018 22:58 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47808
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Santal dekuji ,
ja jsem ve fazi,kdy neuvazuji zda budu pit nebo ne jen se snazim napravit a minimalizovat skody na tele a dusi,ktere jsem si pitim zpusobil "normalni zivot" ziji jelikoz ignoruji 6hodinove vychazky a chodim,kdy chci kde chci (mam na to figl) a uz jsem byl sednout ve spolecnosti,kde pili,u me doma se pilo ja ne,doma mame asi 8 flasek alkoholu a pivo-neziju sam a nedela to se mnou nic,oslavu jsem oslavil a nepil-nechtel,nemoc z alkoholu nemam a rozhodl jsem se tak uz pred nemoci ne po ni spis preji Tobe hodne stesti,ja jen musim pracovat na sve psychice a dennim rezimu-navycich...diky
Stef,
gratuluju 11 dni je super a z toho,co pises to mas fajn srovnane v hlave!! Take nejsem psychicky uplne ok,ale kdyz pijes nejakou dobu nezmeni se to za mesic,trva to...ale na jare zase bude o neco lepe budes uz abstinovat okolo 2 mesicu a hlavne nudes na sebe hrdy! Hodne stesti
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47809
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Dakujem Michale,

frajerina toto zvladnut, ta psychika to je fakt tvrdy oriesok

Ak by si mal nejake typy ako to zvladat medzi ludmi, byt vpohode a nemat taky strach, alebo ako to Tebe funguje, a chcel by si sa podelit, tak mi napis ))
Alebo ako pracujes na tom rezime.
Si myslim, ze to su cenne veci.

A pocitujes rozdiel u Teba po tych 2 mesiacoch ? Je to pekny vykon

Drzim prsty nadalej
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47810
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Je to hodne subjektivni,nevim jake ty mas pocity v urcitych situacich,jsem take uzkostny typ-mam to jiz radu let a zkus konkretizovat,co mas za problemy...jestli citis uzkosti cely den nebo v urcitych situacich..No ja se snazim poslouchat sve telo-napr.kava nekomu zvysuje uzkost,kdyz si ji dam jsem uzkostny-tak reaguji a priste si dam radeji caj nebo kavu bez kofeinu,dela mi problem byt na miste,kde je mnoho lidi-tady je opacne reseni vyskytovat se temto mistum co nejcasteji-strach a negativni pocity se budou slabnout..rezim je dulezity,celkove denni navyky jak stravovaci tak spankovy rezim a xyz dalsich veci,nejde to zmenit vse naraz,je to o postupnych zmenach ve spatnych dennich navycich=zlozvycich,ktere mi neprospivaji az do te doby,dokud se ty dobre nestanou samozrejmosti...jak pisu sam teprve jsem nekde na zacatku cesty a ctu si,menim,poznavam...dej hodne na to,co Ti dela/nedela dobre,dulezite je se neasocializovat-chod mezi lidi,samota je fajn jen v urcite mire a to vis,ze je to lepsi u mne osobne jsem mel brutalni insomnii=nespavost a spanek se hodne zlepsil..coz je zaklad vseho,tak vytrvej!! A na druhou stranu vylezou na povrch takove skryte neduhy tela,ktere jsem "lecil"a skryval za alkohol a s tema je potreba se pobit ale vim,ze to pujde,ale je to prave o te TRPELIVOSTI,KAZNI A ZIVOTOSPRAVE...a pomslu zacit mit rad sam sebe,cenit si toho,ze se chces zmenit,zacit si sam sebe vazit...promin za dlouhy prispevek je toho hodne,co clovek neregistruje,kdyz chlasta...
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47811
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Ahoj všem,
poslední 2 týdny si pročítám vaše diskuze zde a nakonec se s určitým zpožděním také připojuju k suchému únoru
Před 2 měsíci jsem zahodil hulení, před měsícem cigára a před týdnem chlast - a už se k tomu pekelnému trojlístku nechci nikdy vrátit.
Čtení diskuzí tady mě docela posiluje v odhodlání, díky za vaše příběhy a zkušenosti. Velmi mile překvapen jsem i z AA, hodně předčili mé očekávání a budu tam určitě minimálně zpočátku chodit.
Fenix1
Senior Boarder
Příspěvky: 75
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 02/26
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47812
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
stef napsal:
[quote]

Zatial, co na mna funguje je, ze ak pride myslienka, hned ju od zaciatku odstrihnem a zahodim, je to podla mna jednoduchsie, ako ked sa v hlave rozvinie a ja uz fantazirujem a bojujem s nou a so sebou, ze chcem ist von. Ono sa ten demon maskuje za vselico mozne, a skusa najst cesticku, bud nervy alebo nuda samota hocico, nechcem tento pokus o surfovanie na tejto vlne pokazit.

Stef, jsi šikula. Aplikuješ metodu "semafor" nebo "stop" (jde o to samé), aniž by tě ji někdo naučil Odhodit myšlenky na pití hned v začátku a nerozvíjet ty fantazie, jaké by to bylo příjemné, kdybych se jen malinko napil... To je přesně ono. A je to účinné.

A že se démon maskuje za všechno možné, to je velká pravda. Třeba v léčebně šlo dobře poznat ty "postižené". Najednou chtěli strašně moc domů, měli důvody a kolikrát i objektivní, odcházeli třeba týden, den před ukončením, sami přesvědčení, že už se pití nedotknou... A jak to skončilo. Tedy v těch případech, o nichž jsem se dověděla. Já jsem to na sobě vypozorovala tehdy, když jsem z neznámého důvodu přestávala brát antidepresiva. V určený čas jsem si řekla, tak za chvíli, pak ještě za den několikrát, pak byl večer, takže zítra (působí antispavě), zítra se to opakovalo atd. Na AD jsem pila nerada, protože mi pak bylo hodně blbě a ani ten efekt pití nebyl ono. Takže jsem si podvědomě připravovala půdu pro to, se napít. A přitom vědomě jsem pít nechtěla! Takže na nějaké nevysvětlitelné úkazy pozor
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 21/02/2018 04:28 Provedl: Reminiscence.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47813
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Dobre rano, ak mozem prispiet aj ja, tak rozhodne u mna dobre na uzkost aj na bazenie posobi rano avokado alebo vajicko alebo nejaky mastnejsi syr a ak mam musli (nesladene) tak si vzdy dam este za lyzicku olivoveho oleja len tak na chut. Ku kave ako pisete, tak v CZ SK je super dobra Vitakava. Druhe nenechat sa vycerpat do krajnosti ak je to mozne, si aspon zameditovat alebo oddychnut ked citus vycerpanie. Aby som sa nemusela niecim nakopnut, aby ta myslienka vobec nemusela ani prist.
A izolacia ako ste rozoberali je tiez dvojsecna, lebo ak si izolovany sam, mne po hlave behali myslienky, vsak si daj len dnes a nikto nebude vediet a pojdes dalej. Hahahaha ale samozrejme nic ine nepomoze len vydrzat. Takto som totiz presla s prestavanim celu jar a leto. Az kym som to potom nesekla uplne. Vzdy bola nejaka "specialna prilezitost" ze som akoze musela urobit vynimku. A za posledny polrok som sa proste prinutila ze musim a chcem vydrzat, a nie znova zacinat tie prve dni a tyzdne najtazsie a prezila som normalne narodeniny, vianoce, silvester, syna narodky a sil pribuda. A aj ako Michal pise clovek si zacne seba zato viac vazit a to je velka sila a prevaha a dovera sam v seba ze to zvladne. A mne teda velmi pomaha toto forum. Vela spokojnej radosti prajem vsetkym.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47814
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Ak by si mal nejake typy ako to zvladat medzi ludmi, byt vpohode a nemat taky strach, alebo ako to Tebe funguje, a chcel by si sa podelit, tak mi napis ))
Alebo ako pracujes na tom rezime.
Si myslim, ze to su cenne veci.



Viem ze to nebolo na mna, ale s tymto ja mam tiez pataliu velku

A mam rozne sposoby, ale co tak rychlo v hlave funguje (na mna) ze vzdy lepsie budem posobit ak sa budem cervenat, alebo budem ticho, alebo budu vidiet ze som nervozna,

akoby mali na mne vidiet ze som naliata, pripita, alebo nejak divne excitovana (lebo ludi to vzdy vidia, proste vidia),

a to mi nepomoze ani ze som pekna, ani ze som dobre upravena a ani ze mam hocijake vzdelanie.

A vzdy nejako uz na zaciatku rozhovoru prehodim vetu ze Boze mne je teplo, viete ja som introvert a zasmejem sa, oni vecsinou prikyvnu ze ano to poznam, alebo jasne a bavime sa dalej. Ja toto mavam vzdy ked dojdem niekam.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...33343536373839...59
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter