Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...34353637383940...59
Dolů
Téma: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora
**
#47815
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Dobré mrazivé ráno všichni
Michale díky, asi ze mě mluví i závist Já ti tomoc přeju a mám radost, že se držíš.. jen sjem si vzpomněla, jak jsem se JÁ nechala unášet na vlně a pak bum no.
Fenix - to je i můj "trojlístek", který mí nesvědčí a stále se snažím bojovat, ale málo asi no. Tak třeba to vyjde teď, chichichi
Držte se všichni i s těmi úzkostmi a dalšími nástrahami vedoucími k napití... hezký den
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47816
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Ahojte, taky mám mezi lidmi problém. Radši volím samotu, přírodu.

Nyní jsem si ale uvědomila jednu důležitou věc: můj neklid byl z toho, že jsem dokázala ve společnosti nepít, ale vlastně jsem to pití odkládala na návrat domů. Problém byl v tom, že někteří sice vypili flašku za x hodin, ale já to pak doma nalámala do sebe co nejrychleji, bleeee... Teď sice akce nevyhledávám, ale když musím jít, tak v sobě nemám ten neklid, který se postupem doby zvětšoval a já už neměla stání - to nutkání jet domu a tam se napít. Nebo ještě stihnout večerku.... To je ta úleva, co jsem nyní po xletech poznala a pochopila. Nemůžu se napít, jsem alkoholička...

Drahoslavo, nějak jsem Tvé první příspěvky míjela, ale včera jsem si je našla. Je to až s podivem, kolik příběhů je podobných. Taky jsem chodila po dědině s brekem a litrem vína v sobě... jen děti mám už velké, takže se psem ... jo a já pekla perníčky s rumem a výsledek byl obdobný... Ten můj teď taky nepije, pil hodně asi jako u Vás, ale teď má zdravotní problém. Tak to ho zbrzdilo, no nevím na jak dlouho. Asi kdybych měla slavit výročí, tak bych to plánovala spíš komorněji - třeba výlet nebo pobyt někde.

Dneska jdu na AA, no a to je právě to co u sebe nevím. Moc si to ve formě skupiny a mojí uzavřenosti nedokážu představit. Ale půjdu tam a teprve pak vyhodnotím.

Jedno vím jistě, nechci se vrátit zpět, do svých bludných kruhů....Mějte se
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47817
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Ještě by mě zajímalo, co si myslíte o tom, zda je potřeba se dobrat k tomu, proč vlastně člověk pije/ začal pít? K té hlavní příčině?

Já to vlastně u sebe neumím pojmenovat a tak se bojím, že časem k pití zas sklouznu...
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47820
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Dakujem Vam vsetkym za postrehy

Michale, tak uz Ti rozumiem ako si to myslel, Dakujem

Reminiscence, ta zavislost je velmi mazana, preto je asi tak komplikovana

Fenix1 drzim Ti prsty

Sflower, olivovy olej tiez kazde rano ))

Renci, ja si myslim, ze dolezitejsie je prve sa pokusit prestat pit, a mozno potom sa snazit zistit preco. Ja som skusil par psychologov, a ti mi sami povedali, ze therapia nema zmysel a hladat pricinu a sa nepohnem kym neprestanem pit, a ze ak clovek prestane pit, take plno veci vysvetne a vymyzne same.
a AA skus, ja som mal trosku problem a po meetingu zdrhol, lebo som nevedel, co mam robit, mozno som sa len mal menej bat:)

Tak asi pred 7 rokmi mi zacala z alkoholu panicka porucha, to som bral ADecka a anxiolitika a aj tak som na to chlastal, boli casy ked som mal taku uzkost, ze som v bare musel rychle supnut 2 vodky aby som vydrzal tam byt. A v praci potom rano aspon 1,5 mg Neurolu a tak som fungoval asi 2 roky. Potom som vysadil Neurol a prestal brat ADecka, a posledny pol rok prestal pit tvrdy alkohol. A teraz uplne sekol aj pivom, cigaretami, barami, s kapelou, znamymi.
Nemozem kofein, ani zeleny caj, ziadne nakopavace, naopak pijem medovku, davam si b-komplex, magnezium, pred spanim si este dam banan a mlieko. A na ranajky tiez lyzicu olivoveho oleja + zdrava strava a pohyb a sem tam cokolada a pizza
Tie uzkosti, sa snazim tomu celit a predychavat, i ked niekedy boli fakt silne. Ale to bude lepsie verim, vsetko so vsetkym.
Uz po 11 dnoch vidim zmenu aj v zrkadle ))
Takze tiez musim zacat nove hodnoty, zaujmi, konicky, to citim v sebe, ze chcem krajsie veci ako chlast v krcme, kaslat aj celu tu povrchnu zabavu. Ja sa tam este bojim ist, a striktne si zakazujem take myslienky, skor sa snazim hladat vnimat ine veci, ale 1 co ma napada sami paci,po case, ak bude zrovnany tak by som tam prisiel, taky vynoveny a seci by len cumeli
Este je mozno dolezite, ze vo vnutry sa mi menia viacej veci, napr. ze nechcel aby som sa len tak vyspat s nejakou holkou napr, a ze celkovo by som chcel byt viac fajn clovek Milion naozajstnych peknych veci som este nezazil
Prepacte za dlhu spravu, len som mal potrebu, ze takto vnutorne to nejak citim. Uz priste sa budem snazit byt strucnejsi, ved kto to ma citat ))
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 21/02/2018 15:13 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47822
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
ALKOHOL JE ZLO !
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47823
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Renča napsal:
Ještě by mě zajímalo, co si myslíte o tom, zda je potřeba se dobrat k tomu, proč vlastně člověk pije/ začal pít? K té hlavní příčině?

Já to vlastně u sebe neumím pojmenovat a tak se bojím, že časem k pití zas sklouznu...

Renčo,
podle mých zkušeností hrabání se v příčinách a minulosti většinou nic moc dobrého nepřinese. Ať už je to jak chce, výsledek je stejný: nezvládání alkoholu - a z toho je jen jediná rozumná cesta ven ==> trvalá abstinence.

Víc než myšlenky na to proč jsi pila a kdo/co za to může, ti pomůžou pozitivně orientované myšlenky na to, co všechno ti pomůže zůstat střízlivá a co uděláš pro to, aby se ti střízlivost sama o sobě líbila a spokojeně sis v ní hověla
Fenix1
Senior Boarder
Příspěvky: 75
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 02/26
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47824
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
stef napsal:
ALKOHOL JE ZLO !
Alkohol sám o sobě vlastně není ani špatný ani dobrý - je to jen chemická látka jako milióny jiných... Zlem je až problematický VZTAH nějakého konkrétního člověka k němu.
Závislost na čemkoliv nevypovídá nic o věci samotné, ale pouze o našem problematickém, závislém, chorobně chtivém až neukojitelném vztahu k ní.
Fenix1
Senior Boarder
Příspěvky: 75
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 02/26
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47825
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Suchý únor držím a těším se na suchý březen a dál-jinak včera docela komická příhoda.
Jeden známý mě láká do hospody a když mu vykládám, že mě to nezajímá, že nepiju, atd.-dyť já jsem alkoholik... tak se začne až rozčilovat. T
Ty přeci nejsi alkoholik, nemůžeš bejt, když už jánevimjakdlouho nepiješ. Dem přece jen na jedno, na dvě... a pak dost. Co je na tom?
Tohle na mě už dávno nezabírá-já přece dobře vím, co je na tom-všechno je na tom. Dvě piva by to zas rozjely, to je jasný. Takže nic. Ale přemlouvejte někoho, že jste alkoholik, když tomu nevěří.
No, dřív mě takovéhle situace znejisťovaly, bylo to nepříjemný. Teď se fakt někdy musím spíš smát. A to je dobře.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47826
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Michal napsal:
Ja si za svym stojim je to lez a leceni uzkosti se da take jinak nez chlastem...take jsem to delal,ale umim si to priznat.Je to o POHODLNOSTI a LENOSTI,pric hledat cestu,jak zvladat stres,vnitrni neklid a uzkost,kdyz muzu sahnout po flasce behem vteriny a zmizi? Ale nezmizi jen se bude zhorsovat a prohlubovat...a o uzkostech vim sve a nekdy staci jen zabolat s nekym a mluvit a projit se a zmizi,dechove cviceni,sport,meditace atd atd atd

Jenze to překonání lenosti není zas tak jednoduché, jak tady tvrdíš. Kdyby lidé nebyli líní, svět by vypadal jinak. Jenže lenost je prostě přirozená lidská vlastnost a pokud je člověk alkoholik a potřebuje po náročném dni rychle vypnout mozek, sáhne spíš po flašce, než aby si šel zaběhnout 10 kilomterů. Jasně, že flaška je to nejhorší řešení, ale je nejrychlejší. Posledně jsem do sebe během půl hodiny nalil sedmičku vína a jedno pivo a stres a špatná nálada byli okamžitě pryč, v proto mě ten alkohol láká.
Vinař
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 21/02/2018 17:15 Provedl: Vinař.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47827
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Vinaři, promiň, ty to píšeš jako tak asi 17tiletej naiva. Při vší úctě k téhle tvé ohromující zkušenosti-tady jsou lidi, kteří tohle znají velmi dobře a navíc ještě vědí, kam to vede a buď trvale abstinují nebo to-mnohdy s velkým vypětím-zkoušejí.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...34353637383940...59
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter