Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...35363738394041...59
Dolů
Téma: Sucho od února 2018 - vzájemná podpora
**
#47828
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Vinař napsal:
Jenže lenost je prostě přirozená lidská vlastnost a pokud je člověk alkoholik a potřebuje po náročném dni rychle vypnout mozek, sáhne spíš po flašce, než aby si šel zaběhnout 10 kilomterů. Jasně, že flaška je to nejhorší řešení, ale je nejrychlejší. Posledně jsem do sebe během půl hodiny nalil sedmičku vína a jedno pivo a stres a špatná nálada byli okamžitě pryč, v proto mě ten alkohol láká.

Vinaři,
už jsi přemýšlel nad tím, kterak to dělají "normální" lidi, kteří do sebe po náročném dni v práci tu sedmičku nenalejou...? A ani je to nenapadne...?
Jaké dovednosti ti/nám oproti nim chybí???
Fenix1
Senior Boarder
Příspěvky: 75
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 02/26
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47829
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Sochaři ahoj, to právě znám! Dej si, však trochu, vždyť oslava atd, tak jen trochu, to není problém...no a pak . Ty samý lidí si mě berou do huby s prominutím a padají připomínky. Ale to.je FUCKT furt dokola, já vím. Jen že vím o čem píšeš... Jinak 3 dny, hahaha...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47830
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Šantalko, no právě, občas je to tak trochu slalom mezi nabízeči, ale to holt k nám patří, to jsem si sami spískali. A někteří nabízeči se vyyloženě těší, jak a co pak budeš vyvádět, je to taková až "dětská" škodolibost. Ale je fakt, že když si vzpomenu na počátky svýho suchýho období, tak to jsem se i hodně nervoval, cvičil si odmítání, nedokázal jsem si představit třeba, že měsíc nepůjdu někam na pivo. Rok byl skoro mimo představivost. Ale jde to a ne, že ne. No, projdu vítězně tím slalomem, vtrhnu sem na Forum-do bezpečný zóny-a kolega Vinař mi tu bude dělat laskominy! Teda tomu ďáblíkovi, co v sobě máme asi na furt. Ale beru to v klidu, usmívám se.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47831
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Já už to tak chci taky zvládnout. Vždyť mě by bylo fajn. Po zdravotní stránce i po psychické, nehledě na finanční... se.e mě už to moje srabactvi a to že vždy podlehnu. Je to ubíjející!!! Sakra co mi vždycky chybí že neodolam a zase "si na to skočím" a uvěřím, že to tentokrát zvládnu!
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47832
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
No nic. Konec skuhrani, odhodlání a záměr je jasný (jako u vás ostatních)… tak nebudu hekat a stěžovat si (jen a pouze na sebe), musím v sobě zase najít elán, sílu a hlavně tu radost z abstinence. Nezlobte se na mě, je to pro vás asi demoralizující.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47833
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Není to demoralizující, naopak, myslím, že jsi udeřila hřebík do hlavy, tím slovem: radost. Radost je v tom nepití i nekouření. Ne sebetrápení, sebelítost, neustálý truchlení po těch ohromnejch zážitcích ožralosti, zhulenosti, nikotinovýho blebleblaha. Nemusí to být jásavá euforie, to bejvá zrádný, ale docela poklidná, tichá radost. Z toho, že se neničim.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47834
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Dík za reakci. Už se budu radovat a těšit z toho života bez ztrát, újem na zdraví a psychice atd. Zní to bláhově, ale já už vím. Že to jde a že to je cesta... A dám si bacha na zrádný euforie i lákavý myšlenky, který vedou do pruseru.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47835
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Čítam Vaše oduševnené predsavzatia, plány, rozhodnutia i zdôvodnenia, ktorým chýba už len akčná koncovka.

"Ona sa totiž viera číta ako akcia!"

"Odlož čo by - keby, a namiesto toho konaj!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47836
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Ja, však ty jsi taky dost oduševnělý,neboj Dobrouuuuu. Ozvu se až po "konání".
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47837
Re: Suchý únor - vzájemná podpora Před 6 rok, 2 měsíce  
Když se ptáte, co příčiny pití: samozřejmě je dobré, když tu příčinu zjistíte. Třeba jeden známý si uvědomil, že ho hrozně vytáčí tchyně, se kterou bydlel ve společném baráku. Že se neopije hned, ale po pár hodinách po kontaktu s ní. Bylo mu doporučeno jít hned po setkání s ní jít štípat dříví - a fungovalo to! Ale to je takový jednoduchý případ, často pití žádnou takto konkrétní příčinu nemá. Nebo má, třeba znásilnění, zneužívání v dětství apod., ale i když si to uvědomíte, tak co s takovou věcí dělat. Důležitější než hledat příčiny je přestat pít.

A k té lenosti, že někdo se nedonutí jít běhat a radši stres rozpustí v lahvi. Mohu směle prohlásit, že abstinovat jde i s leností. Jsem toho zářným příkladem. Jsem tak stráááášně pohodlná. Televizka, gauč, dobrá kávička, čokoláda, počítač, telefonování kamarádkám.... Pohoda. Ale já nejsem moc naštvávací, spíš flegmatik. A na stres mi pomáhá to vykecání po telefonu.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...35363738394041...59
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter