Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...27282930313233...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#50925
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 7 měsíce  
Michale, myslím, žes nečetl pozorně Ty můj příspěvek... já psala o tom, že jsem to tahle dělala také, a lépe se mi abstinuje, až teď, když prostě nic neřeším a prostě nepiju .. Možná jsem to nenapsala srozumitelně Jinak dobrou
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50926
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 7 měsíce  
Jo ok ja psal, ze muj denik neni o abstinenci, ale dobry hihi pa fajn den
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50927
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 7 měsíce  
To môj denník každé ráno začínam tak, že rozdrapím oči, nakuknem do dňa a naplno aj "naostro/(nasucho)" ho žijem.

Asertívne, triezvo aj svojsky.

Účet vystavujem sám-sebe!

Kabát z hanby/(ostudy) už dávno nenosím.

Obliekam si pokoru a toleranciu... (New age/new mode...)

Triezvosť je nadčasový šláger... (...hodí sa do každého šatníka).
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50928
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 7 měsíce  
Bože, proč o všem tak furt přemýšlíte, proč se v tom tak stále patláte, hrabete,přemýšlíte, mluvíte o tom, píšete si deníky o svých pocitech, čtete publikace jak slušně říkat NE, nechci alkohol...

Prostě nechci. Prostě proto, že jsem to řekla.A tečka! Prostě to přišlo samo...A zrovna včera v práci, když ostatní měli nalito, tak mě přepadla chuť, ale asi víc na cigáro... tak jsem si šla vedle koupit velké výborné latte na dobrou chuť a po minuutě chut na cigáro pryč. A to hlavně proto, že jsem mozku pozornost na chlast a cigára odvedla jinam a nenechala ho v těch myšlenkách, že vidí pití a cigarety a nedostane taky. Prostě aktivně v tu chvíli jsem něco udělala...

Ty to Agi už robíš automaticky. Nepremýšľaš nad tým. Povieš NIE a vyriešené. Lenže sú situácie, kde je pre niekoho problém odmietnuť. Hoci len prípitok na svadbe alebo pohrebe. To povedať NIE je aj o sebavedomí, nenechať zo seba robiť handru.
A s tým odvedením pozornosti. Skvele si to zvládla. Ale ty to máš z automatizované. Vieš čo v tej chvíli spraviť, čo je pre teba dobré. A to je práve tými skúsenosťami a vedomosťami o problematike. Veľa ľudí keď dostane chuť, tak to spraví- vypije si, zapáli. Pretože nevedia ako na to reagovať.
Ono sa to všetko neskôr stane automatické, keď už na tým nepremýšľaš. Ja v podstate už vo svojom živote alkohol neriešim. Ale to neznamená, že zabúdam na to, čo som. Alkoholik.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50929
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 7 měsíce  
Krtko, píšeš:..."Ale to neznamená, že zabúdam na to, čo som. Alkoholik."
Krtko,

TY si *vec = alkoholik*, keď sa pýtaš:
"čo som?"

(..."Si *Gin/gin* vo fľaši?")
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 15/09/2018 11:29 Provedl: Ja. Důvod: Grafika... ;)
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50930
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 7 měsíce  
OK. "Kto som"
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50934
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 7 měsíce  
Ahoj vsetci a pekny sobotny vecer prajem. Agi, ja to mam podobne, nejak ten alkohol uz neriesim ale aj tak si to sem chodim pripominat, nech nezabudnem jak to moze skoncit Mne dost pomaha pracovat, domacnost a deti. Vecer padam mrtva do postele a ked nahodou aj nejaka slina je, radsej ju hned zavrhnem. Ja som obcas aj dost neprijemny abstinent, jak niektorym do toho alkoholu frflem. Len ked clovek vydi veci inak nez ostatny
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 15/09/2018 22:12 Provedl: Cibulka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50939
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 7 měsíce  
Ahoj,
potkal jsem kamarada ze ZŠ...již od mladi holdoval alkoholu cca id 15ťi, ale ne jako kazdy druhy bral to "poctive" nejvic kalil nejvic vypil...pravidelne ho po par letech nebylo problem potkat jak si nese 2L vina v plastu v ruce bez nejake tnamky studu-patrilo to k nemu, ma rodice zamozne-velka firma, chytry kluk velka budoucnost pokud by chtel...dnes jsem jel do prace na kole a potkal ho. Vyraz oci v natekle tvari prupiminali psi pohled, takivy ktery se na vas diva i ne, byl orientovany a poznal me, komunikoval a videl me rad, ja videl jen obrovskou trosku/torzo kamarada ktereho jsem znal, sel zrovna z obchodu a nesl si naloz tvtdeho alka-vodky o vychazkach v nemocenske...Co Ti je? Mam tanet slinivky...vytahl lahev napil se na pij se mnou...odmitl jsem logicky, pote mi nabizel marihuanu..sedl jsem na kolo popral hodne stesti a jel.Ja mam problemy s alkoholem, ale z neho jsem byl v soku...pine cca 15 let denne neni mu pomoci.... mrazilo me z toho
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50940
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 7 měsíce  
No skoda chlapca, ties mam jednu znamu co uz je na tom desne, pekna inteligentna zena, pekny bit, ktory uz trikrat prechlastala “keby nemala rodinu uz je bezdomovec” teraz ju bezne zbieraju z namestia vyfintenu lezat na lavicke alebo ked ju nahodu aj stretnem tak trepe z cesty. Katastrofa co ten alkohol z ludmi narobi.
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50941
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 7 měsíce  
Ahoj Michale, evidentně kamarád nestačil včas zabrzdit. Taky jsme právě v mládí nezřízeně kalili, jeden velký mejdan a nedivila bych se, kdybych nebyla jediná z té naší bandy, kdo má problém.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...27282930313233...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter