Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...37383940414243...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#51672
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 6 měsíce  
Máš naprostou pravdu... Někdo žije v minulosti a ja v budoucnosti se špatným koncem.
Ten strach je proto, ze cítím, ze mi alkohol chybí, ze jsem určitě závislá, i když třeba jen na začátku. Začala jsem to řešit, když jsem byla na nějaké akci a došlo mi, ze se mi poprvé stalo, ze uz není na me, jestli si dám další pivo, ale že ho nutně potřebuji,musím ho mít. Od té doby jsem přestala, přišla úzkost a strach,ta pak odeznela... Byla jsem v pořádku a myslela pozitivně a dala si ty dvě zmíněná piva za jeden večer. A ted jsem zase ve strachu, úzkosti a pocitu, že dalších 30 let života mi přinese tolik důvodu si to pivo dat a ja nebudu schopna jim čelit. Hlavně proto, ze budu mít pocit, že jedno pivo není problém. Děkuji moc, za tvůj čas a chuť to se mnou rozebírat
Jupik
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51673
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 6 měsíce  
Takto sa spýtam. čo si cítila, keď si si dala to pivo na akcii?
Mne to napríklad rozväzovalo jazyk, bol som uvolnenejší. Ináč som pri stole len ticho sedel. A potom zrazu pohoda. Prvý krát to bol pre mňa akoby som objavil Ameriku. Niečo úžasné. Ja viem rozprávať a nie je so mnou nuda. Vtedy som ešte netušil, že pitie pre účinok je cesta do záhuby. A zvykol som si na to. A hlavne niekam sa mi stratila klapka v hrdle.

Jupik. Skutočne jedno pivo na akcii nie je problém. Ako problémové by som skôr videl to večerné popíjanie, ak si pila to pivo kvôli účinku zaspať alebo ako nejaký rituál pred spaním.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 20/10/2018 22:49 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51674
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 6 měsíce  
No samozřejmě, to večerní popíjení me dovedlo k tomu, že jsem cítila neovladatelnou chuť na další pivo na te akci kde mi to poprvé došlo. Byl to jen důsledek. Do té doby to bylo dám si? Asi už ne.. A ten večer oborovske zděšení, ze musím, ro bazeni a me první uvedomele setkání s ním. Takže u tebe to přišlo s tím, byt prostě líp nastavený do společnosti? U mě to přišlo s tím, pivo mi moc chutná a pokračovalo to - vypnu hlavu a dobře se mi spí. Ted nemám žádné tresy, návaly, nespavost, neovladatelnou chuť. Jen chuť a to výlučně na pivo - na alkohol v pivu. Ta chuť me děsí a spouští u me ten strach... Můžu se zeptat, jak jsi na tom ty aktuálně a jaka byla tvá situace k uvědomění si problému?
Jupik
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51675
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 6 měsíce  
Téma: Spoločne noc za nocou.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51676
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 6 měsíce  
Teraz nepijem. A keby si ma niekedy zažila opitého, hneď by si pochopila, v čom je problém. Ožratý som idiot a mávam šialené absťaky. Takže som veľmi na výber nemal. Piť alebo žiť.
Dobru noc, Jupik

P.S. Nechceš vymeniť pivo za Jupika?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51677
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 6 měsíce  
..mám nějak dojem,že jsi v tom docela litala ten rok jak píšeš,i za předpokladu,že je pravda,co píšeš.Tři piva na mladou holku,denně pred spanim,je docela nářez.Hlavně jsi poznala co to dovede,to tě děsí,a oprávněně.Pak se ti povedlo toho nechat,no a teď červík začíná hlodat,jak to je,a co teda.A mám taky dojem,že se hlavně bojíš,a víš že budeš zase na třech na spaní cobydup.Nejak je to mezi řádky,možná se pletu.
PS-rád som prispel do tejto novej nočnej témy
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51785
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 6 měsíce  
Ahojte všichni,
delší dobu jsem zde nebyla. Dříve jsem také večer popíjela, abych nemyslela na starosti a prožívala jsem strach a úzkosti - zpětně vidím, že tyto stavy způsoboval hlavně alkohol! Nyní abstinuji 4.měsíce a je to super. Řešit vše s čistou a klidnou hlavou a neutíkat před každým problémem k lahvi. Na večery mám skvělou metodu, buď si pustit relaxační hudbu anebo číst knihu
karafiátek
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51786
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 6 měsíce  
Zrovna včera jsem dočetla 4.díl knihy od Moniky Plocové "Všechno má svůj čas". Tento tip na knihy, jsem četla zde v jiném tématu na fóru a i když občas přišlo bažení, radši jsem se začetla do knížky s osudy lidí, kteří si prošli podobným peklem, kterým jsme si prošli všichni, co tu píšeme anebo jdu ven, příroda taky hodně pomáhá . Sama vím, že jsem také "stále na začátku" té dlouhé, ale krásné pouti zvané abstinence. Už totiž vím, že nemohu pít ani skleničku, jinak do toho spadnu znova. A v tom jsem se utvrdila nejen vlastní zkušeností, ale díky vám zde (tomuto fóru), jsem si to jen potvrdila. A nyní se abstinuje mnohem snáz, když znám svou slabinu .

Hodně sil všem, den po dni
karafiátek
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Poslední úprava: 28/10/2018 12:22 Provedl: karafiátek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51818
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 6 měsíce  
karafiátek napsal:
Už totiž vím, že nemohu pít ani skleničku, jinak do toho spadnu znova.

Tohle je nejdůležitější myšlenka pro nás alkoholiky. Je to sice problém, protože člověk musí odmítat i "povinné" přípitky a uráží tak své hostitele na různých oslavách, ale jinak to nejde.
Twist Kart
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51990
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 5 měsíce  
Ahojte, no nedavam to, prosim tu o pomoc.Pred tyznom 3 piva, dnes 4. Je to moc silne, chcem sa vratit spet, ked som bola nad vecou. Neviem co robit.
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...37383940414243...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter