Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Nárazové pití
#62576
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
Nedalo mi neodpovedať:
Tes-A bohužel kontrolované pití neexistuje.

Existuje. Nie každý, kto si vypije, musí byť alkoholik.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62577
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
MichalB napsal:
Jitko, "Problém není, že bych potřebovala být opilá" - to je nejake divne, nesedi to nebo ano? Obvykle pijeme alkohol pro jeho ucinky, at si to uvedomujeme nebo ne - bych rekl. A kdyz nestaci 4 piva/panaky/cokoliv a je jich potreba vic, tak z ceho prameni ta potreba si dat to pate a pak dalsi? Neni to kvuli ucinky alkoholu?

Nie. Nemusí to byť kvôli účinku to 5, 6 atd. Nie je to žiadna potreba. Len tak si piješ a vôbec vedome neriešiš chuť alebo účinky. A už vôbec nie počet vypitého. Piješ kým máš peniaze, kým neskončí akcia alebo kým ťa nevyrazia.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62578
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
Dekuji všem za reakce. Jen mám takový pocit, že to vidíte všechno černobíle a to, že buď je člověk alkoholik nebo abstinent. Já mám ve svém okolí hodně lidí, kteří to občas přeženou a nikdo z nich není alkoholik, píšete že se rozchlastávám, ale já teď 2 roky skoro nepila a celkově se ta frekvence naopak dost snižuje. Proč bych nemohla zkusit metodu kontrolovaného pití? Myslím si, že bych to mohla zvládnout. Stanovit si hranici a toho se držet. Pro mě je problém, když tu hranici překročim, ale když ji nebudu překračovat, tak nebude problém
Jitka Malá
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62579
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
A k tebe Jitko. Ak v sebe nemáš "klapku", tak ju ani nikdy nebudeš mať. Je to proste v tebe. Takto ti funguje hlavička. Zmier sa s tým. Možno sa ti pár krát podarí vypiť tie 4(s utrpením to ubojuješ), ale v konečnom dôsledku aj tak príde deň D, keď sa zrúbeš. A nejaký važnejší průser na seba nenechá dlho čakať. Tie "okná" nech sú pre teba výstrahou. Môžeš skúsiť abstinovať, ale to nemáš v pláne. Tak čo ti poradiť. Skús si niečo pozrieť o Harm reduction. Ale nie som toho zastáncom.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62580
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
Nie. Nemusí to byť kvôli účinku to 5, 6 atd. Nie je to žiadna potreba. Len tak si piješ a vôbec vedome neriešiš chuť alebo účinky. A už vôbec nie počet vypitého. Piješ kým máš peniaze, kým neskončí akcia alebo kým ťa nevyrazia.[/quote]

Ano přesně tak to sedí, nejde o to se opít, naopak to ještě prokládám vodou, ale jak čas plyne tak se člověk přestane hlídat a je to v pr...
Jitka Malá
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62581
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
Nemyslím, že je potřeba totální abstinence. Dám tomu poslední šanci a budu se hlídat, nezajdu za stanovený počet drinků, myslím si, že to je snazší, než si tu skleničku vína nedopřát už nikdy a kdyz ani tohle nepomůže, tak to jinak holt nepůjde, než se na to vykašlat úplně.
Jitka Malá
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62582
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
Myslím si, že bych to mohla zvládnout. Stanovit si hranici a toho se držet. Pro mě je problém, když tu hranici překročim, ale když ji nebudu překračovat, tak nebude problém

Ak by si nemala problém s tou hranicou, tak tu Jitko nie si. Nejde o to, že ti nikto nechce poradiť ako na to. Ale to sa nedá. Predstav si 2-hodinovú akciu. Za hodinu vypiješ 4 panáky. Čo zvyšná hodina? Buď po hodine zdrneš alebo zvyšok pretrpíš. Na to vem jed.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62583
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
Tak to aspoň rob tak, že si tie "akcie" vyberaj. Nemusíš na každú blbosť. Minimalizuješ riziko.

Mimochodom, moja skúsenosť je taká, že je pre mňa jednoduchšie abstinovať ako piť kvázy kontrolovane. Ten vnútorný boj, keď máš chuť piť ďalej až slintaš pri pohľade na ostatných, ale "nechceš" lebo hranica, tak ten je na zbláznenie.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 28/07/2021 22:58 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62584
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
Naopak, budu pít pomalu a prokládat to tou vodou, ať mi limit vydrží co nejdéle. A i když mě to přestane bavit a půjdu domů potom dřív, tak v čem je problém?To mi nijak nevadí, není to tak, že musím být vždycky do konce. I ted jdu kolikrát z akce domů dřív než ostatní, protože jsem třeba unavená. Není to tak, že se opiji pokaždé, když někde sem, to vůbec ne.
Jitka Malá
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#62585
Re: Nárazové pití Před 2 rok, 9 měsíce  
Ale Jitka, veď ja ťa nekritizujem. Len píšem svoju skúsenosť. Samozrejme nie je problém odísť skôr. Ja som ti len písal, aby si rátala s tým, že určite sa niekedy opiješ aj s tým oknom. Že ak tu klapku nemáš, tak ani nebudeš mať. A ak si tu hranicu dáš, tak pri akcii to bude bolieť. Na to buď pripravená.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter