Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: Mám odejít ?
#8038
Re: Mám odejít ? Před 12 rok, 2 měsíce  
Jen mne ještě napadlo, bude-li vaše žena souhlasit, až si s ní zastřízliva promluvíte, s tím, že chce pro váš vztah a sebe něco udělat, je tu spousta možností. Ambulantní léčba antabusem, léčebna, Anonynmní alkoholici. Pro mne začalo fungovat až spojení antabusu, Anonymních alkoholiků, a psychiatričky ve kterou mám naprostou důvěru. Každý potřebuje pomoc, i když si to v alkoholickém utrpení není ochoten přiznat a věří, že jednou to zvládne sám, a že až takový problém nemá. S alkoholem existuje jenom cesta dolů.... Mějte se hezky...Lukáš
Lukáš
NSJK
Senior Boarder
Příspěvky: 47
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž kazikl157 Místo: Týn nad Vltavou
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Mějte se hezky a hlavně střízlivě
 
#8039
Re: Mám odejít ? Před 12 rok, 2 měsíce  
Františku,je mi to líto.S manželkou si rozhodně promluvte.Rázně a kategoricky jí dejte ultimátum.Vy sám se zeptejte svého srdce jestli jste schopen vydržet v manželství.Určitě to s manželkou nepůjde okamžitě.I kdyby vám přísahala,že s pitím skončí?Bude ještě zkoušet pít.Možná se upije-to vám nikdo ted´neřekne.Ani ona ne.Každopádně nic po ní neuklízejte-všechno nechte na ni-ONA MUSÍ VIDĚT KKDE SE NACHÁZÍ-V JAKÉM BODĚ JE S PITÍM.OSTATNÍ UKÁŽE JEN ČAS.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8040
Re: Mám odejít ? Před 12 rok, 2 měsíce  
Františku, uvidíte její reakce, až se probudí, vyspí z opice.Nezačínejte hned s křikem, v klidu ji oznamte své názory, buď chlast, nebo Vy.Její stavy budou jen horší, hnusnější, možná už je úplně mimo, nebude jí to ani vadit, bude shánět pití.....co nejdřív zajděte spolu na AA, tam se jí otevřou oči, jestli chce, ať mě zavolá, zeptá se na co chce, vím bohužel o alkoholismu dost.Ten chlast může zničit nejen jí , ale i Vás.Bacha!Moc bych Vám přála, aby se stal zázrak, paní se zděsila sama nad sebou, a nějaký pud sebezáchovy ji dohnal do léčebny, tam aby vydržela, a oba jste našli klid, život.Tel:724 978 049
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11026
Re: Mám odejít ? Před 11 rok, 7 měsíce  
Ahojky, četla jsem Tvoje příspěvky a moc Ti fandím. Mám ten samý problém a nevím s kým si o tom popovídat. Tak pokud by jsi měl čas a náladu, budu ráda. Ahoj Míša Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Míša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11029
Re: Mám odejít ? Před 11 rok, 7 měsíce  
Tak jsem si pročetla toto téma...

A překvapil mě příběh pana Františka...jak jeho žena přišla po X měsících napitá namol.
Chápu,je to nechutný,když to dopadlo jak to dopadlo. Teď mě asi ukamenujete,ale opít se přece dokáže každý a prostě se to stane...i u nás v práci vrcholný management se kolikrát opije tak,že je to ostuda (dokonce někteří skončili druhý den na kapačkách) a fungují a řídí firmu dál.
Teda,já tomu nerozumím,asi mě tak vychovala současná tolerance alkoholu ve společnosti...že občasný opití se není až takový problém.
Takže,když se někdo opije třeba 1-2x za rok,tak je alkoholik? Tak to potom žijeme ve světě plném alkoholiků...kam se podívám,tak je to samý alkoholik...vedle v kanceláři,v patře nade mnou...v rodině,mezi přáteli...tý jo!
zlata
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11033
Re: Mám odejít ? Před 11 rok, 7 měsíce  
Zlatko.Alkoholik je ten,co nemá záklopku,neboli brzdu kdykoliv sáhne po alkoholu.Jsou mezi nimi i ti co trpí následně po vypití silnými depresemi,výčitkami svědomí-což je dožene opět k pití.Jsou mezi nimi i ti co trpí nadměrnými strachy a úzkostmi,což alkohol také rozpouští.Zprvu pomáhá,ale později jsou tyto stavy neúnosné.Alkoholik si už začíná uvědomovat svoje nadměrné pití-vnitřně,ovšem začne je bagatelizovat a omlouvat a nevědomně vyhledává důvody proč pokračovat.Pokud si včas neuvědomí a nepřizná?Pokračuje dál a je to s ním horší a horší-až vůbec není schopen přestat s pitím.Bud´mu odejdou orgány-a umře,nebo sám z toho zešílí nebo se stane dementní.Pokusy o sebevraždu nejsou žádnou výjimkou!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11043
Re: Mám odejít ? Před 11 rok, 7 měsíce  
Když jsem se léčil v Kroměřížské léčebně, učili ná s tam definici alkoholika:

"Alkoholik je člověk, kterému konzumace alkoholu působí trvalé zdravotní, sociální, či rodinné problémy."

Myslím si, že nezáleží kolik člověk pije, či jak často, ale do jaké míry to on, nebo jeho okolí vnímají jako problém.

Z toho je zjevné, že u určení alkoholismu je jako ve všem napětí mezi hlediskem subjektivním a objektivním. Alkoholici jsou často silně zahledění do sebe a nevidí, že okolí jejich počínáním trpí. Často to vede až k absurdním situacím, kdy zjevný alkoholik, který už přivedl do krachu, firmu, rodinu i játra, svádí vinu za tuto skutečnost na nějakou nepřízeň okolností.

Pak vede četné diskuse o tom, zda je či není alkoholik, ale ruku na srdce, není už to, že tolik času věnuje těmto úvahám dostatečným příznakem alkoholismu?

Kdyby tyto problémy neměl, přece by o to nepřemýšlel, ne?
Michal Pooh
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11046
Re: Mám odejít ? Před 11 rok, 7 měsíce  
Ale to jistě,když člověk působí svým pitím obtíže nejen sobě,ale už i okolí (což je ještě horší,ostatní za to přece nemůžou)...když podvědomě tuší,že něco není v pořádku...tak potom má zřejmě problém.

Chtěla jsem tím jen říct,nepřehání se to trochu,když se někdo opije 2x do roka,tak že o sobě neví,že má problém s pitím? Polovina Čechů by problém tedy měla,jen se podívejme do hospod a kolem nás...což je ovšem smutné...
zlata
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11047
Re: Mám odejít ? Před 11 rok, 7 měsíce  
No, pokud se zřídí tak, že skončí na kapačkách, na záchytce, u soudu apod., tak samozřejmě problém s pitím má.

To si zase nic nenamlouvejme..., tohle psychicky zdravý člověk nedělá.
Michal Pooh
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 26/09/2012 11:18 Provedl: motorolus.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter