Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Psycholog nebo psychiatr
#15402
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 10 rok, 6 měsíce  
A jaká nemoc to teda je?A je to vůbec nemoc?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15403
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 10 rok, 6 měsíce  
Ono neni jednoduchá otázka... Podle mě osobně závislost neni nemoc. Nemoc může byt po nehodě (to spíš trauma nebo prostě následky), nemoc může byt geneticka (o.k. beru, že mi pár lidi teď zkusi říct, že je možné, že někdo zdědi "genetický sklon ku alkoholizmu" - ikdyž s tím nesouhlasím"), nemoc může byt psychicka (genetická, zděděná, po nějakem šoku, zážitku atd). Nemoc může byt "klasická" - nákaz, infekce, prohladnutí, atd atd.
Závislost je závislost - je jedno jestli je někdo alkoholik, gambler, sexoholik, jestli nemůže přestat kouřit nebo řict adios drogam... Samozřejmě je to problem ale osobně bych to nepojmenoval nemoc.

Ufff.... to jsem toho teda napsal...
Opilec
Opilec != alkoholik
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Č.T. Narozeniny: 04/11
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Rozdíl mezi alkoholikem a opilcem je v tom, že alkoholik by chtěl přestat pit kdyby mohl - opilec by mohl přestat pit kdyby chtěl.
 
#15406
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 10 rok, 6 měsíce  
To, že je alkoholismus nemoc, tvrdí lepší, chytřejší odborníci, než jsi ty.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15407
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 10 rok, 6 měsíce  
Aha... no tak dobře no...

P.S. ti "lepší a chytřejší odbornici" ještě koncem 70" let taky tvrdili že homosexualizmus je nemoc.
Opilec
Opilec != alkoholik
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Č.T. Narozeniny: 04/11
Poslední úprava: 01/10/2013 19:37 Provedl: Opilec.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Rozdíl mezi alkoholikem a opilcem je v tom, že alkoholik by chtěl přestat pit kdyby mohl - opilec by mohl přestat pit kdyby chtěl.
 
#15411
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 10 rok, 6 měsíce  
Pro opilce,
tak nepřesně užíváš pojem alkoholismus, je to bez diskuzí psychiatrická nemoc!Má svůj kód k označení diagnózy. Také homosexualismus v tomto století znamená ideologickou doktrínu, která usiluje o změnu postojů lidí k homosexualitě!
Prosím neplet´tady lidi, kteří mají dost problémů sami se sebou!
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15412
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 10 rok, 6 měsíce  
Promiň to jseš ale teď myslel koho? Že homosexualové mají "dost problemů sami se sebou"?
Já jsem chtěl náznačít, že "chytřejší a mudřejší" odbornici nemusí mít vždy pravdu.
Nepopíram - alkoholizmus je problem. Otázka je, že či tu budeme vytahovat největší armaty a psát že je to pro psychiatru... Samozřejmě respektují názory jiných - jen aby do mě nebouchali už ze začátku flamewarem...
Opilec
Opilec != alkoholik
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Č.T. Narozeniny: 04/11
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Rozdíl mezi alkoholikem a opilcem je v tom, že alkoholik by chtěl přestat pit kdyby mohl - opilec by mohl přestat pit kdyby chtěl.
 
#15414
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 10 rok, 6 měsíce  
Opilče, my tady nepotřebujeme řešit, zda alkoholismus je či není nemoc. My to víme, my jsme si s ní užili, zrovna tak rodinní příslušníci, kteří mají alkoholika v blízkosti. V případě, že pochybuješ, zde na těchto stránkách se můžeš mnohé dovědět.Proto jsme tady, že si chceme pomáhat, ať už vypovídáním se tady nebo radou. Každý má nějaký problém - zdravý, alkoholik, homosexuál - a je jen na něm, aby svůj problém posoudil a řešil ho. Netroufla bych si zpochybňovat ničí problémy. Do duše nikomu nevidíš.
Lanička
Senior Boarder
Příspěvky: 79
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15416
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 10 rok, 6 měsíce  
Lanička napsal:
Do duše nikomu nevidíš.

To určitě.
Opilec
Opilec != alkoholik
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Č.T. Narozeniny: 04/11
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Rozdíl mezi alkoholikem a opilcem je v tom, že alkoholik by chtěl přestat pit kdyby mohl - opilec by mohl přestat pit kdyby chtěl.
 
#15483
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 10 rok, 6 měsíce  
Dobrý den.
Jsem alkoholik. Jsem už nějakou dobu, jistá podezření jsem již měl dříve, dnes to vím jistě.
Přes den nepiji, ale večer zalezu do dílny, dám si 2 pivka, 6 velkých a jsem spokojeně na plech. Denně. Nu, taky způsob jak řešit životní lapálie.
Po 5 letech mi začíná tento způsob života vadit, musím jej změnit. Jinak mě to zničí.
Četl jsem příspěvky v této diskuzi - ale stejně jak na začátku si nejsem jistý jak začít:
AA ?
Ambulantní léčbou? A u koho? Návštěva psychiatra by jistě byla na místě, ale děsím se toho, že bych měl mít diagnózu v papírech a mohl třeba i přijít o řidičák - ten ke své práci potřebuji.
Léčba na tři měsíce v léčebně kvůli mé práci nepřichází v úvahu.
Máte někdo zkušenosti jak začít - Ostrava a okolí?
Děkuji
Vláďa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15484
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 10 rok, 6 měsíce  
V Ostravě i v okolí je hodně dobře fungujících skupin AA.Uháněj tam.A hned.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter