Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Léčebna a poté AA
#12825
Léčebna a poté AA Před 11 rok, 3 měsíce  
Dobrý den,

mám přítele který byl tři měsíce v léčebně, po čase zkusil znou alkohol a přišel na to, že bude muset chodit na AA. Myslíte, že má šanci a AA mu pomůže nebo by měl zpátky do léčebny? Děkuji za odpověď
Lily

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12826
Re: Léčebna a poté AA Před 11 rok, 3 měsíce  
Ahoj. Anonymní Alkoholici jsou otevření pro všechny kdo chtějí přestat pít a jsou ochotní udělat vše pro své trvalé uzdravení.
Pro alkoholiky našeho typu neexistuje žádná jiná cesta. Možnost volby je však jasná. Půjdu si svojí cestou a dříve nebo později začnu znova pít dokud neumřu nebo půjdu cestou 12kroků AA a uzdravím se z mé posedlosti.
Standa, uzdravený alkoholik s úsměvem...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12847
Re: Léčebna a poté AA Před 11 rok, 3 měsíce  
Lily, neexistuje jen jeden způsob, přítel si může najít speciálního terapeuta zaměřeného na léčbu závislostí, mě vyhovuje chodit na individuální terapie, skupina není nic pro mě.

A hlavně by měl přítel pochopit, že nesmí pít nikdy, žádné zkoušení alkoholu. Je to jednoduché - když se nenapije, nikdy, bude všechno ok a život jako dřív. U mě je život ještě lepší než před, protože si střízlivého pohodového života víc vážím.
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12850
Re: Léčebna a poté AA Před 11 rok, 3 měsíce  
Hlavní a dobré je, že uznal doléčování, vyzkoušet může vše!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12885
Re: Léčebna a poté AA Před 11 rok, 3 měsíce  
Milá Lili,téměř rok jsem vydržela po léčbě bez docházení do AA,bez tak zvaného doléčování,nyní navštěvuji AA a jsem tři roky střízlivá.Já věřím, že AA pomáhají Dan
60dan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14242
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 10 měsíce  
Ono to doléčování je nutné.Velice rychle se zapomene na ty chlastací dny, probdělé noci, zoufalé absťáky.....a začne to nenápadně, něco málo alkoholu jen okusit, nic se neděje, dávky se bleskově zvýší, než se nedějeme, jsme tam, kde jsme s pitím skončili.A už se nám nechce přestat, jsme zklamaný sami ze sebe, padáme až na dno a z něho se moc těžce vyhrabává ven.Zajít na AA, připomenout si své první dny střízlivosti nikomu neuškodí.Já na AA chodím 9 let a vždy se něco dozvím, pučím, potěším.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14265
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 10 měsíce  
Pro alkoholiky našeho typu neexistuje žádná jiná cesta. Možnost volby je však jasná. Půjdu si svojí cestou a dříve nebo později začnu znova pít dokud neumřu nebo půjdu cestou 12kroků AA a uzdravím se z mé posedlosti.

Znám lidi z AA,kteří se bohužel neuzdravili ze své posedlosti,prodělávají stejnou recidivu,jako ti,co jdou svoji cestou. Někteří sem v minulosti přispívali a pěli ódu na AA a kde jsou dnes?AA NENÍ jediná cesta,prosím,nešiřte tady tohle dogma.Nedivte se,že někdo nazývá AA sektou.Její průvodní znaky jsou,že jen ta jejich cesta a jejich způsob života je ten jediný správný.Takhle se chová totiž sekta.Vaše závislost na alkoholu,se přeměnila na závislost na AA.Nevidím v tom až zase takový problém,je to vaše rozhodnutí,ale nenuťte ho ostatním.
K

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14268
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 10 měsíce  
Vůbec nenutím nikoho, aby chodil na AA.Jenže, áčka mně pomohli, a moc, proto je můžu s klidným, čistým svědomím doporučit.Jsou úplně dobrovolné splečenství, lidi tam spojuje touha přestat pít, a těm nováčkům může pomoc jen ten, kdo si prožil s alkoholem peklo, dostal se z něj ven, abstinuje, žije dobrý život.Nás, abstinující, alkohol vyškolil tak, jak se žádný lékař nikdy v žádné škole nenaučí tolik o chlastu, o abstinenci,co víme my.A předávat své zkušenosti nováčkům, zadarmo, je moc hezké, nepřeji nikomu prožít dno s alkoholem, já si užila.Jenže.To ZADARMO je v Čechách podezřelé.Možná, kdyby se sezení v AA platilo, bylo by uznávané víc.Je to až zvrácené, jak někteří lidé přemýšlí.Už jen to, že AA pomohlo více lidem než léčebny, že prim.Nešpor psal, že by zasloužili Nobelovu Cenu, stojí za zamyšlení.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14269
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 10 měsíce  
A ještě.Určitě nestačí zajít na AA 4x a čekat zázrak.Alkoholik musí chtít přestat pít, jinak mu ani AA nepomůže, takže recidiva jasně dojde, odpadnou, je to jejich cesta,vybrali si jí dobrovolně.Nevím o nikom, z těch , co tu psali o AA, že by začal pít.Je ubohé pomlouvat něco, co neznám, čemu nerozumím, co funguje v civilizovaném světě už 80 let a výborně, je uznávané odborníky, vládou, soudci,pomohlo tisícům lidí od smrti.......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14290
Re: Léčebna a poté AA Před 10 rok, 10 měsíce  
Můj předchozí příspěvek patřil Standovi.
k

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter