Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Centrum Laxus - mé zkušenosti a názory
#187
Centrum Laxus - mé zkušenosti a názory Před 14 rok, 3 měsíce  
Dnes jsem byla poprvé v centu pro drogově závislé Laxus, které působí v Královehradeckém a Pardubickém kraji. Alkohol je taky droga. I když ze všech letáků a nástěnek kolem bylo jasné, že hlavní náplní jsou závislosti na drogách jako takových. Můj první dojem byl rozpačitý, hlavně když jsem si prohlédla personální obsazení. Ještě jsem si nezvykla na to, že jsem se přehoupla do té druhé starší věkové kategorie a po všech možných úřadech a institucích jednám čím dál tím častěji s mladšími a mladšími lidmi. Tady to bylo obdobně. Slečna, ke které jsem šla byla ve věku mé starší dcery. Moc důvěry to ve mě nevzbuzovalo.
Po pár minutách jsem situaci přehodnotila jednala se mnou velce mile a profesionálně. Rozebíraly jsme docela dost detailně některé etapy mého života, moje pocity a nálady z některých situací a přiměla mě vracet se k některým věcem z minulosti a hodnotit je s odstupem času. Bylo to velice zajímavé. Mám před sebou dalších 10 hodinových sezení, prvních 5 po týdnu, další po 14 dnech. Na zadek mě posadilo to, že je to zadarmo. Je to úplně jiný přístup a úhel pohledu než v AT ambulanci. Jsem ráda, že můžu skloubit oboje dohromady. Mám do příštího týdne domácí úkol, musím si připravit cíl, ke kterému se chci za půl roku dopracovat, jak si přeju, aby to v tom mém životě bylo.
Každému, kdo má problém s alkoholem a ještě váhá, jestli se svým problémem někam jít, můžu jenom doporučit - hledejte a hledejte ve svém okolí, přes psychiatrii, internet, sociální pracovníky, určitě něco najdete, neváhejte a běžte.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Poslední úprava: 28/01/2010 12:25 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#188
Re: Centrum Laxus - mé zkušenosti a názory Před 14 rok, 3 měsíce  
Hani,je uplne skveli,ze neco takovyho existuje a ze to tu prezentujes.citim,ze te to hodne nabilo.mozna,ze kdybych ja o necem takovym vedela...ale to jsou jen uvahy co by kdyby.tak se drz a vyderzaj.
ivlik

Poslední úprava: 28/01/2010 12:26 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#189
Re: Centrum Laxus - mé zkušenosti a názory Před 14 rok, 3 měsíce  
Ivliku, vážně bych to doporučila každému, je jenom škoda, že nemají širší působnost v rámci krajů. V AT ambulanci je to zaměřené spíš z hlediska medicínského a tady je to psychologie a to mě baví. Byla jsem překvapená na co všechno se mě ta holčina - sociální pracovnice dokázala zeptat na základě mých základních informaci, jak mě přinutila přemýšlet a určitých věcech. Možná je tohle až součástí léčby v léčebně nebo nějakých skupinových sezení, ale takhle mezi čtyřma očima to bylo vážně skvělé. Neurol už neberu, protože to jde i bez něj. Paradoxně jsem se díky alkoholu dostala do trochu jiného vnímání dění kolem sebe, jak se říká všechno špatné je pro něco dobré. Hodně se mnou rozebírala dobu, kdy se obě dcery osamostatnily a odstěhovaly, to jsem moc neustála. Ještě, že mají ve všech podobných zařízeních krabičky s papírovýma kapesníkama Myslela jsem si, že jsem velká holka a že už mě jen tak něco nerozhodí, ale člověk se učí v každém věku
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Poslední úprava: 28/01/2010 12:28 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#190
Re: Centrum Laxus - mé zkušenosti a názory Před 14 rok, 3 měsíce  
moje rec,clovek se opravdu uci porad.jak rikas soucasti lecby jsou terapie,kde te rozeberou do posledni nitky a ja tam vlastne pochopila az do te doby zcela nepochopitelne,aspon pro me.poznas vlastni já.takze ty už jsi vlastně na leceni.Chytlo te to, to je dobře.duležity je aby jsme se sami v sobě vyznali.taky jsem neustala odchod dcer a to jsem si o sobě myslela jak jsam silna a byla jsem pyšna na to jak si umim se vším poradit.
ivlik

Poslední úprava: 28/01/2010 12:27 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#191
Re: Centrum Laxus - mé zkušenosti a názory Před 14 rok, 3 měsíce  
Ivliku, mě odešly obě v průběhu jednoho roku a to na mě bylo silný kafe a navíc já jsem taková kvočna a vždycky jsem jim všechno organizovala a nemohlo jít nic beze mě. Měla jsem snahu jim to organizovat i nadále a vyžadovala jsem, aby se mě denně hlásily, abych věděla co je nového. Chvíli jsem se vnucovala, chvíli jsem byla uražená, no hrůza, na rozebrání toho bude hodně a hodně, to se asi budu divit ale cítím, že to potřebuju jako sůl. Byla jsem přesvědčená, že jsem žádný problém neměla, že jsem začala pít jen tak z nudy, ale tuším, že budu brzo přesvědčená o opaku. Takhle do hloubky jsem ještě nešla, to si se mnou slečna užije. A jestli se dostaneme na moje předešlé partnerské vztahy než jsem se podruhé vdala, tak to bude vůbec palba, no mám se na co těšit ale rozhodně v dobrém.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Poslední úprava: 28/01/2010 12:27 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#192
Re: Centrum Laxus - mé zkušenosti a názory Před 14 rok, 3 měsíce  
Hani,
Laxus jsem navštěnovala před 13 lety kvůli synovi, který začal expedimentovat s drogama, tenkrát tam začala působit PhDr Dana Dobiášová, která se věnovala anonimním skupinkám postižených rodičů. S velkou vděčností vzpomínám, jak se nám věnovala a snažila se nám pomoct, jak píšeš nejen za ten samotný problém, ale psychologicky vystihla i další věci o kterých jsme mohli mluvit. Moc mě to tenkrát drželo. Moc Ti fandím.
Květa
Květa

Poslední úprava: 28/01/2010 12:26 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#193
Re: Centrum Laxus - mé zkušenosti a názory Před 14 rok, 3 měsíce  
Ahoj Květo, děkuju a jsem ráda, že se ozval někdo, kdo má s Laxusem zkušenosti. Je jenom škoda, že není na víc místech. Slečna, se kterou jsem při první návštěvě mluvila já mladinká ale chová se opravdu profesionálně. Těším se na další návštěvu, co ze mě zase "vyšťourá"?
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Poslední úprava: 28/01/2010 12:26 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#229
Re: Centrum Laxus - mé zkušenosti a názory Před 14 rok, 2 měsíce  
Dnes jsem byla podruhé na "sezení" v AT ambulanci a zítra jdu podruhé do Laxusu.
V AT na mě mají 1/2 hodiny, víc nemůžou, protože mají velký nával a to jednou za měsíc. Přetáhne-li s pacientem přede mnou, věnuje se mě o to míň. Informovala jsem se na možnost konzultací např. u dalších psychologa (chtěla jsem říct, že začínám chodit i do Laxusu), tak mě sestřička vysvětlila, že to vidí jako zbytečné, že to není potřeba a ať s tím nespěchám. Od psycholožky jsem se zatím dozvěděla, že až na vyjímky všichni skončí v léčebně, jaká jsou stádia závislosti a vůbec všechno možné o škodlivosti alkoholu. Když jsme jenom náznakem zašly na vztahy v rodině, tak mě slečna magistra vysvětila, že ona od vztahu očekává úplně něco jiného a že mám s manželem nějaký problém, aniž bych o tom věděla. Byla jsem docela zaskočená, chápu, že na tyhle terapie má vysokou školu, ale nejsem zase ochotná vše respektovat.
V Laxusu 1 hodinu 1x týdně. Mám za sebou zatím první seznamovací hodinu, ze které mám ale super zážitek. Už jsem tady o tom psala, nechci se opakovat, ale bylo to intenzivní, plné emocí a hodně do hloubky a nebylo to o následcích ale příčinách.
Určitě je ještě hodně brzo dělat nějaké závěry, teprve začínám, ale z AT ambulance jsem docela zklamaná a do Laxusu se těším.
Jedna drobnost na závěr, nechci se nikoho dotknout ale psycholožka z AT ambulance je mladá holčina, asi Slovenka a nemluví úplně dobře česky a mě to vadí
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Poslední úprava: 03/02/2010 12:10 Provedl: hana.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#230
Re:Centrum Laxus - mé zkušenosti a názory Před 14 rok, 2 měsíce  
Hani,nenech se odradit,nevím jestli je tam možnost změnit psychologa,jestli ne nevadí,říkej si"věděla jsem do čeho jdu a že to nebude legrace"řekni si to aspon 3* abys to dostala do podvědomí.musíš být připravená,že nebude vše podle gusta.Někdy říkají věci,který nechcem slyšet,ale když se pak nad tím zamyslíme....psala jsem že tě rozeberou není to vždycky příjemný,neříkám,že maj ve všem pravdu,ale já si vzala to podstatný a pomohlo to.Hani seš statečná a hodně samostatná,nech je at se vrtaj a budeš mít o čem přemýšlet a najdi si v tom něco pro sebe.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#231
Re:Centrum Laxus - mé zkušenosti a názory Před 14 rok, 2 měsíce  
Ivliku, to je jenom můj pocit, chyba není na jejich straně ale na moji, já nejsem zvyklá, aby mě někdo takhle rozvrtával. Budu s tím mít malinko problém, ale musím to překonat. Jsou to pro mě nové dojmy a pojmy. Já mám trochu problém s uznáváním autorit, takže když mě mladá holčina vykládá něco o vztahu, tak bych jí nejraději poslala někam. No nic, musím se nad sebou zamyslet, dala jsem se na to dobrovolně, tak to musí k nějakým pozitivním výsledkům vést. Je mě jasné, že závěrem uznám, že mají všichni pravdu, ale cesta k tomu závěru bude trošku trnitá. Za těch xxxxx let se hodně dobře znám. Se mnou to taky nebudou mít jednoduché.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter