Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...19
Dolů
Téma: Prestal som piť.
#10431
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 9 měsíce  
Dobrý den Martine,
vůbec nejsem výjimka-pevná vůle stačí!!!
Uvidíte sám.
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10432
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 9 měsíce  
Vážená paní Libo,
Vám já nic nepíšu-tak nevím,proč mi odpovídáte. S Vámi si nemám co říct.Dr.Nešpora znám určitě déle,než Vy-a jeho si na rozdíl od Vás skutečně vážím.Nechci nikomu ublížit,jenom jsem vyjádřila svůj názor-ale v AA je to samozžejmě špatně.Tak hodně štěstí do "dalších kroků".
Jakým právem si myslíte,že jste hvězda-je to jenom Váš názor!!!
Tak si to užívejte,nic jiného,než ubližovat neumíte.
A mě už vynechte-už jsem Vás o to prosila jednou-na Vás nereaguju.Nebo si myslíte,že v "Červeňáku" Vás všichni milujou-to se hodně pletete.
Znám tam víc lidí,než si myslíte.Ale to je jedno,hlavně,že jste šťastná-Bůh Vám to přej i v Riegrovce!
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10433
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 9 měsíce  
Vážená dámo,
ještě bych Vám chtěla sdělit,že já nepíšu nikomu nic zcestného.Myslím,že každý na tomto fóru by měl mít právo na svůj názor.
Nevím,kde jste vzala tu jistotu,že pro mě bylo lehké přestat pít-Vy mě znáte?Myslím,že ne.Byla jsem těžká alkoholička a přesto jsem to zvládla,pro Vás je to asi nepochopitelné,ale přesto si troufám někomu radit,že to jde i tak:Vím to!!!
Tak když dovolíte,budu radit lidem i dál-nevidím na tom nic zcestného,nebo podle Vás nesmím-máte právo jenom Vy?
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10434
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 9 měsíce  
Holky,už zase v sobě?Helo,kdyby přestat pít byla jen záležitost silné vůle.Zcela jistě by tolik lidí na následky pití neumíralo a léčebny by se mohly zavřít.Opak je pravdou.Lidé umírají na následky a bohužel na pobyt v léčebně jsou čekací lhůty stejně je to s detoxem.Bohužel.Měla jsem recidivu zcela nedávno.Co říct?Zmítala jsem se v zoufalém stavu,chtěla jsem zastavit,věděla jsem že se řítím do pekla,že jsem úplně někde jinde,než jsem vůbec chtěla být,že dělám to co nechci a nesmím.Nepomáhalo mi nic.Moje vůle?ta byla v prdeli i se mnou!Zmítala jsem se v tom sama!Pomohlo mi jediné.Přiznala jsem to dětem-vůbec o tom neměli tušení.Byly otřesené a zklamané.Nic méně musela jsem se jim přiznat a poprosit je pomoc,abych mohla nasadit Antabus.Kdybych v tom zůstala sama-už sem nepíšu,už tu nejsem též.Mé přiznání se pokračovalo,ale muselo přijít.Přestat pít-znamená pro mne být pravdivá k sobě a ke všem.I když ta pravda setsakra bolí.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10437
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 9 měsíce  
To je super, 6 dní je hodně, já jsem si dala závazek od zítřka, tak se přidávám:-)A taky jsem si dala závazek, že se každý den kouknu na tohle fórum.Pořád přemýšlím o antabusu a bojím se toho, kdysi mi někdo říkal, že to potom je ještě horší, tedy když to člověk nazvládne a napije se.Moc všechny zdravím!!
Blanusch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10439
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 9 měsíce  
Ja chodím každý deň do roboty a z roboty cez taký parčík, kde ráno spí tak 6 bezdomovcov a poobede už posedávajú naliati z lacného vína:) Pôsobí to celkom motivačne:)
Martin
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10441
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 9 měsíce  
Dobrý den paní Jano,
Vy sama dobře víte,že už jsem se snažila několikrát napsat,že to jde.Vůbec nejsem výjimečná,pomohla mi doktorka i rodina a že to nebylo jednoduché,to si pište.
Proto mě strašně štve,že mě Liba pořád schazuje a tvrdí,že mluvím hlouposti a zcestné věci-není to pravda.Nikdo jiný na tomto fóru se tak nechová-pro Boha,každý může mít svou pravdu,proč Vy můžete být slušná,i když máte jiný názor.Za to si Vás moc vážím a chápu,že Vám třeba pomáhá antabus i AA-nic proti ničemu,ale já jsem to zvládla jinak a třeba si někdo může vzít příklad i ze mě.Každému přeci nemusí vyhovovat režim v léčebně,nebo zpovídání v AA.
Už jsem několikrát řekla,že sem kvůli Libě psát nebudu.Ale na druhou stranu si zase říkám proč.Osočila mě i že plivám anonymně-napsala jsem svoje jméno,telefonní číslo i mailovou adresu.Já se nemám za co stydět,a potěšilo mě ,že se mi ozvalo dost lidí,s kterými si mám co říct a vzájemně si pomáháme.
Mezi ty dobré přátele počítám i Vás,i když máme na něco jiný názor.O tom by mělo být fórum-ne o jedné pravdě.
Děkuju,že jste si můj příspěvek přečetla a přeji Vám hezký večer.
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10448
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 9 měsíce  
to je jako kdybychom se tady dohadovali, jestli se dá pevnou vůlí řekněme zhubnout... já budu tvrdit, že ano, někdo další, že ne... hovoříme každý ze své zkušenosti...
já jsem pevnou vůlí zhubnout dokázala a přesto většina obézních ne... neznamená toale, že to nejde...
výstup má tedy vypadat tak, že... ano, dá se přestat silnou vůlí, ale málokomu se to podaří... on málokdo tu silnou vůli taky má, žejo...
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10449
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 9 měsíce  
Helenko.Vás nezachánila solná vůle.Vás zachránilo to,že jste mohla o svém problému s pitím pomluvit s lékažkou.Vás zachránilo Vaše přiznání alkoholismu-vás zachránila pravda,kterou jste mohla říct právě Vaší lékařce.Vás zachránilo,že už jste na svůj problém nebyla sama.5íkáte tomu silná vůle-ale ta by se nedostavila,kdyby jste nedokázala využít šance,kterou vám lékařka nabídla,kdyby jste nevyužila chvíle,která se Vám nabídla.Kdyby jste neodložila svůj stud za svůj alkoholismus před svojí lékařou, ale též před sama sebou.Popřemýšlejte o tom,co jsem Vám Helenko napsala.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10452
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 9 měsíce  
Ano,paní Jano máte stoprocentní pravdu,
zachránila mě hlavně ta lékařka,ale i moje přiznání pravdy.
A myslíte,že to nemůže být pro někoho motivace?Že někomu tu pravdu přiznat,ať je to to kdokoliv,nemůže někomu pomoci?-Já myslím,že ano.Vážím si toho,co jste mi napsala.
Děkuji a zdravím.
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...19
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter