Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...19
Dolů
Téma: Prestal som piť.
#10517
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 8 měsíce  
Včera som prišiel na víkend k rodičom. Tatko mi hneď ponúkol pivo,prípadne kvalitnú ruskú vodku alebo karibský rum, odmietol som. Povedal som našim, že som prestal piť a otec na to, že či mám už takú zničenú pečeň keď som prestal . Tak som povedal, že asi ešte nie,ale mal som slušne našliapnuté, tak som jednoducho prestal a tak to aj bude.

Takže dnes je 12.deň
Martin
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10518
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 8 měsíce  
Jsi statečný Martine.Je vidět,že to bereš opravdu vážně.Držím pěsti at´ustojíš veškeré nástrahy.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10520
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 8 měsíce  
Ahoj vsem tady. Martine drzim moc palce a verim, ze to zvladnes. At uz pevnou vuli a odhodlanim delat neco s vlastnim zivotem, a nebo se vydas za nejakym odbornikem, AA a nebo lecebnou.
Chci se tu zastat Heleny - ma pravdu a neni to nemozne zvladnout to sam. Muj otec to dal. Po nekolika pokusech,kdy vzdy sklamal sve okoli,pak si daljedno pivo a byl zlej anastalo peklo,s tim jednoho dne seknul a nepije vic jak deset let. Prestal pit (chlastat - faze vrcholneho piti byla lahev levneho litroveho vina temer jednim hltem k snidani a pak se jelo dal...) , kourit (4 krabicky denne), jist maso (maso miloval) a zacal se zajimat o meditace a vychodni filozofie. Jde to. Dal to sam. Ja nepiji temer rok, po sezeni s ex alkoholickou terapeutkou (3x). jinak jsem si to srovnala sama. Zadny antabus, AA jsem si nechala pro pripad, ze bych mela chut zlobit . Odstrihla jsem od sebe lidi, kteri piji a kdyz jdu do hospody tak piju birel. Ten si davam rada i doma. Bala jsem si ho dat jelikoz jsem cetla, ze to muze rozjet recidivu, nicmene, nic to ve me nevyvolava, tak si ho davam s klidem,chutna mi. Otec ho napr. pit nemuze, pry by se rozpil. I to je ukazka jak moc je to individualni.
Jsem kvartalni alkoholicka, nepila jsem kazdy den, ani se nezborila vzdycky. Ale nekdy jsem proste rano nasla sama sebe v posteli a ani nevedela jak se tam dostala:-(. Bylo to strasny. Uz to nechci tak nepiju,vim,ze nevim,kdyz se napiju, jestli prijdu domu ok a nebo si strasne ublizim a nejen sobe, ale lidem co me maji radi.
Tak se tu mejte a najdete svoji cestu, jak s tim seknout a vydrzet. A je uplne jedno jak. Sam, v lecebne, nebo ze pojedete studovat medvedy na Aljasku.

Pestra.
Pestra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10522
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 8 měsíce  
Dobrý den,
zdravím taky všechny.
Martine, i já Vám věřím a držím palce.Játra si opravdu alkoholem hodně zničíte,ale taky bez alkoholu rychle zregenerujete(obojí můj případ)-tak se držte,život bez alkoholu je opravdu barevnější.
Pestro(nebo jste Petra a je to překlep?)To je jedno,děkuji Vám za podporu mého názoru,že to někdo může zvládnout sám.Nikomu to nevnucuji, ale vím,že to jde!Jinak i já piju nealko pivo bez jakýchkoliv problémů-dělá mi po jídle daleko lépe na trávení,než třeba kola,ale i voda.Samozřejmě,že vypiju po obědě,nebo po večeři jenom jedno-ale jako spouštěč ho nevnímám.Ale zase,každý je jiný.
Tak se všichni mějte hezky!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10523
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 8 měsíce  
Ja som skúšal už všelijaké metódy - piť cez týždeň mierne a cez víkend ísť na doraz, cez týždeň nepiť a cez víkend ísť nadoraz...nepiť vôbec a po čase sa pokúsiť piť s mierou, cez víkendy piť s mierou...ale vždy to nakoniec skončilo tak, že som sa ožral do nemoty a ráno som si nič nepamätal.
A toto je jediné,čo mi na pití prekáža.Tieto stavy,keď viem,že to nedopadne večer dobre a aj tak to neviem zastaviť,neviem čo s tým robiť.Teda už viem,proste nepiť vôbec
Včera som nad tým rozmýšľal a pre mňa je omnoho jednoduchšie nepiť vôbec ako piť väčšinou s mierou,ale občas sa nevyvarovať týchto víkendových ťahov.Mňa práve tie víkendové ťahy likvidujú.
Mal som obdobie, kedy tak končil každý jeden víkend, potom som mal obdobie kedy som rok taký víkend alebo pár dní v ťahu nemal.Ale dlhodobo to neviem ovplyvniť,neviem sa dlhodobo kontrolovať.
Ja sa ani nechcem kontrolovať,pokiaľ robí človek niečo,úplne čokoľvek s tým,že sa musí kontrolovať,tak to stojí za starú belu a pre mňa konkrétne také niečo nemá zmysel.

Tak pre mňa nemá ani zmysel piť s kontrolou, s mierou.Lebo pre mňa miera znamená piť,dokým vládzem - a to je ťažko zlúčiteľné so žitím,ktoré mi je predsalen viac ako alkohol .

Dúfam, že som bol zrozumiteľný
Martin
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10524
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 8 měsíce  
A ďakujem všetkým za reakcie
Martin
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10526
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 8 měsíce  
Srozumitelný jseš a srovnal sis to v sobě v pravý čas.A to je to nejlepší,co tě mohlo potkat!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10539
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 8 měsíce  
Prečítal som si na fóre niečo o cravingu. Včera večer ma to tak trochu chytilo,bol som nervózny a podráždený,rozmýšľal som,ako to prekonať,tieto stavy..tak som si našiel to svoje - mám pomerne čerstvú a pomerne veľkú jazvu na zátylku,spôsobenú pádom v opitosti,ktorý si ani nepamätám. Len som sa ráno zobudil a na plachte bol veľký krvavý fľak.

Tak keď ma chytí myšlienka na napitie sa,stačí sa len chytiť za jazvu na zátylku a je to preč včera večer to zafungovalo

Tak si nosím so sebou doživotné memento.
Martin
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10541
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 8 měsíce  
Je toho více.Vedra na které si musíme bohužel zvykat.Stejně jako letní zahrady plné pivních fandů.U mne rozhodují také psí dny,kdy bych nejraději zalezla do kouta a z postele ani nevylezla.Občas se musíme umět poprat sami se sebou.O tom je taky život!Vždycky si vzpomenu jaké to bylo s chlastem a jsem ráda,že toto je pryč.Najednou se umím těšit a radovat z maličkostí.Mám za co být vděčná.Stejně jako ty,Martine.Stejně jako ti,kteří měli to štěstí přestat s tím šílenstvím jakým je pití.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10568
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 8 měsíce  
Dnes sa mi sníval zaujímavý sen.Bol som na návšteve u kamoša a ponúkal ma pivom.Povedal som mu, že som prestal piť. A on na to,že prečo, že veď nech si dám jedno pivo a neblbnem.Tak som mu vysvetlil,že presne ako som kedysi piť začal,tak som teraz prestal.A to pivo som si nedal..

Viem,že tu niektorí písali, že sa mi bude snívať o tom,že chlastám,snívalo sa níekedy niekomu o tom,že si nedal?
Martin
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...19
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter