Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...48495051525354...75
Dolů
Téma: Končím s alkoholem
*
#41550
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 5 měsíce  
Tak já taky končím s alkoholem. Než jsem to spustil, nevěděl jsem, jestli to dokážu. Každý den musel něco dát, nejčastěji slivovici naředěnou tak asi na 30%, protože se silnější jsem už měl problémy s jícnem. Ale těch zhruba 30 litrů domácí padesátky jsem srazil sám tak za půl roku. K tomu fůry piva, v poslední letech už všechno, v čem něco bylo a z obyčejné vody se mi dělalo špatně. V noci jsem se pak budil s vědomím, že takhle už to dál nejde a děsil jsem se, až přijdu o řidičák, ale mnohdy už dopoledne jsem si zas líznul. Všechno jsem konzumoval sám doma, do hospod nechodím. Pak jsem začal mít nějaký zdravotní problémy, kvůli kterým jsem šel na kolonoskopii. Tohle vyšetření a dietu před ním jsem vzal jako odrazový můstek a zkusil jsem to. Den, dva, týden, dva, měsíc, dva, ...Tak ještě to není celý půlrok, ale s odstupem můžu říci, že jsem čekal,že to bude horší a že to ani tak nebolelo. Prostě jsem vysadil úplně všechno s alkoholem včetně nealko piva. Bohužel do sebe ale liju víc kafe, ale to ve srovnání s pitím nepovažuji za takový problém. No, asi ještě nemám vyhráno, ale nedělá mi problém alkohol odmítnout a jsem pyšný, že mohu říci, že nechlastám a že to mám pod kontrolou. Teď taky najednou vidím to, co mi dříve unikalo a je pro mně výzva, když známí nevěří, že vydržím a kochám se představou, že oni něco podobného nedokážou. V podstatě by mi nevadilo, kdybych vydržel bez alkoholu do konce života.
C 5
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41551
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 5 měsíce  
Respekt bro
Táda
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41553
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 5 měsíce  
Dobře C5..držím moc palce, ikdyž se neznáme..ale známe svuj problem...Zdravotní problemy můžou být opravdu dobrým můstkem..Já také začínám mít, např. po 2 dennim tahu (cola-rum + piva) mě začne tak bolet v levém boku, že nevim co mám dělat..ted naštěstí zase nepiju tak to přešlo..ale pokoušet dábla nejde stále..hezký večer Petr
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41556
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 5 měsíce  
Levý bok může být i slinivka. Nebo jak psal Ja slezina - nejspíš zvětšená.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41557
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 5 měsíce  
Ano..a díky za odpověd...
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41559
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 5 měsíce  
Tak ja si od posledni alkoprihody uzivam predevsim nedoresene ostudy, vztek na sebe a tak celkove psychickou nepohodu. Ale to znam. Chce to hlavne cas. Je mi sice psychicky na prd, ale vyhodu to ma, ze zatim nemam na chlast ani pomysleni. Ale to taky znam. To taky bohuzel prejde. Tentokrat jsem rozhodnutej fakt prestat. Ale to taky znam, to taky bohuzel prejde. Zamestnani, rodina, ridicak. To vsechno bylo tentokrat vo fous. Tak zatim se drzim,chodim pravidelne sem cist. O lecbe zatim neuvazuju. Premyslel jsem o ambulantni lecbe, antabusu, ale momentalne mam pocit ze to dam. Navic si nejsem jisty, jestli i ambulantni lecba nemuze by duvodem k odebrani ridocaku nebo jestli nepujde nejaka zprava zamestnavateli, obvodakovi do papiru a tak. Tak jsem si rekl ze to dam jen za pomoci ta vas
bohous2010
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41561
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 5 měsíce  
bohous2010 napsal:
Premyslel jsem o ambulantni lecbe, antabusu, ale momentalne mam pocit ze to dam. Navic si nejsem jisty, jestli i ambulantni lecba nemuze by duvodem k odebrani ridocaku nebo jestli nepujde nejaka zprava zamestnavateli, obvodakovi do papiru a tak. Tak jsem si rekl ze to dam jen za pomoci ta vas
o vodicak urcite len kvoli liecbe neprides, dokonca ani keby si siel na liecenie. lekar je viazany tajomstvom, nemoze ta natriet u policie, ze sa liecis z alkoholizmu (vzhladom na to, ze vodicak ti neodobera nikdy obvodak, ale policia, resp. sud). mozes si to este overit na nejakej bezplatnej pravnej poradni, myslim, ze taky web prevadzkuje aj dr. mlcoch, v navstevnej knihe sa nanho viackrat odkazuje.

kazdopadne drzim palce!
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#41563
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 5 měsíce  
Double, v CR je to ine nez na Slovensku. Tam maju nejake zvlastne zakony a vodicaky im naozaj beru, ked maju v papieroch, ze su alkoholici..Bolo to tu uz viac krat riesene na fore...
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41564
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 5 měsíce  
C 5-tak to dobrý, hodně dobrý. Jde to a ne, že nejde.
To mě hodně potěšilo a nabudilo, tenhle příspěvek, tohle svědectví.
Mj. neubrečený.
Já vím, jak jsem začal nenávidět na sobě to alkoholický bědování, stížnosti na okolí, na svět, černý alko myšlení.
Naštěstí jsem to rozpoznal a usekl.
Po 10 měsících střízlivost je to pryč a jdu dál.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#41568
Re: Končím s alkoholem Před 7 rok, 5 měsíce  
Kira napsal:
Double, v CR je to ine nez na Slovensku. Tam maju nejake zvlastne zakony a vodicaky im naozaj beru, ked maju v papieroch, ze su alkoholici..Bolo to tu uz viac krat riesene na fore...
no, tak to musi byt podla mna nejaka specialna situacia. hadam ked mas nariadenu liecbu a nedokoncis ju, alebo nieco podobne. velmi silno pochybujem, ze v CR moze lekar len tak porusit lekarske tajomstvo. okrem ineho aj dr. mlcoch to opakovane spomina v navstevnej knihe, ze clovek moze ist smelo za psychologom a ze kvoli tomu mu papiere nezoberu.

ale ked je to kontroverzne, bohous spravi najlepsie, ak sa opyta na stranke bezplatnej pravnej pomoci, tam mu hadam niekto fundovane poradi (a potom nam moze dat vediet vysledok)
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
Nahoru
Stránka: 1...48495051525354...75
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter