Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...59606162636465...75
Dolů
Téma: Končím s alkoholem
*
#49096
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj všichni.
Tak jak se držíte? Ve mě se pere euforie a úzkost, ale vítězí pocit svobody bez pití. I co se týče plánování je ulevnejsi přemýšlet střízlivě. Tak snad to dopadne dobře všechno. Ozvěte se jak se máte vy
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49099
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj Šantalko i ostatní lidičky. Zítra mám 5 měsíců. Konečně se trochu přestávám bát a začínám si to užívat. Manžel stále Antabus, ale obávám se toho, až ho přestane brát. Chybí mu ta pokora.
Jinak jsem zjistila, že si dokážu zablbnout a zapařit i bez alka. Ze začátku jsem měla prostě dojem, že už to nebudu já, že už se neuvolním, budu nudná a strnulá( nebo nevím jak to popsat), ale pravdou je, že jak opadla ta tréma z prvních nealko akcí, tak se v pohodě zasměju, zablbnu, pobavím s přáteli, vyzkouším kdejakou kravinu, prostě užiju si akci naplno i bez toho alkoholu. Ale to až teď, začátky byly trochu se zvláštními pocity no...Jo a hlavně vím, co u toho dělám
Pro Šantalku: mrzí mě, žes nevydržela, myslela jsem, že si spolu dáme tento rok celý. Připadá mi, že se jakoby přejí ten klid a tak trochu nuda, a že se potřebuješ jakoby vyblbnout. Nechci tě tady teď ospravedlňovat, nevím co se přihodilo, jen že si nic nepamatuješ, ale spousta lidí se občas picne a přeženou to, a svět se točí dál. Teď nechci aby to blbě vyznělo, ale trápíš se pak ve výčitkách, když plánuješ úplnou abstinenci a pak to během jednoho až tří dnů velkolepě doženeš, zkus se třeba Šantalko zaměřit na to, že to stopneš zavčas. Prostě úplný abstinent nebudu, ale budu pít s rozumem. No to je asi blbost. Za mě ale máš ty úzkosti z těch výčitek ze selhání. Jednodušší je zcela jistě nepít vůbec, ale opravdu až teď( 5 měsíců) začínám pociťovat tu zábavu bez alka. že si to fakt dokážu užít a uvolnit se. Protože já pít kontrolovaně asi dokážu, ale nebavilo by mě to. Já jsem byla hladinkář, ale když byla akce, tak se šlo kalit, co nejvíc to jde.
No nic píšu zas bláboly, jen že mi to tady myslím Včelař nebo Sochař kdysi psali, že je to mnohem mnohem jednodušší nepít vůbec a já jsem si myslela, že to půjde nějakým kompromisem, ale došla jsem si k tomu po mnoha pokusech sama, že mají svatou pravdu, nemusím se pak sužovat těma výčitkama. Stačí vydržet a ten nadhled a svoboda páááni.
Nic ať tu myšlenku shrnu, neboť mi to samotné připadá chaotické:
nikdo nemusí být abstinent, každého věc, stane se, že to někdo semtam přežene s alkoholem a je z toho ostudička, no tak co, život jde dál, hlavně že není válka. Jenže alkoholik měl a má svou diagnózu a tudíž alkohol mu už způsoboval problémy, proto už má strach, intervaly se začnou zkracovat, dny pod vlivem přibývat, přijdou tahy několik dní vkuse a zase přijdou výčitky a snaha s tím něco dělat a zase a zas a kolečko se točí. Tak co teď? Buď chlastat bez výčitek nebo jednoduše z toho kola vystoupit a pocítit tu úlevu. Nic mezi tím není. Omlouvám se za sloh a chyby. Užívejte krásných slunečných dní. Já makám až se ze mě kouří, výlety, práce na zahradě, děti, jen toho času je stále méně. Kéž by ty dny šly natáhnout. A to byly předtím dny, když jsem si přála, ať už je konečně večer. Tak se mějte všichni krásně a nechlastejte pokud možno
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49103
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Spokojenost v pár důležitých věcech popraskala, takový ty věci, jako bydlení-no, nalít jsem jedný firmě, trapný příběh. Na pár dalších frontách taky psycho, jistě dočasný-každopádně jsem přes asi nevyhnutelný myšlenky na "letní úlevu" v podobě napití, nepovolil. A jsem velice, velice rád, že jsem se vrátil k starému rituálu, kterým je Antabus.
To bude dobrý. Občas je potřeba prostě-vydržet.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49105
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj Sochaři, někdy je to fakt na panáka, ten úlevnej fuck-off efekt a na zklidnění to funguje, jenže co pak z toho, akorát další slina. Já jsem se tak rozčílila minule o víkendu, prostě někteří lidi jsou debili ani chlastat nemusí, ale spíš jsem přemýšlela nad neurolem než nad panákem. Byla jsem rozlepaná a nasraná až mi bylo úplně špatně. Nakonec jsem to ustála, to je fajn, že ty taky.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49109
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
ahojte, dnes mám za sebou první sedánek v hospě u kávičky ale masakr vidět kolem sebe ta pivka... v tomhle vedru, po celém dni v práci.. vím, že by ale první dvě zasyčela na žízeň v podstatě na ex a pak bych se bůh ví kdy a po kolika dalších dopotácela domů.. no, takže vivat střízlivost.. jdu se nalít čajem je to celkem tvrdá práce ta abstinence
Lucie
Senior Boarder
Příspěvky: 74
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49110
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
ahoj,
keby si si chcela o tom pokecať, ozvi sa mi na mail
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Domi
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49113
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Lucka. Dráždiš hada bosou nohou . K čomu je to dobré? A hlavne teraz v lete s tými pivkami(ako ich nežne nazývaš )?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49114
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj všichni.
Tak mě v podstatě ode dneška čekají rizikové dny až do neděle. Přijedou známí z Londýna a .... No a ne že bych si nevěřila, ale dám na rady některých zde a "naordinuju" si antibiotika. (Nahrává mi gyn. potíže, skutečně jsem nedávno léčbu prodělala a je tam pravděpodobnost návratu). Takže bude klid a pokud nebudu chtít, z preventivních opatření se žádného sezení ani pobytu na chatě (ten je plánován na víkend) nemusím zúčastnit. Vím, žádné hrdinství, ale ......
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49116
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Santal: Ja mel "predepsana" antibiotika prvniho pul roku . Zlaty stafylokok potvora jedna. Pravdepodobne rezidentni a tak se muselo zkouset tech antibiotik vic .

A po nejake dobe jsem pridal vysvetleni ze starnu, snazim se drzet v kondici a alkohol mi to proste a jednoduse kazi tohle snazeni se o zdravy zivot.

Nakonec si zvykli uplne vsichni - rodina, pratele i kolegove v praci. Dneska uz se nikdo ani neobtezuje mi neco nabizet.

V kazdem pripade Ti drzim palce at to zvladnes! A co se tyce toho "hrdinstvi" tak to zkus brat tak ze ucel sveti prostredky. A zrovna pro tenhle ucel jsou dobry uplne jakykoliv prostredky co mas zrovna po ruce.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49117
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj, dík
Vydržela jsem sedět od půl čtvrté do 22.20… Sešlo se nás hoooooodne přátel - těch společných s těmi z Londýna. No, popravdě bylo s každým jejich pivem a drinkem těžší držet se v "konverzaci". Ale mám radost, že jsem je všechny viděla a nevyprdla se na ně. To, že beru ATB tedy již všichni vědí a že v sobotu pojedu s dcerou jen na otočku popřát a pozdravit na chatu vědí taky. Nikdo mě k chlastu nenutil a nenabízel. Takže jde to. Dobrou noc všem
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...59606162636465...75
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter