Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...60616263646566...75
Dolů
Téma: Končím s alkoholem
*
#49118
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Šantal napsal:

Vydržela jsem sedět od půl čtvrté do 22.20…

No, popravdě bylo s každým jejich pivem a drinkem těžší držet se v "konverzaci".

Nikdo mě k chlastu nenutil a nenabízel.

Takže jde to.


Velká gratulace Šantal , ten týden bude náročný, ale už sis vyzkoušela, že to jde. Myslím, že každá výmluva, která tě zdrží od napití, je dobrá. A já mám vyzkoušeno, že ani přípitek nemůžu, protože pak se můj alkomozek přepne na autopilota a nabere směr “všechno špatně”. Vydrž - pro sebe i pro nás ostatní - je důležité vědět, že to jde. Držím palce
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49120
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj Krtku, žádného hada nedráždím do hospody už nechodím a tohle byla Schůze (zde umístěná), proto jsem tam šla a seděla.. To, že lidi kolem pili, fakt neovlivníš. Naopak jsem hrdá na to, že mne to nestrhlo. Mám opravdu jasno. Jediné , čeho se asi nikdy nezbavím, je holt ta Chuť.. hlavně v tomhle vedru. Uklidňuju se tím, že už mám odpito beztak na tři životy dopředu a nechci skončit blbě. Myslím, že narozdíl od velké části zdejšího fora dokážu stejně jako zakladatel vlákna "Skončil jsem ze dne na den" Přestat na poprvé. Přeplo se mi to v hlavě. Je fakt, že jsem žádnou tělesnou závislost neměla, takže neproběhl žádný absťák. Krásné dny přeji ♥ L.
Lucie
Senior Boarder
Příspěvky: 74
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 31/05/2018 16:59 Provedl: Lucy. Důvod: oprava
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49122
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Tak jako kvůli vedru: jasný, takový to hašení žízně pivem. No, ja si to vždycky predstavim i dál, jak po dalším začne to otupeni a těžko, když v tom horku člověk pije a kocovina v hicech taky humáč a je po chuti a dam si vodu a taky dobry, vlastně lepší . V sobotu mě čeká velka akce, uvidím spousta lidi, co jsem neviděla roky a hrozne se tesim. I proto, že bez chlastu si to fakt uziju, pokecam, neudělám ostudu a budu si vse pamatovat a budu dobry organizator. ...samá pozitiva, byt tahle slezina před dvěma roky, šla bych ozrala už z domu a hrozne bych si myslela, že jsem v pohodě a vytuhla bych už odpoledne a nic si nepamatovala a nebo bych se rovnou vymluvila a vůbec nikam nešla jen proto, abych se mohla nalít sama v klidu domova. ..
Takže mě se to libi bez toho chlastu. ...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49123
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Allie, tak to jsi mi připomněla úplně přesně mě.

Kdysi z počátku alkokariéry mi pití přinášelo energii po těžkém dni. V podstatě jsem tím nahrazovala večer jídlo - že tak nepřiberu. Později stačilo si dát jen trochu a žádný příval energie se nekonal - jen to otupení a těžko. Ano, usnula jsem sice bez problému, ale dnes bych to přirovnala spíš k bezvědomí. A ráno těžká hlava a výčitky. A nakonec kila a oteklej celej člověk. Tehdy jsem si to ani neuvědomovala, ale stačí porovnat starší fotky - oteklý obličej, břicho, oči červené, žilky v obličeji, mastné vlasy, celková neupravenost...
Ještě před půl rokem jsem si nedovedla představit, že to zvládnu - kolo, grilovačky, horko .... a najednou to jde. Nedám si první a pak nemusím řešit žádnou další. Okolí už mě bere, že si dám nealko, takže super a lidem, které potkám po delší době, není problém odmítnout - to jsem si dříve vůbec nedovedla představit.

I mně se líbí být bez chlastu
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 01/06/2018 08:44 Provedl: Renča.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49124
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
I mě se líbí žít bez chlastu. Momentálně euforie dokonce, užívám si jí. Je zrádná, to už taky vím. Držme se přátelé Víkend už mám poreseny: na chatu buď vůbec (dle počasí) nebo jen na otočku popřát a pozdravit. Kolem druhé hodiny odpoledne musíme být zpátky, dcera potom odjíždí. A je to
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49125
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
ahoj Renčo, moc mne zaujala tvá zmínka o oteklém obličeji a břichu - což celkem dost řeším.. myslela jsem, že po pár týdnech to samo hned splaskne a "odpuchne" ale pozoruju jen -6cm v pase a v obličeji rozdíl nevidím vůbec.. za jak dlouho jsi , prosím, "odpuchla" - a vy holky ostatní ?? hrozně mě štve, co jsem se svým tělem provedla, snažím se o detox, večer už nejíst, pít hodně vody a neslazené čaje, ale čekala jsem rychlejší efekt.. Holt asi dobře mi tak, no..
Lucie
Senior Boarder
Příspěvky: 74
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49126
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahojte holky, měla jsem to podobně. Holt večerní vínečko a když je pařba, tak toho řádně využít. Já ani můj chap kupodivu jsme od začátku nepoužili výmluvu, že nepijem. Stejně všichni věděli, že pijem více než asi ostatní, prostě manžel okamžitě všem oznámil, že bere Antabus a problém s chlastem už nemá. A já něco podobného, už od prvního setkání v pivovarské hospodě ( ZŚ po 20 letech), jsem jim nastínila, že se mi pití zvrhlo a přestala jsem ho mít pod kontrolou, takže teď abstinuju. Žádný kecy, všichni akceptovali, nikdo nenaléhal a nenabízel. Pohoda. To je podle mě taky jednodušší a potom co to říkám, si to vlastně víc vžiju, prostě tenhle problém byl, přijala jsem ho. Hlavně se nelituju, že já si dát nemůžu. Přijala jsem to, vím, že kdybych si dala, tak přijde slina. Mám to už vyzkoušené několikrát. Co přijde?: Akorát motání hlavy a blábolení a předstírání, že jsem v pohodě. Hlavu jsem si udržovala v rauši od patnácti a teď jsem fakt šťastná, že v ní mám čisto. Allie- můj vzor, Renčo, jsme tak zhruba stejně je to super, že držíš, Lenka doufám taky, Šantalko nemáš to lehké s tou alko a hulo kulturou kolem tebe, ale to nemá nikdo ani Renča např. ale drž se co to dá Lucie: jestli jsi máma, tak jsi právě udělala to nejlepší rozhodnutí v životě, taky jsem si myslela, že normálně funguju i manžel si to myslel, ale bylo to jen na půl, děti ten alkohol vnímají, maminka se jim mění, mamince se mění priority s každou vypitou sklinkou. Uff Už se tím netrápím, jedu dál, teď jsem tu pro ně, chci pro ně zůstat zdravá.Jak dlouho trvá než odpuchneš, no já se cítila dobře už po týdnu, ale nebyla jsem moc opuchlá, možná máš trochu zasažené ledviny a zadržuješ vodu. Na odvodnění je dobrá kopřiva, ale v těchto vedrech bych to nedoporučovala, spíš zajdi za Dr. a řekni celou pravdu a jestli by ti neudělala nějaké odběry. Samozřejmě strava a pohyb atd. ale to je poznat až tak 1-2 měsíce. Pokud to nepřeháníš s čokoládou jako já teď, někdy mám záchvaty chutě na čoko. Takže já jsem s kilama furt stejně jak jsem byla.
No nic omlouvám se za román, nevím kdy budu mít zase čas napsat, ale čtu si tady co je nového aspoň obden. A všem vám moc fandím i chlapcům našim
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49127
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Drahuško, díky za info , jelikož o tom z více důvodů s nikým jiným nemluvím, jen TADY, tak jsem ráda za každou osobní zkušenost zjm. u žen.. S dětmi máš samozřejmě pravdu , člověk si může nalhávat, že nic neví, ale skoro denně doma viděly víno, tak už to není dobrý vzor.. teď spolu pijeme čaje, vaříme bezový sirup a i ty večery jsou úplně jiné, víc vnímám JE.. ne svou "zábavu" a "relax u pc s lahví..."... Pro mne ale bylo nakopnutí hlavně zdravotní stav, v životě jsem nebyla vážněji nemocná, naopak, jsem dlouholetý dárce plazmy, člověk pořád bere zdraví jako samozřejmost, ale až se něco vážněji ozve, tak dostane ránu, kde jsou vůbec priority... Jsem ráda, že sem píšete, hezký večer
Lucie
Senior Boarder
Příspěvky: 74
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49139
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Ahoj. Tak jsem byla o víkendu
"pařit", bylo to prostě skvelé, asi to bylo super lidmi, záplava pozitivní energie, všichni samozrejme i pili, kromě mě a asi dvou lidí, ja jsem to dala uplne v pohodě, ani mi to nepřišlo, jen jsem posouvala panáky dál a vyborne jsem se bavila. A jak už jsem psala, je to o tom, že s chlastem bych se tak dobře nebavila! Nalila bych a mlela hovadiny, nebo bych odpadla nebo udělala ostudu.
Takhle jsem mohla byt ta zodpovedna, ktera dohlidne na to, aby se ti nejozralejsi dostali domu a aby měl závěr akce hladký prubeh.
A fakt mužu říct, že jsem se neskutečně dobře bavila, fakt to jde i bez chlastu!
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49143
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 11 měsíce  
Ja sa aj tak čudujem, že niekomu ožratí cudzí ľudia stoja za riskovanie vlastného života. Nechápem.
Nespoznaný
Expert Boarder
Příspěvky: 136
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...60616263646566...75
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter