Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...22232425262728...33
Dolů
Téma: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence
#45858
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 7 měsíce  
To je právě to o čem pořád píšu. Chválit sám sebe za každou dobrou věc, kterou udělám a nadávat si a sypat si popel za každé vožrání. Mít prostě v hlavě to pozitivní co jsem za střízlivosti vytvořil a co se mi povedlo. A zároveň si připomínat a mít neustále v paměti co všechno jsem posral díky chlastu.

Samozřejmě, že člověk posere spoustu věcí i střízlivej, ale čert to vem.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45859
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 7 měsíce  
ahoj ,ahoj ,díky za povzbuzení,Šantal tak mi napiš,teda.
Ano Včelaři ,moje touha přestat je velká,když se pdívám zpět tak ten alkohol mi vzal hodně.Psychiku ,čas,sebedůvěru ,peníze,sebeůctu.
Jako každá droga nejdřív úleva a za čas utrpení.
a teď bez těch jakoby léků se cítím líp,svobodněji.A víc si věřím.Brala jsem je léta,pila a pak zobala a dokola .Dost.
Běžné radosti fakt stačí.procházka,knížka,dobré jídlo a nějaké zájmy.A neusnout na vavřínech a připomenout si jak to bylo a čímto začne.
Přeju ti Včelaři ať se ti tvá krásná medová práce daří.
Tak
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45861
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 7 měsíce  
Když jsem tu kdysi přistál-ono to není ani dva roky, ale mě to tím změněným světem, totiž nepitím i přes letní zádrhele připadá vlastně dávno, byl jsem ještě vyklepanej, strašně jsem si lámal hlavu těmi úplně začátečnickými věcmi, které mi tehdy připadaly bezmála jako Taxisův příkop, k nepřeskočení-třeba, jak odmítat. Jak ustát "nutný" večírek třeba v práci, apod. Jak odolat kámošům. Jít kolem hospody, kam jsem předtím skoro automaticky zapad. Nemít ten "matroš" doma. Holt-říct ďáblovi ne a ještě se mu vysmát.
Uvědomuju si, že to bylo těžký. Beru vážně, když s tím někdo má problém. Ale u mě se to vyřešilo nějak samospádem, stačilo držet tu hlavu střízlivou ve svěráku nějaký disciplíny a pak už ten střízlivej mozek sám nechtěl.
Že to zní jako schíza? To je jedno, u mě to zafungovalo.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45864
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 7 měsíce  
Sochař napsal:
Když jsem tu kdysi přistál-ono to není ani dva roky, ale...

..."Že to zní jako schíza? To je jedno, u mě to zafungovalo."


...bluff alebo schíza, ale funguje! To je dôležité!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45866
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 7 měsíce  
Ahoj vespolek, já to mám dneska 10 měsíců bez chlastu, taky 10 měsíců ode dne, co jsem napsala sem na fórum.... Ty první dny mi bylo strašně blbý se ožrat, když jsem tady veřejně napsala, že mám problém a ze chci přestat... že když budu pít, pošlete mě do pr... Je to směšné, ale je to tak, první dny jsem překonala ze strachu z vaší reakce. I když možná to byla jen moje vlastní úleva z toho, že jsem si přiznala, že je to mooc špatný...No a po pár týdnech mi začlo v palici svítat a pak už to šlo samo....
Fakt je, že si myslím, že jsem ma tom byla dost špatně a nebyla jsem daleko od stavu, ze kterého není návratu.... Osm let jsem pila dennodenně, teď jsem to zastavila, a doufám, že se mi to podaří udržet. Už to není každodenní boj, nevadí mi, když je chlast doma ani když jsem mezi přáteli venku... Prostě se mi přeplo a doufám, že bude přepnuto nafurt....
Je mi líto všech vašich selhání, mrzí mě to s Prudence a Ladou, držím všem palce, těm co abstinují i těm, co jsou znovu na startu...Držte se, Maris,Šantal.
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45867
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 7 měsíce  
Ahoj Allie, jsi dobrá. Klobouk dolů. Tak ať se ti daří dál, snad tě budu následovat.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45870
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 7 měsíce  
Alli,dík,nic jiného nezbývá než do toho znovu jít a věřit ,že tentokrát už nepodlehnu.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45875
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 7 měsíce  
Ahoj lidi,

jsem rád, že zase píšmeme a opět řešíme naše téma Konec roku 2017 se nepopíratelně blíží. Přinesl sebou mnohé a vidím, že spousty nás včetně mně, zakladatele tohoto tématu, nedopřál 100% abstinenci.

Bohužel mne potkali zlomové okamžiky a úmrtí mamimky, které jsem opět zapíjel...nicméně i zítra zase vyjde slunce i zítra bude den, i zítra je šance znovu začít...s abstinencí.

Podařilo se mi vydržet 4 měsíce a byly to fantastické měsíce! Nejdéle co jsem kdy vydržel!

Disciplína je základ celé abstinence, na kterém to stojí i padá. Takže já vím, že letošní rok už nebude lepší, protože se mi těch 365 dní nepovede. Nicméně čeká mne brzy velmi dobrá zpráva. Nebudu zatím vyzrazovat

1.1.2018 otevřu nové téma, bude se jmenovat Nový rok 2018 - 365 dní abstinence. Přidáte se?
Drobeček
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45877
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 7 měsíce  
Dobré ráno všem
Drobečku, ahoj! Už se nad těmi 365-ti dny usmívám když vidím, jak jsem "pochodila" letos. Ale jak píšeš, ještě není pozdě to změnit. Já mám teď mětu nepít do Vánoc - 3 měsíce. To jsem mimochodem ještě nedala, ma. bylo něco přes dva. Takže uvidíme Už se nechci chvástata, jsem pak k smíchu. Nebo spíš k pláči.Ale držím palce všem...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45883
Re: Nový rok 2017 - 365 dní abstinence Před 6 rok, 7 měsíce  
Ahoj Šantal s těmi Vánoci je to výborný nápad. Pridávám se
sat
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...22232425262728...33
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter