Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456789
Dolů
Téma: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho?
*
#46096
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 6 měsíce  
Ahojte, tak dnes 12 dní střízlivého života, kromě tedy neděle, kdy jsem vypila jedno pivo. Plná strachu, co to přinese do budoucna a jestli mě přepadnou zas chutě. Chutě jsem předem zatrhla. Přemýšlela jsem u jeho pití, co na tom teda lidi mají a je to fakt, že to pivo má něco do sebe, jenom mi alkáči ho neumíme pít, nebo spíš jsme závisláci, kteří chcou ještě a ještě a neví, kdy mají přestat.
Funguje to určitě do jisté míry i jako relax, protože jak jeden můj kamarád pronesl, je to potřeba jednou začas jakoby resetovat mozek, protože doba je opravdu náročná stresová.
Jenže on resetuje 1x za 14 dní 5 piv a ne denně.
Takže ten chlast za to nemůže, ale my máme něco v sobě, že máme ten syndrom víc a více. Já to mám i s jídlem, nejím - ale žeru, prostě když mi něco chutná tak nemůžu přestat i když už je mi blbě, tak to je.
Problém to bude někde v mozku, však oni na to doktoři jednou přijdou. Nicméně to jedno nepočítám, cítím se jinak, chlast mi neschází. Dokonce nakupuju a čumím na vína a nic to se mnou nedělá. Našla jsem si nový rituál- jak přijdu z práce neotvírám láhev, nýbrž loupu zázvor a vařím čaj + med+ citrón. Zahřeje stejně jako svařák, ale je mi krásně, že se nemusím stydět sama před sebou a před dětmi, v práci ráno nepřemýšlím, jestli je na mě něco poznat atd. Tak a musím zase letět. Hezký den všem.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46097
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 6 měsíce  
Šantal napsal:
Ahojte všichni
Hlásím "error. Včera psycho" v práci a padlo 5 piv. No comment více.

...pokiaľ to nie je *horror alebo terror*, tak vstaň, smelo a s odvahou sa otras alebo otrep, a vykroč za svojím triezvym snom...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 12/10/2017 14:09 Provedl: Ja.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46098
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 6 měsíce  
Tak to ale nehlaš 12 dní strizliveho života
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46100
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 6 měsíce  
Ahoj Agi, to ne já nehlásím 12 dní absolutní abstinence, ale 12 dní střízlivého života. Protože jsem se rozhodně opít nechtěla a ani neopila, ani cinklá nic. Ani nevím proč to bylo, asi proto, že tam smrdělo už dlouho v lednici a dělalo na mě oči? Nevím, ale byla to blbost, vlastně ani ne, čekala jsem co to udělá, vlasně jsem ho pila ve stresu co bude, takže ani nevím. Byla to fakt hloupost takhle riskovat. Takže když totál abstinence, tak dneškem pátý den.
Mě jde o to, jak se cítím a že nejsem nervózní bez toho svého vína. Vůbe nic mi nechybí. No třeba krize teprve přijde, uvidíme. Moc ti fandím. Měj se.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46102
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 6 měsíce  
Ahojda,
Jó, krize je prevít. Mě to spontánně v hlavě nastavilo běž si ulevit do hospody a vykecej se u piva. A bylo v momentě vymalováno. Přitom předtím pohoda bez. No . Takže opět pochybnosti zda to zvládnu. Dneska už jsem skončila v práci. Peču perník, pak se jedeme projet na kole a večer uvařím na víkend. Zítra mám dopoledne službu. Ale nějak z ničeho teď nemám radost. Asi chápete.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46103
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 6 měsíce  
Dobré ráno všem , prosím, pojďte mi vysvětlit a pomoc pochopit ty vaše erory. Prostě, moc se omlouvám, ale já tomu opravdu, ale opravdu nerozumím. Prostě, když nechci pít, tak proč piji??? Jasný, Chápu to první dny, silné baženi, navíc abstak, tělo to moc fyzicky potřebuje, to vím, to bylo hrozné, také chápu silné návyky na to, co se kdy, kde dělá atd. Ale fakt nechápu , když po třeba... třeba měsíci neovladam svoje nohy a ty mě donesou do hospody... A dobrá, snad i donesou, i když nechápu , tak se tedy piva napiju, ale proč pět!!! Kruci, kdyz přece NECHCI pít. Omlouvám se, ještě jednou, nechci se fakt nikoho dotknout, třeba to bude vysvětlení, které jednou pomůže překonat moji krizi, až na mě přijde!!! Ale momentálně to fakt nechápu. Navíc si hrozně ubližujete sobě. Teď nemyslím chlastem, ale jak se zklamáváte... Samy sebe...
-----
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 14/10/2017 08:49 Provedl: Stopka. Důvod: nezobrazení příspěvku
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46104
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 6 měsíce  
Ahoj Agi: budu mít brzy za sebou svůj první měsíc a až na jedno bažení a to jen proto, že jsem šla domů dřív a moje hlava měla naučeno: KUP SI LÁHEV A UŽÍJ SI TU CHVILKU...zatím dobrý?
Ptáš se proč pijem, když vlastně nechcem...a proč né jedno, ale rovnou pět????
Mé poslední selhání ani nebylo, že bych musela....jen jsem si prostě a jednoduše chtěla dát dvojku bílého. Né, že jsem musela, žádný absťák, vlastně jen tak . Ale jelikož jsem alkoholik....nejde si dát jen tu jednu skleničku...Takže si to každý den pořád opakuju, abych náhodou nezapomněla a opět se nemusela nenávidět. Snad už mi to došlo.....
Hezký slunečný víkend všem
rosnička
Gold Boarder
Příspěvky: 170
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46105
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 6 měsíce  
Ahojky. Agi na tohle mi neodpověděl ani můj bývalý psychiatr.Prostě řekl pijete protoze jste alkoholik.
Tohle vedet tak se k tomu nevracim každý půlrok.Taky věřím, že to teď dám uvidím.zatim bez problémů zvládám nepit a taky se bojim krize az mi přecvakne do modu PIJ.Jedine se zaseknout,naštvat na sebe a vydržet to.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46106
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 6 měsíce  
Agi,
proč pět, no přece pro opilost Jinak jsi dobrá, že se držíš přes měsíc, ale to jsem zvládla taky, několikrát, dokonce i přes dva. Ale jak vidíš, vyhráno nebylo, takže s pokorou...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46107
Re: Už nechci pít, ale... aneb co místo toho? Před 6 rok, 6 měsíce  
Agi napsal:
Dobré ráno všem , prosím, pojďte mi vysvětlit a pomoc pochopit...

...ale já tomu opravdu, ale opravdu nerozumím. Prostě, "když nechci pít, tak proč piji???" Jasný, Chápu to první dny, silné baženi, navíc abstak,... -----

[i][b]Agi,
úspešne sa Ti podarilo prekročiť hranicu fyzickej odolnosti/tolerancie a telo si s Tebou robí, čo si alkohol pýta, potrebuje a chce...
Dušička aj vedomie už stratili kontrolu - chemická rovnováha je v rozvrate. Endorfíny a systém odmien už pracujú v alkorežime.
Vôľu si rozpúšťaš v alkohole...
...a súbežne si deformuješ aj psychiku a emócie.
Je to len môj uhol pohľadu:
1url.cz/EtIUq
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 14/10/2017 09:40 Provedl: Stopka. Důvod: zkrácení linku!
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456789
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter