Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Alkohol zabíjí pomalu ale jistě.
#55462
Alkohol zabíjí pomalu ale jistě. Před 4 rok, 11 měsíce  
Tak toto si říkám pořád. Ale je to silnější jako já.Fakt by se mi hodila nějaká rada, jak zvládnut ty první dny. Jaké jste měli abstinenční příznaky a jak dlouho trvaly?Vím, že je to asi individuální.Mě bývá zima a hlavně se mě třepou ruce a třepu se i uvnitř těla.Když jsem přestala poprvé, tak se tělo vypořádalo docela rychle, to jsem měla za 4 dny klid, ale to sem brala léky. Ted bych to chtěla ale zvládnout bez nich. Nechce se mi vyhledávat odbornou pomoc.Nějak pevně věřím, že když jsem to zvládla jednou, zvládnu to i ted.Uvědomuji si totiž, proč piji a pokd ten problém vyřeším, nebudu mít důvod. I když už jsem velice závislá.V takovým rozsahu jako ted to ještě nikdy nebylo.
Ivet1977
Gold Boarder
Příspěvky: 188
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55470
Re: Alkohol zabíjí pomalu ale jistě. Před 4 rok, 11 měsíce  
Když to chceš řešit tak mě pomohl třeba neurol. To ti předepíše obvoďák asi mu stačí říct jakoukoliv výmluvu.
Ale bacha na to taky vzniká závislost, max tak 3-4 týdny pravidelného braní potom postupně vysadit.Ale na absťák stačí týden...
Mě se potom krásně spí a hlavně to uvolní psychické napětí.
Hlavně na to není vhodné chlastat nic si nepamatuješ a děláš ještě větší zvěrstva jak na samostatném alkoholu
Pan HO
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55471
Re: Alkohol zabíjí pomalu ale jistě. Před 4 rok, 11 měsíce  
Je, děkuji.Já piji hlavně kvůli depresím, potřebovala bych se psychicky vyrovnat.Už jsem uvažovala o psycholožce.Ale na druhou stranu si říkám, že jsou na tom lidi ještě hůř a tak co blbnu.Ale ty deprese jsou ubíjející.Já vím, že k pití člověk musí mít důvod a vyřešit si právě ten důvod, aby pít nemusel. Já ho znám.Horší to je, když se pije bez důvodu. Vím, že je to u mě už závislost.Zkusím to ten týden vydržet.A pro ty prášky se zajdu, at si psychicky odpočinu a neboj, další závislost si pěstovat nehodlám
Ivet1977
Gold Boarder
Příspěvky: 188
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55472
Re: Alkohol zabíjí pomalu ale jistě. Před 4 rok, 11 měsíce  
No tak hlavně bys asi měla odstranit tu primární příčinu pití - tedy ty depky. Hlavně tedy dneska nějaké antidepresiva baští každý druhý. Ono v podstatě to řeší i ten neurol, ale jen krátkodobě , jinak fakt normalní antidepresiva. Zkus o tom přemýšlet, hlavně si naplnit čas třeba cvičením , to ti pomůže jednak tím, že fyzická aktivita vyplavuje endorfiny, jednak si zlepšíš postavu a budeš se sebou víc spokojena.
Jinak když přispíváš do nějakého fóra/vlákna tady tak pokud to nevypneš, chodí ti na mail upozornění, že někdo napsal. To je jak ses ptala jak to poznáš Flaška denně je teda docela masakr , já spíš piju vytrvale, chutná mi portské takže mix vína a tvrdého
Pan HO
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55473
Re: Alkohol zabíjí pomalu ale jistě. Před 4 rok, 11 měsíce  
Copak znamená pít vytrvale?
No já poslední dobou piji bílý rum, láhev denně a někdy i víc.Pak si řeknu, že tvrdý ne a dám si třeba pivo, to ale takový účinek nemá.Dnes je mi zle, tak nepiji. Až na toho malého prcka ráno.Psychicky jsem na tom zle, protože nepracuji. Práci hledám a to je taky deprimující. Ale ted musím týden vydržet nepít. S takovými abstinenčními příznaky by mě nikdo nezaměstnal.Já vím, že jakmile se toto vyřeší, bude fajn. Hlavně jsem ráda, že jsem našla toto forum. Já mám úžasnou rodinu, jenže o mém pití se tu nemluví.Mamka jen vždy prohodí, Ty sis zase něco dala vid a to je všechno.Nejhorší je, jak pozoruji, jak mi ten alkohol všechno bere a ničí jak mě, tak moje okolí.Ale je to už nemoc, s kterou se musím poprat.
Ivet1977
Gold Boarder
Příspěvky: 188
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55474
Re: Alkohol zabíjí pomalu ale jistě. Před 4 rok, 11 měsíce  
No znamená to, že se neožírám do bezvědomí, ale proste 4x 5x týdně(teď to držím na 2x už delší dobu úspěšně)
si koupím třeba sedmičku portského, nebo půl litra rumu, litr vína. Nebo mi nedělá problém vypít 5 takových těch silných piv co maj 7-8 procent.
No někoho kdo není zvyklý by to asi do bezvědomí dostalo
Hlavně nehledej "externí" důvod proč nepít, že až budeš mít práci. Nepij hned kvůli sobě, kvůli svému vnitřnímu přesvědčení.
Pročti si tohle fórum a bude ti jasné jak na tom jsi nebo ne Ty příběhy co tu jsou a lidi co tu píšou ať už pijí nebo ne , v tom mají jasno.
I kdybys 100x selhala pořád stojí za to to řešit a zkusit znova. Můžeš začít sama když to nepůjde antabus, ambulatně ,AA a když klesneš na to správne dno , tak půjdeš do léčebny a třebas se tam potkáme Mě je jasné kam to vede , čtu to tu od roku 2012.
Pan HO
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55476
Re: Alkohol zabíjí pomalu ale jistě. Před 4 rok, 11 měsíce  
Koukala jsem, že tu jsi už dlouho. Už jsem uvažovala i o léčení, ale pak si říkám, že jsem byla vždycky velice schopná a silná a že to dám sama.Že si to chci dokázat.Samozřejmě, kdyby to šlo do extrému, jsem i smířená s léčením.Máš pravdu, že by to člověk měl dělat hlavně kvůli sobě.Tento týden se budu opravdu snažit to vydržet.
Já jsem taky milovnicí vína a doufám, že to zvládnu tak, že jednou za čas, třeba 1x za měsíc si zvládnu dát při posezení třeba jen 2 skleničky a povalím domů.
Jinak já jsem alkoholička, co pije výhradně doma.Ne že bych se bortila někde v hospodě.
en už bych chtěla mít za sebou ty abstinenční příznaky.
Ivet1977
Gold Boarder
Příspěvky: 188
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55477
Re: Alkohol zabíjí pomalu ale jistě. Před 4 rok, 11 měsíce  
Akorát já to tu jenom četl víceméně průběžně, až teď nedávno jsem si obnovil heslo a přihlásil jsem se tu , abych se mrkl co byl ten můj první příspěvek. Už tehdá jsem si lhal do kapsy a taky mi to tu lidi psali
To kontrolované pití jestli už jsi alkoholik bude asi problém, každopádně uvidíš. Já si třeba léčebnu nedokážu představit páč práci mám, funguju, nemám absence kvůli chlastu a visí na mě nebo spíš mých financí zadlužená domácnost... Jsem takový vůbec závislák 20 let jsem hulil, do toh o jsem měl problémy s pervitinem , sem ta ty benzáky jako je neurol a tak. Hrůza , no a teď v poslední době jsem opravdu čistý ten alkohol jen občas a je to super, možná je to i věkem, ale člověk začíná zjištovat, že ten střízlivý stav je ten nejhezčí a nepotřebuje k tomu jakékoliv drogy a já vyzkoušel opravdu všechno jen ten chlast se mě občas ještě drží
Pan HO
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55479
Re: Alkohol zabíjí pomalu ale jistě. Před 4 rok, 11 měsíce  
Teda, tak to smekám, že jsi se se vším tak popral.Ale přestat z drogama muselo být snad horší než s alkoholem?
Já už jednou s alkoholem sekla a dala si jen třeba skleničku a nepotřebovala jsem víc.Hlavně jsem byla unavená z práce, takže mě odrovnala už ta sklenička
No dneska bych skleničku vína ani nepocítila.
Je pravda, že když jsem nepila, tak byl svět hezčí. Ted je mi věčně zle a už z toho mám depky.Je pravda, že se musím zaměstnat, at na to nemám čas myslet a utahat se, at usnu jako mimino.Tyjo, tohle všechno si uvědomuji a stejně do toho zase spadnu.
Ivet1977
Gold Boarder
Příspěvky: 188
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55489
Re: Alkohol zabíjí pomalu ale jistě. Před 4 rok, 11 měsíce  
Kdybych se popral tak tu nepíšu A největší zlo je alkohol , tvrdá droga co tě pomalu zabíjí. Není na co být pyšný. Akorát můžu psát o tom jak který absťák je hrozný. Vzpamatuj se včas a nepij, tohle forum ti hodně pomůže , ale nejvíc je na tobě...
Pan HO
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter