Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...18
Dolů
Téma: Abstinuji = peklo doma
#42229
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
G., predbehol si ma.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42230
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Ne není to ve vztahu normalní, je to totálně patologické. Je to normální ve vztahu podřízený, nadřízený, tj. rodič...dítě, v práci. Ne u partnerů.
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42231
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Tam nemusí jít o snahu partnera ji ovládat, on může mít z její závislosti prostě jen těžké nervy. Žít a čekat, že ona zas selže. Ono to někdo zvládne relativně dobře, navenek vše v pohodě, jak psal Krtek, ale uvnitř po opakovaných selháních a slibů je takový ten pocit... je nějak moc veselá, co když zas...

Po nějakém čase by se měl partner trochu uklidnit a srovnat, tester se přestane denně používat a bude to ve starých kolejích, tedy tam, kde nejsou alkoexcesy a povede se obyčejný život, jen se k tomu vynechá chlast.

Počkal bych co bude dál, nenechal bych se chováním partnera rozhodit a pokračoval v abstinenci. Až čas ukáže, jestli se s tím pocitem "co zas když" vypořádá nebo ne. Jak ne, tak holt rozchod. Partner může odejít, horší jsou vztahy- matka-syn apod.
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42232
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Prenasledovať triezvejúceho pijana v remisii "nevhodným" testovaním a podozrievaním je aj býva, spravidla, kontraproduktívne.

Povzbudenie a podpora pomôže viac ako lieky.

Alkoholizmus je nemoc duše. Aj keď zastavíš fyzické pitie emócie pracujú ďalej vo vlastnom nesprávne nastavenom a naučenom alko-režime.

Spacifikovať vlastnú dušu mávnutím čarovného prútika nedokáže na posedenie žiadny psychiater ani psychológ ani arogantný alebo manipulatívny partner alebo rodič.

"Chce to čas a ústretovú myseľ."

A tiež: ...atmosféru láskavého pochopenia aj ústretovosti/vstřícnosti.

Dôvera ako investícia je bonus terapeutického vzťahu.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42233
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Základ je v klidu si o tom s partnerem promluvit, ne po sobě štěkat. Vyjasnit si situaci - sdělit své i jeho pocity - a co se bude dít dál, jak se k sobě chovat, jak př. podporovat atd...

Důvěra je značně podkopaná a ten alkomozek taky neustále vymýšlí. Není to jednoduché odolat, stačí kapka stresu a chutě jsou tu. Hledá záminku jak se dopařit k dávce. Ti co nemají problém nechápou. My zpočátku objevujem zpátky ten střízlivý svět a snažíme se všemi silami svůj život udržet pohromadě. Ten jejich vypadá úplně jinak.

Zajímal by mně třeba ještě názor Medovky na tohle... pokud si můžu přát
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42234
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Taky bych to viděla tam, že nedůvěra je daň za to, co jsme páchali... Může člověk čekat, že po letech pití, kdy jsme blízkým ubližovali, budou oni po pár dnech nepití jásat a tleskat a důvěřovat každému našemu kroku?
Stalo se mi to nedávno, kdy dcera vyslovila veřejně blbou poznámku na mě a chlast... Vytočilo mě to, vždyť už měsíc a něco nepiju a stejně mě vidí tak jako dřív. No jo, jenže jak dlouho jsem chlastala. Teď abstinuju, ale jí musím dát víc času...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42239
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Dee. Ja nepíšem, že fúkanie je normálne. Nefúkal som.
JA. My sme si z toho spravili chorobu, ako každá iná. Ale to je len pre nás, aby sme to mali jednoduchšie. Pre nezávislých to tak nie je. Pre nich sme alkoholici a basta. Vytrpeli si s nami svoje. Nemôžeš od nich čakať oslavné chorály. Podpora áno, ale tá je aj v ich záujme. A to je tak všetko. Dôveru si u nich získavame späť roky.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42240
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Bolo by zaujímavé, keby tu napísala aj druhá strana, ako to vníma. Ja sa o to rozprávam často s mamou, takže názor druhej strany poznám. Chodím na klub, kde chodia aj partneri abstinujúcich. A viem, čo hovoria. Viem, že majú stále obavy, že raz sa to všetko vráti. Nerobme si kolo hlavy gloriolu, len preto, že teraz abstinujeme a že naši blízky majú z toho teraz padnúť na nohy. Ako to píšu viacerí, ja dobre sa o tom porozprávať s partnerom. Aby sme pochopili, ako to vníma on. Opätovná dôvera sa získava ťažko. Trvá to roky a aj tak to nebude nikdy na 100%. To viem so 100% istotou. Allie to napísala dobre to s dcérou. A tie poznámky bude mať dcéra stále, keď náhodou prídu do nejakého konfliktu. My sa snažíme na minulosť zabudnúť, nemyslieť na to čo bolo. A ani to nemá význam. Oni nezabudnú NIKDY.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42241
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtko, píšeš:
Bolo by zaujímavé, keby tu napísala aj druhá strana, ako to vníma.

...Nerobme si kolo hlavy gloriolu,...

...My sa snažíme na minulosť zabudnúť, nemyslieť na to čo bolo. A ani to nemá význam. Oni nezabudnú NIKDY.

Svätožiaru svätým...
(Alkoholici nie sú dokonalí už ani svojím pitím.)


A kabát z hanby patrí do "sekáča" pre nerozhodných pijanov.

Pochválim sa aj sám - bez divákov a rovnako aj triezviem, predovšetkým pre seba → nie na obdiv verejnosti alebo pijanskej obce; s ktorými som sa opíjal.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42242
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Mona napsal:
... nějaký čas nepiji, a i když nyní přišel domů, večeře hotova, uklizeno, atp... dal mi dýchnout (chápu). Na testeru 0. I tak byl protivný a nezdálo se mu to. Beru antabus k tomu cipralex, s cipralexem jsem měla cca 10 dní výpadek kvůli nedostihnutí doktora. On mou dobrou náladu považuje za alkohol.

Ač musím uznat, že život s alkoholikem není příjemný a v ledas-čem souhlasím s Krtečkem, naprosto souhlasím s názorem Dee, Ja a Prudence?. Můj názor je ten: abstinující alkoholik, má svá práva a povinnosti různého druhu. Má právo na radost, lásku i smutek. V žádném případě však nelze omezovat jeho osobní svobodu ze strany partnera tím, že ho budu snad za trest ? nutit dýchat do alkohol-testeru !!! Toto náleží snad jen Policii, případně jiným ozbrojeným složkám. Ani v zaměstnání to není důstojné a např. mě osobně by k tomu zaměstnavatel bez přítomnosti PČR nedonutil. Partnerství není za trest, je to vztah z lásky, nikoli povinnost. Pokud mám někoho ze srdce rád, beru jeho lidské vlastnosti se vším všudy. Pokud tomu tak není, není to láska.

ladis
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...18
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter