Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...891011121314...18
Dolů
Téma: Abstinuji = peklo doma
#42341
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovka, ja viem, ze je to bezmocnost. Ale pokial s tym partner prestat nechce, tam nepomoze nic, len sa rozist a zachranit aspon seba.
Len tu sme polemizovali o tych kontrolach u abstinujuceho alkoholika, ten sa snazi s tym prestat, je to naozaj velky boj a podla mna mu v tomto obdobi ta kontrola zo strany partnera moze skor ublizit ako pomoct.
Takze to vlastne moze byt kontrapruduktivne, parner kontroluje toho druheho, lebo si chce byt isty, ze zas nepije, ale svojim spravanim ho moze k tomu pitiu zas doviest.
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42342
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtek napsal:
Pohľad partnera na abstinovanie alkoholika sa zmení po recidíve a najmä opakovanej. Veď aj to, že ti manžel povie, že teraz si už môžeš dať asi naznačuje, že o alkoholizme ako takom veľa nevie.

Krtek mas pravdu nevie alebo nechce vediet. neriesim to ja viem co chcem a ako to ma vsetko dalej sa odvijat. pre neho je najdolezitejsie to ze pride z prace domov a ja nemam vypite a spravam sa normalne. staci jeden pohlad a vie na com je. ale aj tak si myslim ze ma obavu ist domov aj po viac ako roku ze v akom stave ma najde a preto si aj niekolkokrat denne volame aby vedel ze som ok
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42343
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Možná jsem to řekl příliš útočně, když to teď pročítám, tak se omlouvám.. Ono je to většinou celé tím, že každý máme jiné osudy. Někdo je milionář alkoholik a má doma ženskou, která třeba nepracuje a stará se o děti a domácnost, nebo si vydržuje milenku, která za ty peníze přehlíží, že manžel pije.. Někdo je alkoholik, který nechodí do práce, je chudý a ještě manželce krade z peněženky, někdo je alkoholik na ulici a sbírá lahve a starý papír... A když budeme konfrontovat svoje představy, tak se neshodneme, protože každý mluví o někom jiném.
Jenže to je právě to, proč jsem tady z toho lehce naježený. Tady prostě každý mluví o tom svém alkoholikovi.
Já jsem udělal hodně špatného, ale i jsem hodně špatného přehlížel, protože jsem se cítil vinnen svým pitím a svými výstřelky.. Za posledních pár let jsem jiný a už nepřehlížím. Ale připadá mi, že hodně lidí by rádo, abych přehlížel a zároveň nepil.
Hodně lidí si do alkáče kopne i pár let potom, co nepije. Je to dobrý fackovací panák.
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#42344
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovka napsal:
Ladislav,
takže, keď ti tvoja partnerka zavolá - ,, Kde si ?, Kedy prídeš ?" ( čo je bežně aj u partnerov, kde nieje alkoholik) tak ty sa hneď naštveš, že ťa kontroluje !?
Alebo vždy, keď meškáš a nemôžeš prísť načas, jej zavoláš ty - čo je ten najlepší krok, ktorý može o abstinenciu sa pokúšajúci urobiť, lebo predíde tak jej kontrole a zabráni zbytočným obavám partnerky.


Medovka,

Pokud někdo chce být dobrovolně kontrolován a testován, nechť si to v partnerství domluví, tak jak píše např. Katarinka a je to vše v naprostém pořádku. Jde ze zaměstnání a má dvě zmeškané volání a jedno zrovna příchozí, zda náhodou i když doma jasně řekla, že pít nechce, jestli není u kamarádky na vínu. Pak přijde domů, kde ve dveřích čeká manžel jako bachař s testerem a ona foukne.

U mě ve vztahu je to ale jinak. Přesněji než Kira bych to nepopsal, i když jsem se snažil. Partnerka ví, že abstinuji, já nemám žádný důvod lhát ani podvádět a ona nemá žádný důvod mi nevěřit. (stejně by to bylo poznat, ne ?) A toto řešení, je láska a vztah ve kterém jsem a chci být. Takže, když se zdržím v zaměstnání, či na nákupu, může mi partnerka kdykoli zavolat, kde jsem. Volá mi, ale z jiných důvodů, oznamuje mi, že mě má ráda, mám důvěru a co budeme dělat.

Pokud by měl, vztah být na základě nedůvěry a kontroly ... jakékoli, znovu píši, Já bych v takovém vztahu nebyl. Bylo by to kontraproduktivní a obával bych se opaku kontroly, že mě to ztáhne k chlastu zpět.

Ani rodiče mě nekontrolují, věří mi.

Toto vše neznamená, že recidiva nemůže nastat - může. Když by nastala, musí přeci zase skončit, pokud opravdu chci zůstat abstinující alkoholik.

ladis
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42345
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Katarína píše: ,, a preto si aj niekolkokrát voláme, aby vedel, že som ok".

Napríklad aj toto je spôsob, ako predísť obavám zo strany partnera, stačí zavolať aj raz, dvakrát, ale hlavne vtedy, keď nádejný abstinent mešká a ani nehovorím o tom, keby vtedy nedvíhal telefón - okamžite sa v hlave partnera rozbehne proces obáv a predstáv ( že znovu začal piť ), bez toho, aby to vedel nejako ovplyvniť. Je to tam proste už zakorenené navždy a čím dlhšie bude partner abstinovať, tak aj tieto procesy obáv budú slabnúť (podobne ako craving u alkoholika).

Myslím si, že v ,, takto zraňovanom" vzťahu, kde partner vydržal a zotrval - je ústretovosť nutná na obidvoch stranách.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42346
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovka presne si vystihla co som chcela povedat. ja sa mu to snazim ulahcit aby nesiel v strese domov ze co ho zasa caka. ked mi napise a ja neodpisem alebo sa neozvem lebo nemozem tak uz je tam ta neistota a uz sa rozbieha kolotoc.ci sa tyja testeru tak ten bol pouzity asi dva razy on ma uz pozna
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42347
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Ladislav,
niekto ti tu nedávno napísal, že tvoja partnerka vie do čoho ide, keď vstúpila do vzťahu s tebov, že je vyzrozumená o tvojom probléme.
Ak už predtým ako spoznala teba, žila s nejakým alkoholikom, tak to naozaj vie, ale ak nie tak vôbec nevie do čoho ide. Nezažila ani tvoje pitie, recidívu a poriadny alkoholický ťah. Nemá s tebov zatiaľ žiadne zlé skúsenosti, takže ani dôvod ti neveriť. Nevieš ako by reagovala, keby si opakovane recidivoval, čo ti samozrejme neželám, ale prajem ti, aby si si tento čistý štít udržal.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42348
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Tiez si myslim, ze medzi partnermi co sa poznaju dobre, je tester zbytocny. Na mne moj poznal v sekunde, aj ked som mala len nieco malo v sebe a tak isto aj ja na nom okamzite poznam aj jeden pohar vina.
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42349
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Katarína,
,, ja sa mu to aspoň takto snažím ulahčiť, aby nešiel v strese domov"

Je skvelé, že sa dokážeš vcítiť aj do pocitov svojho partnera. Je to veľká vec. Držím vám obom palce.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42350
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Kira napsal:
Tiez si myslim, ze medzi partnermi co sa poznaju dobre, je tester zbytocny. Na mne moj poznal v sekunde, aj ked som mala len nieco malo v sebe a tak isto aj ja na nom okamzite poznam aj jeden pohar vina.
Našim starým mamkám bohato stačil zdravý frňák, intuícia, cit a znalosť partnera. Dnes sa chceme hrať na Bohov/Bossov a riadiť aj ovládať kohokoľvek cez SF/MT alebo rôzne testery?

Čo bude nasledovať ďalej po fázach kontroly a superkontroly? Očipovanie?
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...891011121314...18
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter