Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...9101112131415...18
Dolů
Téma: Abstinuji = peklo doma
#42351
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovka,

zajímala by mě situace, kdy z nedůvěry dotyčnému jedinci přítelkyně volá a on vytočen věčným hlídáním zastavujev první restauraci kde se posiluje alkoholem na zbylou cestu domů, kde již čeká .... a dýcá do testeru s pozitivním výsledkem.
Co pak ... hm ?
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42352
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovka ďakujem viem ako sa cíti tak som sa aj ja cítila keď som išla domov a naši pod parou.myslim si ze ta dôvera je dôležitá a samozrejme že aj mne niekedy niečo povie na moju adresu a vrátime sa do čias minulých.zo začiatku ma to hnevalo ale teraz jeho poznámky beriem v pohode neurazam sa,neziapem proste nic ale mrzí ma to.nas vzťah teraz budujeme od začiatku a záleží mi na ňom máme spoločné záväzky,deti, byť a už sme spolu veľa prežili.mam motiváciu to nepokazit pretože som si vedomá obrovskej straty.
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42353
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
ladis napsal:
Medovka,

zajímala by mě situace, kdy z nedůvěry dotyčnému jedinci přítelkyně volá a on vytočen věčným hlídáním zastavujev první restauraci kde se posiluje alkoholem na zbylou cestu domů, kde již čeká .... a dýcá do testeru s pozitivním výsledkem.
Co pak ... hm ?


Ladislav,
no čo potom....veď si to už dva krát vo svojom živote zažil...
To záleží aj od toho, aký typ partnerky máš doma ( písala som dnes o nich v tomto vlákne ).

V každom prípade ťažko a dlho budovaná dôvera je fuč (to zatiaľ nieje tvoj prípad) a vzťah sa buduje od začiatku, samozrejme ak sa jedná o partnerku, ktorá je ochotná dať ďalšiu šancu, pričom každým ďalším zlyhaním sa dôvera získava ťažšie a ťažšie...
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42354
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovka,

psal jsem tuto situaci jen pro pochopení, že abstinovat pro někoho je hloupost. Nemohu abstinovat pro někoho, vždy jen a jen pro sebe. Já to tedy tak mám. Není to o mě,nebo o tobě ... jen příklad přehnaně hlídané osoby, bez práv o rozhodování (robot) co žije s partnerem, bez důvěry, který ho hlídá a má už toho dost.
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42356
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Láďo stále je to o tom vcítiť sa aj do situácie opačnej strany. Aj Medovka písala, že tá kontrola nemá význam, ale to partner musí pochopiť sám. Tvoja partnerka ťa nepozná, tak ti verí. Je to na tebe, či to dáš. Katarína to napísala dobre, kontrole predíde, že sa ozve sama. Vzťah nie je len o láske a dôvere. Ale aj tolerancii.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42357
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
No na tohle bych řekl, že je dobrá léčebna, tam se může partnerovi dokazovat, že to myslím vážně a tam se taky pořád konntroluje. Doma to je na rozvod...určité věci znovu vyplujou na povrch i po letech.
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42358
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovka napsal:
... keď nádejný abstinent mešká a ani nehovorím o tom, keby vtedy nedvíhal telefón - okamžite sa v hlave partnera rozbehne proces obáv a predstáv ( že znovu začal piť ), bez toho, aby to vedel nejako ovplyvniť. Je to tam proste už zakorenené navždy a čím dlhšie bude partner abstinovať, tak aj tieto procesy obáv budú slabnúť (podobne ako craving u alkoholika).
To sú doslova automatické myšlienky, ktorým je ťažko zabrániť. Sú to obavy, že sa to opäť všetko vráti. Jedinú vec, ktorú môže spraviť, je zavolať. Stále je to o tom, že sa na to pozeráte zo svojho pohľadu. Jediná Medovka tu zastupuje druhú stranu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42359
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Ahoj,
jako nová partnerka Ladise a zároveň alkoholička (rok abstinující, v září recidiva) moc dobře vím ,co od abstinujícího alkoholika mohu čekat. Že nikdy nemůžu mít stoprocentní jistotu, jako ji nemám u sebe. S tím jsem také do vztahu šla. Prožila jsem s ním, byť jen po telefonu a netu jeho poslední recidivu a dost velký strach o jeho život. V minulém vztahu jsem zažila kontrolu alkotestrem a ponižující chování a našla jsem sílu a vztah z těchto i jiných důvodů ukončila. Pokud by u Ladise nebo u mě došlo opět k recidivě, bude to téma k rozhovoru , jak dál postupovat co udělat pro to, aby se to neopakovalo. Riziko rozjetí nějakého většího průšvihu a znovu spadnutí do závislosti je velké, pochopitelně mám obavy, plánujeme společné soužití a vzhledem k tomu, že mám v péči syna, je to velmi citlivé a důležité téma našich rozhovorů. Ale zatím mě a určitě ani jeho, nenapadlo kontrolovat toho druhého, je nám oběma jasné, že je to absolutně zbytečné a ničilo by to krásný vztah, který máme. Jiná věc je soužití alkoholika a ne-alkoholika.Partner alkoholika si prožil své a jeho nedůvěra a strach pochopitelný. Může však podkopávat odhodlání a zbytky sebedůvěry, se kterou se alkoholik do abstinence rozhoduje. Pokud se vzájemně dohodnou na kontrole, probíhá vše v atmosféře rovnocenného partnerství, abstinujícímu alkoholikovi to nevadí a bere to jako vstřícný krok pro partnera, aby ho uklidnil a posílil jeho důvěru, pak je vše v pořádku a klobouk dolů před oběma. Náš případ to není, o riziku víme a myslím, že nás oba drží strach přijít o něco, v co jsme oba už ani nedoufali.
Prudence?
Expert Boarder
Příspěvky: 117
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42360
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
ale Krtečku

Nemusíme mít na vše stejný názor. Není třeba se mnou a mím vztahem zabývat. Reaguji zprvu na "Monu" a na její příspěvek. Po té na příspěvek "Prudence?" Prostě si myslím stejně jako "Dee" , že na kontrolu abstinujícího alkoholika nemá nikdo právo a není k tomu ani žádný důvod, pokud abstinovat chce ! Kontrolu může, provádět snad jen policie, či sestry v blázinci na protialkoholním.
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42361
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Vy se jako máte rádi? No to je fajn.
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...9101112131415...18
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter