Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...1112131415161718
Dolů
Téma: Abstinuji = peklo doma
#42372
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Jde třeba taky, že ti dotyční chtěj alkoholikovi pomoct, ale vlastně neví jak... Tak pak dochází k takovýmhle exesům. Pokud je ale toto dýchání míněno jako gesto síly, nadřazenosti a zdůrazněním neschopnosti postiženému, tak to se prostě nedá.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42373
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Včelaŕ,
pozrela som si to video. No jo....tragikomedia, alebo skôr tragédia a bežná realita Česka i Slovenska. Žijem na dedine a takýchto prípadov (,, starostlivá maminka " a parazitujúci syn alkoholik ) poznám niekoľko.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42374
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtko, zazila som to. Aj moj otec bol alkoholik, a bolo to tazke pre celu rodinu. Takze to viem posudit, aj z inej strany.
Ale stale si myslim, ze je rozdiel mat alkoholika v rodine a ine ako partnera.
V partnerskom vztahu su dvaja ludia dobrovolne a mozu z neho odist. Zatial co s rodicmi, detmi, surodencami je to ine..

Pozri je ine, ked partner zavola, lebo sa boji, kde som a moze mat aj obavy, ci zas nepjem a tiez sa snazim tomu predchdzat a zavolam mu ja. Alebo ked ideme niekde do spolocnosti, kde som v minulosti mala svoje alkoholicke excesy a vidim strach v jeho ociach, ked sa ma snazia presvedcit, aby som si za jeden dala. Nehnevam sa za to na neho, ze ma obavy a chapem ho a zmurknem na neho, ze sa bat nemusi..
Ale je predsa nieco uplne ine, keby priesiel domov, ja by som bola v dobrej nalade a tesila som sa, ze je uz doma a on by kvoli tomu na mna vytiahol alko-tester..To je podla mna uz velmi cez ciaru....
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42375
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Veď to isté alebo podobné som už písal. Samozrejme, že zaleží od konkrétneho vzťahu. Ináč je to kde sa partneri len spoznávajú, iné napríklad keď spolu žijú ale nezobrali sa. Inak funguje vzťah po 30 rokoch manželstva, úlohu tam hrajú majetkové pomery, deti atd. Tých kombinácií je veľa. Ale tak smozrejme je rozdiel partner alkoholik alebo alkoholik v rodine.
P.S. Už sa k tej téme viac vyjadrovať nebudem. Unavuje ma to. Zhrniem to takto. Neschvaľujem tú kontrolu, ale plne ju chápem, pokiaľ nejde do extrému.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42376
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Včelař napsal:
Jde třeba taky, že ti dotyční chtěj alkoholikovi pomoct, ale vlastně neví jak... Tak pak dochází k takovýmhle exesům. Pokud je ale toto dýchání míněno jako gesto síly, nadřazenosti a zdůrazněním neschopnosti postiženému, tak to se prostě nedá.

Včelaŕ,
nemyslím, že je to snaha pomôcť alkoholikovi, ale snaha pomôcť sebe aspoň na chvílu sa zbaviť obav a strachu ,, že sa to znovu začne". Nehovorím, že je to správne, ale je to následok spolužitia s alkoholikom - spoluzávislosti
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42377
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtko,
ber to z nadhladom a to, že to dokážeš pochopiť ako svoju výhodu.
Palec hore...
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42378
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovka napsal:
Včelař napsal:
Jde třeba taky, že ti dotyční chtěj alkoholikovi pomoct, ale vlastně neví jak... Tak pak dochází k takovýmhle exesům. Pokud je ale toto dýchání míněno jako gesto síly, nadřazenosti a zdůrazněním neschopnosti postiženému, tak to se prostě nedá.

Včelaŕ,
nemyslím, že je to snaha pomôcť alkoholikovi, ale snaha pomôcť sebe aspoň na chvílu sa zbaviť obav a strachu ,, že sa to znovu začne". Nehovorím, že je to správne, ale je to následok spolužitia s alkoholikom - spoluzávislosti

Tak je ako píšeš Medulienka
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42379
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  

pert
Takový dovětek. Vemte si alkáči svůj poslední rok. Jak dlouho jste byli pod vlivem a jak dlouho abstinovali.


Cca 260 dnů jsem nepil. Absťáky a kocoviny nemám.

--------

Kontrola kdy přijdeš mě štvala vždycky, měl jsem celu řadu let pružnou pracovní dobu (od cca 8 do 16:00 a více)
Prosté oznámení, že každý den chodím z práce jinak nestačilo. Prvních několik let jsem ani nepil, ale samotné kontrolování mi vadilo. K tomu doma hádky zrovna mezi dveřmi.
Později se to lépe snášelo pod vlivem. Bylo mi to jedno.
Navíc práce a domov jsou pro mě dvě oddělené zóny. Do práce netahám rodinu a domov a práci netahám domů.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42380
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
V akej situácii si bol v tom vzťahu?Konzument, alebo abstinujúci alkoholik?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42382
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
tady všichni řešíte jak alkoholik ubližoval! Já znám hodně alkoholiku co byli vtipný a humorný a nikdy by nikoho neurazili ani neublížili,ale za to těmto dobrákům ubližováno bylo a svým dobráctvím doplatili na lidi bez charakteru.Každý alkoholik nevyváděl a nemlátil svoji rodinu,ale naopak snažil se a v rodině mohou být i jiné problémy vážnější než je pití jednotlivce,který si svoje plní a popíjí si a zastaví se ještě dříve než upadne na dno. To neznamená že je odpad,jen proto,že pil a ví že víc na tempu už přidávat nesmí,že by pak už nemusel vše zvládat. Určitou dobu mu alkohol posloužil.
Renáta
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...1112131415161718
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter