Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...1112131415161718
Dolů
Téma: Abstinuji = peklo doma
#42383
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Co člověk to názor a někdy dochází k nedorozumění a špatnému pochopení co chtěl pisatel vlastně sdělit a každý píšeme ze svých zkušeností, ze svého pohledu, jak my to cítíme, co se nám stalo a jak reagovali druzí.

Znám ženu, která si fakt myslela, že to její pití je v pohodě. No bóže, tak občas večer vypila flašku vína, jen raz to přehnala a děti posrané, ušmudlané a že je s ní vlastně zábava, když má špičku. Manžel to viděl samozřejmě jinak, půl dne v práci a dělal všechno za ni, lezl mu na nervy ten vydýchaný chlast, spal na gauči, sex s napitou ženskou ho nepřitahoval a po čase měl toho plné brýle. Samozřejmě se to s ní zhoršilo a rozpila se. Pak si to uvědomila, zasekla se a začla abstinovat. A chtěla všechno zpátky tak jak bylo! Muž jí řekl, že až dokáže nějaký čas nepít, teprve bude mít ve vztahu zpátky všechna práva - to jsem o tom psal, ste svépravní- ale doma je to k vůli pití už jinak. Posunuté hranice. Jasněže nevydržela ani tři měsíce, kolotoč se roztočil a skončila v léčebně, pak znova a znova a co bylo dál nevím. Sorry, neznám konec příběhu, nechtěl jsem o tom napřed psát, páč sem se pak odstěhoval.

No ty vynálezy moderní doby, testery a třeba kamery na pracovišti, ty by mi asi vadily, ten pocit jak šéf sleduje každý můj pohyb. S testerem bych já osobně problém neměl, si fouknu no, třeba denně, pro svůj klid, doma nebo v práci. Ja psal o čipování, už dnes se čipují zvířata, jako klidně se můžou začít čipovat i lidi, z důvodu dohledu, už teď mají domáci vězni náramky, jsou aplikace v mobilu na sledování-hlídání dětí, a to se ještě rozjede klonování ve velkém, jako co čekáte, vývoj lidstva jde neustále kupředu a posunují se hranice co je normální a co už ne. Vyrůstal jsem v jiném režimu a jaké byly zvyky, jak to chodilo ve společnosti a v práci, přejde třicet let a jsme zase někde jinde, homouši se promenádují po náměstích, zvítězil pseudohumanismus a vítáme jak oslové invazi půlky Afriky, jezdíme až k jejich břehům a vozíme si je sem a naši bezdomovci mrznou, matky samoživitelky nemají ani na obědy dětem do škol...

jo promiňte, teď sem se trochu rozjel
pěkný den, už to nemažu
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42384
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Pert,
vidíš to ale sám nezmôžeš nič...

(...lebo: vláda ľudu = démos + kratiá)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42385
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Nejvíc chyb sem nadělal za střízliva, dodnes pykám. Neuvědomoval sem si důsledky a následky svého počínání, některé věci jsem nechtěl vidět, byl jsem jako slepý.

Jednu závažnou chybu jsem udělal v opilosti a pak, když jsem se snažil nepít a napravit to, jsem uslyšel to - nemáš právo. Až pak mi vlastně došlo co jsem udělal a jak to zapůsobilo na lidi. Bylo pozdě.

Tady člověk může přemýšlet nad všemi těmi názory a zkušenostmi, třeba si z toho něco vezme
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42387
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Jo Ja, k té demokracii, no já jsem rozčarovaný. Dřív nebylo koho volit a museli volit všichni, dnes se vždycky najde nějaká strana, které hlas dám, ale lidi nechodí. Demokracie jo, volilo 55% lidí, to je tragédie. Jednou jsem u voleb chyběl, jinak chodím pravidelně. Jsem zastánce referend, které by nejradši omezili, to sem slyšel z úst vašeho kteréhosi politika a myslím, že by se nerozpadlo ani ČSFR, průzkumy v 92 byly jasné. Rozhodli politici, ktří nakonec stejně jednají jinak než mají v programu, udělaj si koalici, kommpromis a tak to vypadá. Tzv. nové elity, ty nás zahubí, řítíme se do pěkného háje...

Jinak se omlouvám za odbočku, zkrátka tolerance, korekce, věci a zvyky se nustále mění, vyvíjí, třeba já nikdy vlastně moc nezaregistroval, že lidé si dávají štědrovečerní přípitek jak jste psali, v mé rodině a v mých vztazích se tohle nedělalo, je to jen podle mně taková záminka si dát do nosu a na Silvestra sem si užil v horách na chatě se známýma a bratrancem, dostal jsem dětské šampáňo se Zvonilkou, mňam to byla lahoda
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42388
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Môj manžel bol tiež kedysi ten humorný, zábavný pijan, avšak časom sa zmenil na spiaceho, kvartálneho ožrana, ktorý doma nikdy nerobil žiadny cirkus, nemlátil nás ani nič podobné - a predsa ubližoval.

Už len ten pohľad na blízkeho človeka, ktorý sa ničí priamo pred vašimi očami - je zničujúci.

Ten smútok v očiach našich detí, keď sa v rozbehnutom alkoholickom ťahu, dopotácal spitý domov, smradlavý, pošpinený, ledva stál na nohách a zvalíl sa na postel - ten človek, ktorý mal byť ( kedysi aj bol) pre nich vzorom a oporou, ich opakovane sklame a zlyháva.

Alkoholizmus zmení človeka na nepoznanie - ani ja som ho už nespoznávala, nebol to už ten, koho som si pred rokmi brala a milovala. Stal sa z neho sebecký, egoistický pokrytec, ktorý len klamal a klamal. Sálal z neho nepokoj, nervozita, bol popudlivý a vťahovačný a hoci stál vedľa mňa, duchom bol stále akoby niekde inde. Prestal byť pre mňa oporou, väčšinou som sa nemohla naňho spolahnúť a nevedela som, čo bude zajtra. Rodinné dovolenky už nepripadali do úvahy, keďže tie posledné pokusy nedopadli dobre a rozpil sa aj tam.....

Takže, aj keď v rodine alkoholika nedochádza k žiadnemu fizyckému násiliu - ničí vás to rovnako.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42389
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovka,

v krčmovej univerzite sa totiž vyučuje, že:
...ak Ti v "zamestnaní" odsúhlasia a priklepnú akúsi sumu za účasť, "musíš/je vhodné" ju preinvestovať "najmä" v krčme.

Ostatné výdaje sú, vraj, iba zbytočný luxus - podľa sloganu:

"ja vypijem Tebe a Ty platíš mne!"
"Čo minieš/investuješ do seba = akoby si našiel!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42393
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovko v tom máš pravdu. To už se dostal daleko a o těchto alkoholicích jsem nepsala. Jen o těch co si to uvědomili dříve,než je to tak dostalo.To potom jo a musí to být děs. To moc držím palce aby manžel toto pochopil a abstinoval a tobě že máš ještě sílu.
Renáta
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42394
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
pert napsal:


....Než jsem se rozpil, rád jsem měnil místa pobytu. Teď jsem definitivně zakotvil, co nejdál od příbuzných....


To je moudré rozhodnutí! Mám to taky tak
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42395
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Mona napsal:
... dal mi dýchnout ... Beru antabus k tomu cipralex ....

Můžete mi prosím někdo z dlouhodobě abstinujících poradit? Cítím, že je to pro mne velká zátěž, být v pohodě a přesto čelit narážkám, nevím jak dlouho to snesu.
Bojím se, že jeho neustálé narážky na pití, ač jsem střízlivá, mne natruc prinutí se napít.

Případně moc děkuji

S pozdravem MS


Ahoj,
no je potřeba si položit otázku, zda ti takový vztah vůbec stojí za to. Sám za sebe bych ti v něm nedoporučoval setrvávat.
Abstinuješ sama od sebe? Ambulantně? Nebo jsi byla i v léčebně? Asi k nějakému lékaři chodíš, když ti předepisuje léky, ale to bude pravděpodobně psychiatr, ten s tebou stejně asi vztahové problémy neprobírá...to by měl provádět terapeut.
Jinak léčebna má jednu takovou výhodu a to, že tě od takovýchto vztahů izoluje a ty časem třeba "chcípnou" samy od sebe, nebo přijdeš sama na to, že ti samotné bude líp....
Vím, že některým pacošům terapeutický tým prostě a jasně nedoporučil se vracet do starých vztahů....může to být příčinou recidivy.
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42396
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Renáta,
už neverím, že pochopí. Dala som mu dosť času a nestalo sa.

Najviac ma vždy dokázali zmiasť tie jeho ,,prestávky" medzi pitím ( 2 - 3 týždne ) niekedy to bolo dlhšie, ale aj kratšie, kedy dokázal normálne chodiť do práce, dokonca aj športovať. Vtedy som vždy uverila, že naozaj chce a bude abstinovať, ale on nechcel a nemal to v pláne. Jediné, čo chcel je kontrolovane piť a o to sa pokúša dodnes. Je dosť možné, že aj tie pauzy medzi alkoťahmi boli niekedy skôr o pokusoch mierne piť ako o abstinencii.

Nehovorím, že mu to v tej hlave raz ,, necvakne ", ale teraz nedokäže ptehltnúť svoju pýchu a privysoké ego, pokoriť sa sám pred sebov a priznať si porážku pred alkoholom.

Mám len jeden život, nechcem už viac čakať kým on bude chcieť abstinovať a premrhať svoj život s alkoholikom.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...1112131415161718
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter