Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...18
Dolů
Téma: Abstinuji = peklo doma
#42277
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Souhlasím s Dee. Partner by neměl být léčitel alkoholika. Naopak je lepší ho tou nemocí obtěžovat, co nejméně. Měl by to pochopit. Jestli to nepochopí, tak rozchod.
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#42279
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Morfeus napsal:
Souhlasím s Dee. Partner by neměl být léčitel alkoholika. Naopak je lepší ho tou nemocí obtěžovat, co nejméně. Měl by to pochopit. Jestli to nepochopí, tak rozchod.
A protože s alkoholikem se žít nedá, tak lépe neobtěžovat alkoholika a jít o dům dál.
Jana
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42280
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Dee napsal:
Tak ty říkáš, že jsi nepil? No pojď si fouknout, uvidíme!!!

Je to smutny, je to osklivy ale neda se nic delat - UCEL SVETI PROSTREDKY. Ono se snadno radi a kritizuje (a ted vubec nemyslim Tebe) ale kdyz ti dva nehraji jen sami za sebe - kdyz je ve hre dite nebo deti, na krku je hypoteka a zivot je plny starosti a problemu ktere je treba resit a dotycny opakovane zklamal a selhal - tak jak jinak?
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42281
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Krtek napsal:
Mama bola alkoholička. Ja som alkoholik. Obaja nepijeme, ale žije s nami moj brat, ktorý pije každý deň. Je tiež alkoholik. Takže viem ako funguje vzťah oboch strán z vlastnej skúsenosti. Viem veľmi dobre ako rozmýšľa niekto, kto niečo očakáva od alkoholika resp. abstinujúceho alkoholika. Rovnako veľmi dobre viem ako rozmýšľa alkoholik. Viem čo je život vo večnom strese, aký príde. Viem ako to je myslieť na to, kedy abstinent zlyhá. Viem aké to je, keď alkoholik ubližuje vám, aké myšlienkové pochody sa odohrávajú v hlave.

Tak už chápem, prečo ako jeden z mála tu na fóre sa dokážeš pozrieť na spolužitie s alkoholikom aj z opačnej strany. Treba si to jednoducho zažiť na vlastnej koži a je asi zbytočné vysvetlovať to niekomu, kto s alkoholikom nikdy nežil. Táto tvoja schopnosť ti, podľa môjho názoru, môže pomôcť pri udržaní dlhodobej abstinencie.Ty na to určite máš, veľmi ti držím palce. Nepamätám si, že by som sa niekedy nestotožnila s tým, čo si tu na fóre napísal. Máš veľmi reálny a pravdivý pohľad na vec a to je to, čo alkoholikom, často závislosť vezme, tak ako aj schopnosť byť empatický voči ostatným.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42283
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Mona napsal:
Dobrý večer všem, snad se mi podaří zachytit některé odpovědi abstinujících.

Přítel byl zvyklý, že jakmile jsem měla dobrou náladu či se usmívala, když přišel domů, automaticky to znamenalo, že jsem napitá. Ovšem nějaký čas nepiji, a i když nyní přišel domů, večeře hotova, uklizeno, atp... dal mi dýchnout (chápu). Na testeru 0. I tak byl protivný a nezdálo se mu to. Beru antabus k tomu cipralex, s cipralexem jsem měla cca 10 dní výpadek kvůli nedostihnutí doktora. On mou dobrou náladu považuje za alkohol.

Můžete mi prosím někdo z dlouhodobě abstinujících poradit? Cítím, že je to pro mne velká zátěž, být v pohodě a přesto čelit narážkám, nevím jak dlouho to snesu.
Bojím se, že jeho neustálé narážky na pití, ač jsem střízlivá, mne natruc prinutí se napít.

Případně moc děkuji

S pozdravem MS


Také neschvaluji ten alkoholtester. To bych nikdy neudělala, to bych se radši sebrala a zmizela bez návratu. Ale chápu, že je zmaten. Pilas zřejmě proto, aby ti bylo líp. Bylas závislá. A teď tadáááá, nepiješ a je ti skvěle a jde to rychle. Pokud to tak jde a je to možné, tak je to nadějí pro všechny ostatní alkoholiky, ale jestli to tak nejde a ty to tak máš, tak bych byla ostražitá...
Jana
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42284
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Je tu zbytečné něco psát, když to tu perfektně vystihl Krtek i ostatní.

V mém případě si myslím, že má žena by testr nikdy nepotřebovala. Přišel jsem domu po skutečných dvou pivech, ona na mě koukla a řekla tys zas něco pil? Ne. Fakt! Nekecej - vidím ti to na očích. Co tam viděla dodnes nechápu, ale vždycky to trefila
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42286
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Manuela napsal:
Medovka,
Věř, že pomůžeš rozchodem sobě i příteli. Je to psychicky velmi náročné žít s člověkem, který nehodlá přestat. Vím, že ho máš asi velmi ráda, jenže on to tak nevnímá, udělá vše pro to, aby si tu lahvinku dal a pokud to nemá, bude prudit a ponižovat Tebe....tzv. kopat kolem sebe...
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42287
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Medovka napsal:
Manuela napsal:
Medovka,
Věř, že pomůžeš rozchodem sobě i příteli. Je to psychicky velmi náročné žít s člověkem, který nehodlá přestat. Vím, že ho máš asi velmi ráda, jenže on to tak nevnímá, udělá vše pro to, aby si tu lahvinku dal a pokud to nemá, bude prudit a ponižovat Tebe....tzv. kopat kolem sebe...



Ano ano. pak ho nepijící pošle do háje a alkoholik skáče radostí, je volný pro útěk ke své skutečné lásce a vášni...
Jana
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42289
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
To je otázka, či byť vďační partnerovi že to s alkoholikom "vydržal", alebo premýšľať prečo vôbec sme s takým nesamostatným blbcom čo si nevie presadiť svoje a nechá si ubližovať.

Alkotester by som akceptoval ako prejav "nemysli si že sa teraz z teba poseriem, to máš za to".
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42291
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Žilinčan, z vlastní zkušenosti si myslím, že každý, kdo má za sebou jen krátkou dobu abstinence, bojuje sám se sebou, je zlomený a přemýšlet o tom, jestli je spravedlivé dýchat do testru, nebo nedýchat mu zbytky soudnosti nedovolí brát jako hlavní téma bytí a nebytí.

Každopádně neříkám, že to je dobře. Ale víme, že na alkoholika je třeba přísnost. Nevíme, jestli to mají nastavené jako ultimátum - nadýcháš - konec, nebo jak.

Já jsem vděčný, že mi má žena důvěřovala a věřila, že to zvládnu. Kdyby nevěřila, tak by asi šla ode mě dávno. Já sám jsem jí nesčetněkrát říkal ať si se mnou nekazí život a radši jde. Bylo mi to líto, ale bylo mi více líto jí a ke konci jsem jí opravdu upřímně přál, aby se měla líp ikdyž jsem věděl, že jediný způsob jak se mít líp je vysrat se na mě.
Proč to neudělala ví Ona a možná Bůh. Možná věřila a důvěřovala...
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...18
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter