Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...18
Dolů
Téma: Abstinuji = peklo doma
#42306
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Ahoj, jako dlouhodobě abstinující (3 roky) ti můžu poradit jediné. Neřeš ted jestli je něco důstojné nebo ne a soustřed se pouze na jedno a to nepít..nic jiného není pro tebe momentálně důležité. ty osotaní věci řeš, až budeš sama sebou jistá, že třeba případný rozchod s partnerem zvládneš..a i když ti většina lidí psala, že je jeho chování hrozné, podle mé vlastní zkušenosti ti musím napsat, že mi svým blízkým děláme alkoholismem ze života také pěkné peklo a nemají to jednoduché..mě taky tohle přítel dělal a at si každý říká co chce, myslel to dobře. PS: Pořád jsme spolu a já pořád nepiju..přeji hodně vůle a zvládni to...
Olga
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42310
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Ale no tak Láďo. Nejako si "zmúdrel". Všetko by si riešil cez schody. Po 2 rokoch si mal recidívu. Ako by asi zareagovala priateľka, keby si vtedy nejakú mal? Ona by ti tak verila, dôverovala a ty by si jej toto spravil? Veď aj nám si tu písal, že si vypil len jedno pivo a po pár mesiacoch z teba vyšlo, že tých pív nakoniec bolo v ten deň podstatne viac. Alkoholici sú dokonalí klamári. Skús sa vžiť aj do pocitov partnera alkoholika, ktorý vždy po každom pokuse nepiť zlyháva. Ta kontrola z dôvodu obáv po recidíve!, nie po prvom pokuse nepiť, je častý jav. To nemá nič s láskou spoločné a ani s dôverou ako takou vo vzťahu. Nepleť si dôveru vo vzťahu napr. či nie je partner neverný(iný príklad ma nenapadol).
U mě po dlouhých letech chlastání, nastal zlom a snaha problém řešit. Už jen toto rodičům stačilo k tomu, abych si pomalu začal jejich důvěru získávat. Nebylo a není třeba k tomu žádná kontrola telefonáty případně alko-tastrem. Prostě důvěra s vědomím, že když selžu už ani toto nebudu mít. Což se u mě v září potvrdilo. Rodiče se o mé recidivě dozvěděli a okamžitě mi bylo sděleno asi toto: Prožili jsme hochu s tebou dost. Jsi dospělí a dál tě už podporovat nebudeme, je konec, podělal sis to sám. Už k nám nejezdi, nevolej a zapomeň. Trvalo mi více jak měsíc to s nimi urovnat a znovu je přesvědčit, že to byl jen úlet. Už je to dobré a já vím, že prostě nesmím. U mě po dlouhých letech chlastání, nastal zlom a snaha problém řešit. Už jen toto rodičům stačilo k tomu, abych si pomalu začal jejich důvěru získávat. Nebylo a není třeba k tomu žádná kontrola telefonáty případně alko-tastrem. Prostě důvěra s vědomím, že když selžu už ani toto nebudu mít. Což se u mě v září potvrdilo. Rodiče se o mé recidivě dozvěděli a okamžitě mi bylo sděleno asi toto: Prožili jsme hochu s tebou dost. Jsi dospělí a dál tě už podporovat nebudeme, je konec, podělal sis
to sám. Už k nám nejezdi, nevolej a zapomeň. Trvalo mi více jak měsíc to s nimi urovnat a znovu je přesvědčit, že to byl jen úlet. Už je to dobré a já vím, že prostě nesmím.

Sú to tvoji rodičia. Čo majú podľa teba asi tak robiť? Snažia sa ti dôverovať. A never tomu, že nemajú pochybnosti, či to tentokrát už zvládneš, keď si bol schopný zlyhať po 2 rokoch. Si naivný ak si myslíš, že ti po toľkých rokoch pitia a po recidíve, na 100% veria. Fakt si myslíš, že si ich po mesiaci nepitia dokázal presvedčiť, že to bol len úlet?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42311
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
To modré sa nejako nezadarilo
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42312
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Inak, manželstvo ako také je len taký teologický konštrukt ktorý používame lebo sa to tu tak robí, ale fungovať nemôže - či s alkoholom, alebo bez neho. Alebo si spočítajte šťastné manželstvá okolo seba. Byť s niekým spokojne celý život, to v akej rozprávke kto kedy videl?
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42313
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Včelař napsal:
V mém případě si myslím, že má žena by testr nikdy nepotřebovala. Přišel jsem domu po skutečných dvou pivech, ona na mě koukla a řekla tys zas něco pil? Ne. Fakt! Nekecej - vidím ti to na očích. Co tam viděla dodnes nechápu, ale vždycky to trefila
Presne. To ja absolútne nechápem ako vedela tá potvorka moja kedysi, že som si dal poldeci vodky. Schválne som si nedával pivo, aby nebolo cítiť. Oni snáď tie žienky majú v hlave sonar alebo niečo podobné. Potvory...
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42314
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Já myslím, že když teda partner vytáhne ten tester, že to není žádná šikana, ponižování. Je to zjištění, že je to se mnou vážné. Neustálý kolotoč pití a recidiv. Záleží jak se tedy přitom chová, i v jinak v běžném životě, jestli je nadřazený, má touhu ovládat. Spíš je tam většinou jen ten strach, že je protějšek zas navalený a že zas bude peklo. Partner by si mohl založit svoji diskuzi žena pije = peklo doma.

Člověk si věci moc bere, kor když se nemůže vymotat z pití. Všichni mi ubližují, já to abstinování snad nezvládnu. Katarína to vzala jako pojistku, motivaci, Olga to též zvládla a vztah dál funguje (jinak Olgo gratuluju, jen tak dál!). Někdy si ty zbytečné starosti a problémy vytváříme sami jak jsem kdesi psal.

Mono nenech se v abstinenci zviklat, nenech se ničím deptat a rozhodit. Ani náma ne, klidně napiš co cítíš, snaž se mít klidnou hlavu, soustřeď se v prvé řadě na abstinenci. Až si budeš sebou fakt jistá řeš ostatní věci. Ten čas se zkraje hrozně vleče...

No jinak já když roky pil tak mi přišlo, že na mně není nic vidět, nikdo nic nepoznal. Po dlouhých letech se to zlomilo, stačil hlt vodky s kolou a choval sem se už jinak, že to na mně druzí hned poznali, cítil jsem ty jejich oči... Sám sem byl celkově už v prdeli a delší dobu bez dávky jsem nezvládal.
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42315
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Sú 3 typy partnerov alkoholikov:

1. typ: Taký, ktorý akonáhle uvidí problém s partnerovým pitím - vy..ere sa na neho okamžite a nasleduje rozchod (v tejto skupine prevládajú muži, ale nájdu sa aj ženy, hlavne ak je vzťah bezdetný)

2. typ: To je taký, ktorý sa najprv snaží partnerovi pomôcť, podporuje ho v liečbe a dáva mu ešte šancu, aby sa z toho ,, vyhrabal", ale ako s postupom času vidí, že to nikam nevedie, dokonca sa situácia ešte zhoršuje, tak až potom to celé vzdá pošle ho do prdele a snaží sa zachrániť aspoň seba (to je asi aj môj prípad)

3. typ: Je taký, ktorý vo vzťahu s alkoholikom zotrváva celý život , už rezignoval, naučil sa s tým ,, žiť", zachrániť ho môže iba alkoholikova smrť, ale to už býva často neskoro.(tu prevládajú hlavne ženy, sama také poznám a nieje ich málo)

Tak, čo Žilinčan, ktorý typ partnerky by si si vybral ty ?
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42316
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Já jen, myslíte si, že někoho znáte. Ale ono kolikrát trvá nějakou větší dobu než poznáte to jeho jádro. Život bývá někdy i přetvářka, tam uvnitř má jiné postoje a názory, ale nedává je najevo. Lidi mně už dokázali těžce překvapit. V dobrém smyslu i ve zlém.

Laďo, představ si, že bys selhal. Stát se může úplně cokoliv, i mně. Jak by reagovala tvá nová přítelkyně? Víš to na sto procent? Co když znervózní a začne se chovat jinak. Při opakovaném selhání by na tebe ten tester vytáhla. Shodil bys ji ze schodů? Nebo možná užs jí řekl na to svůj názor, takže by to neudělala. Ale stejně, jak by pokračoval ten vztah? Ona ví do čeho s tebou teď jde, ale ty nevíš jak se doopravdy zachová.

Tak si přemýšlím, co by kdyby. Představuju si různé scénáře ve svém životě a jak bych je řešil. Abych zas nebyl moc překvapený a nezůstal čumět s otevřenou pusou a nebyl schopný ničeho. Mám teď hodně času, tak si to můžu dovolit. Netrápím se ničím, jen zabavuju mozek. Dřív jsem to nedělal, radši nemyslet sem si říkával. Jaksi bylo, jaksi bude.
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42317
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Petře. To už je zavádějící.Mne přijde,že s alkoholika děláte neschopného magora, vše v životě si dělá každý sám i rozhoduje o svém životě. Jak alkoholik nebo jaký koliv jiný člověk. Pokud se rozhodne v čemkoliv, tak to tak udělá.Pokud to tak chce. je to správné. Každý máme svůj život a rozhodovat pouze o svém ne o druhých životech,at v dobrém nebo ve zlém. Věřit v sebe je důležité a ne aby někdo věřil mne.Pokud nebudu věřit v sebe a sobě a spoléhat,že někdo věří mne, je vcelku prohra. kdo věří v sám sebe nepotřebuje jinou důvěru,ale pochopení a o všem se pobavit. Strach ničí člověka i vztahy i Samotného co se strachem nechá ovládat a svádí to na to co si už užil. Strach pohltí ty co nevěří v sebe ani v druhé. Bojí se co by mohlo nastat...přitom má svůj život a rozhodovat o svém a ne mít strach. Proto by měl přijmout fakt, že má každý vše ve vlastních rukách a podle toho jednat ne se pořád bát.
Renáta
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#42318
Re: Abstinuji = peklo doma Před 7 rok, 3 měsíce  
Jana napsal:
Morfeus napsal:
Souhlasím s Dee. Partner by neměl být léčitel alkoholika. Naopak je lepší ho tou nemocí obtěžovat, co nejméně. Měl by to pochopit. Jestli to nepochopí, tak rozchod.
A protože s alkoholikem se žít nedá, tak lépe neobtěžovat alkoholika a jít o dům dál.


Tak to je na partnerovi/partnerce. Já mám na abstinujících alkoholicích rád, že nepijou alkohol. Je to jen malá část české populace,která neholduje popíjení. Nealkoholických abstinentů je zatraceně málo. Je tu riziko, že se znovu rozpije. U nealkoholiků je to riziko také.. A obě kategorie mají nevyčíslitelnou spoustu dalších rizik. Svět není černobílý a nejsou dvě kategorie monstrum-alkoholik vs. normální slušný člověk... Jestli to tak chápeš, pak máš podle mě problém ty.
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...18
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter