Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Mám si brát alkoholika
#11238
Re: Mám si brát alkoholika Před 11 rok, 7 měsíce  
Ahoj Katko,moc te zdravim.Je videt,ze to opravdu nevidis naivne,pres ruzove bryle,ze sveho chlapa milujes a jsi ochotna na sebe prevzit roli trpitelky,ktera ho bude chtit zachranit.Bohuzel mozna i ty sama nekde v koutku duse citis,ze tohle je predem prohrany boj,dokud on sam OPRAVDU nebude chtit zmenit svuj zivot.A to opravdu neni jen tak a urcite nestaci se jen rozhodnout prestat pit-je to silnejsi nez on.Ikdyz chce,pouze jeho vule a sebelepsi umysly nestaci.Musi se celozivotne lecit.AA,psychiatri,lecebna,antabus a ja nevim co jeste,kazdopadne,pokud nevyresi proc pije,proc se schovava za chlast,proc potrebuje tuhle "berlicku"nevyresi minulost,stare krivdy pohrbene uvnitr duse apod-je temer nemozne prestat pit.Jo ,mozna se mu muze podarit prestat pit na nejaky cas,ale to pak budes mit doma sebelitostiveho,nespokojeneho,podrazdeneho sobce-neni nic horsiho nez nepiti silou vule....

Take bych se prikladala k tomu nebrat si ho,dokud s tim doopravdy nezacne neco delat,takhle aspon bude mit dalsi motivaci,jinka mu to opravdu ulehcujes a zlehcujes,neuvedomuje si ,jak je nemocny,jak je to silne.To je ten nas problem-nevidime,jak nas to nici,jak jsme zavisli.To co ty vis,to je jen spicka ledovce.My alkoholici jsme mistri ve lhani,intrikach,schovkach,vubec netusis,kolik toho doopravdy pije.

Zkus vyhledat al-alnon v tvem okoli,tam ti poradi a tam hlavne pochopis nejvic.Dobre je,jestli je ochoten si priznat,ze ma problem a dava najevo ochotu s tim neco delat-pak to neni ztraceny pripad.Moc,moc,moc ti drzim palecky,hlavne se ale nezen do neceho,kde nejen tvoje sily,ale zadna lidska sila proste nestaci.At zacne chodit do aa,tam take casem pochopi...

Davej o sobe vedet,jak se vam dari,treba to zvladnete,moc vam to preju,ale musis byt tvrda,zadne ustupky,kompromisy,pa,pa Marky )
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11242
Re: Mám si brát alkoholika Před 11 rok, 7 měsíce  
No asi tak Katko... pokud je tvůj nastávající skutečně inteligentní člověk, jak říláš, netřeba mu snad vysvětlovat, že má pořádnej problém, pokud si za rohem upíjí rum a pomočuje se...
Pokud se začne léčit, a vydrží aspoň rok, tak bych o té svatbě možná uvažovala... Brát si ho teď je nesmysl... to nemá s láskou co dělat
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11243
Re: Mám si brát alkoholika Před 11 rok, 7 měsíce  
Souhlasím s Katkou, a na dítě určitě nemysli, stačí, že se ženeš do neštěstí Ty sama.Neutíkej před pravdou aspoň Ty, on se musí léčit, nebo brzy dožene ty, co jsou na tom nyní hůř.Stejně to už víš, jen nechceš tu pravdu přiznat, tak proč by jí měl přiznat přítel..
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11260
Re: Mám si brát alkoholika Před 11 rok, 7 měsíce  
Text smazán na žádost pisatele.
Katka
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Poslední úprava: 07/02/2013 11:27 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11262
Re: Mám si brát alkoholika Před 11 rok, 7 měsíce  
Kato,je moc dobre,ze jsi si vzala rady k srdci,mas to v hlave srovnane,moc ti fandim.Tech pravidel se neboj,nemusis nic delat,kdyz nebudes chtit,uplne na zacatek staci tam zajit a poslouchat pribehy ostatnich,snadneji tak pochopis,jak moc je alkohol silny,ze to neni otazka toho,zda te ma rad nebo ne,zda si to preje nebo ne.Dej vedet,jak to pokracuje.Ja si treba na sebe dobrovolne koupila alkatester,aby mi manzel daval dychnout,sama jsem si neverila a chtela mit nad sebou nejaky bic.Manzel byl v tomhle moc mekky,nehlidal me,nebuzeroval,asi netusil,jaky mam problem.Nepoznal na me par sklednicek vina a kdyz jsem si chtela dat vic,sla jsem treba "jako" driv spat a pila tajne v loznici....
Prohledej vsechny skrine,supliky,proste mista,kam muze schovat lahve a hlavne proveruj,alkoholikovi se v tehle fazi neda verit-beru to podle sebe,podporuj ho,to ano,ale stale se mej na pozoru.
Pa,MArky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11275
Re: Mám si brát alkoholika Před 11 rok, 7 měsíce  
Text smazán na žádost pisatele.
Katka
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Poslední úprava: 07/02/2013 11:27 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11276
Re: Mám si brát alkoholika Před 11 rok, 7 měsíce  
Text smazán na žádost pisatele.
Katka
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Poslední úprava: 07/02/2013 11:27 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11277
Re: Mám si brát alkoholika Před 11 rok, 7 měsíce  
katko,ale vy mu nemůžete pomoct.Vy ho nezachráníte před nemocí zvanou alkoholismus.Vy se tím sama s postupem času ubijete.Vy ztratíte sílu a lásku.sama nemoc je opudivá,ubíjející,šlape na všechny city a všecho co má v životě lidském hodnotu.toto chcete?co tak dát si ještě jeden rok a tomu druhému ultimátum.Když vidím hovno,tak do něj úmyslně nešlápnu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11278
Re: Mám si brát alkoholika Před 11 rok, 7 měsíce  
Text smazán na žádost pisatele.
Katka
Fresh Boarder
Příspěvky: 15
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Poslední úprava: 07/02/2013 11:27 Provedl: zbynek.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11280
Re: Mám si brát alkoholika Před 11 rok, 7 měsíce  
Katko-vím o čem hovořím.6ila jsem s alkoholikem 17let.Podepsalo se to na mně,ale též našich dětech.on na následky zemřel zatímco já nasatoupila svoji tenkrát první léčbu.bylo jich dost,stejně jako kořeny mého alkoholismu jsou hluboké.Vím o čem je řeč a naivní už vůbec nemůže být co se týká takovéto nemoci,kterou jsem zažila a kterou také trpím!Kočko,život není o obětování se,život není ani o utrpení-to si nakládáme jen my samy.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter