Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...678910111213
Dolů
Téma: Bratr alkoholik
#16349
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 4 měsíce  
Proboha,poslouchejte všichni rady Liby, ona ví, a znovu opakuji-radí pravdu, která se může zdát tvrdá.
Většina těch už opravdu těžkých alkoholiků nemá zájem o pomoc a je jim úplně jedno, jestli někomu ubližují-je jim lépe i mezi bezdomovci,kteří jim dají napít a vůbec neřeší, že si někdo z rodiny o ně dělá starosti.Jsou dospělí, je to jejich volba-pomoc odmítají.To je realita.
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16350
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 4 měsíce  
Nemá cenu pomáhat někomu kdo nechce, já jsem akorát naštvaná na něho, že ubližuje kolem sebe a taky sobě. Ale komu není rady , tomu není pomoci. Mám taky svůj život a musím ho žít bez ohledu na něj, stejně ho moc nezajímám a on se plácá jen sám v sobě. Pořád ale doufám, že jednou přestane pít navždy.
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16351
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 4 měsíce  
Danny, myslím, že jsi udělala to nejlepší co jsi mohla udělat pro sebe, nemá cenu se pořád dívat na někoho kdo se ožírá k smrti. A hlavně když ho pořád v jeho očích otravuješ:(
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16352
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 4 měsíce  
Heleno,
obdivuju tvoji jistotu, že všichni máme poslouchat rady Líby. Ano, já paní Líbu uznávám, respektuju, ale především poslouchám své vlastní svědomí, svůj rozum. A oboje mi velí, i přestože se kontaktu s bratrem vyhýbám, abych vždy stála při něm.Takže i věřím tomu, že se stane zázrak a prostě přestane pít.
Markéto, mám stejné pocity jako ty, prostě máme své životy a své ještě jiné blízké a pro ně musíme být v pohodě. Moc ti přeju krásné vánoce v rodinném kruhu a určitě neztrácej víru(jako já, i když jen v koutku duše), že tvůj brácha jednoho dne procitne a sekne s alkoholem.
Vše dobré a krásné požehnané Vánoce ti přeje
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16353
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 4 měsíce  
Danny,
jestli jsem Vás nějak urazila, tak se omlouvám.Tu jistotu beru ze své životní zkušenosti s alkoholem i alkoholiky(je mi 65 let).Proto jsem se snažila jenom poradit.A i proto souhlasím s Libou a doporučuji její rady-i ona ví své.
Přeji Vám, aby Váš bratr byl výjimkou.
Hezké vánoce a hodně štěstí do Nového roku!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16354
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 4 měsíce  
Heleno,
v žádném případě jste mne neurazila. Já si cením každého, kdo reaguje na můj příspěvek. Mně tohle fórum moc pomohlo, když mi bylo nejhůř, když jsem se za bratra styděla. Lidé zde mi otevřeli oči a pak jsem viděla, že nejsem sama, že i jiné sestry mají tak hodně závislé bráchy.
Vím, že ste to myslela dobře s tou radou, tady je drtivá většina lidí lidsky kvalitních. Jen jsem měla jiný úhel pohledu.
I vám Heleno přeju krásné a klidné Vánoce a at se vám vše daří!
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16362
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 4 měsíce  
Ano Danny, citím to přesně jako ty, i když se kontaktu vyhýbám pořád je to můj bratr a pokud se bude chtít zvednout a žít normálním životem, určitě mu pomůžu...Dnes má jít k psychiatrovi a slíbil obnovit léčbu antabusem. Jsem vděčná i za tuto zprávu i když je to loterie, jestli tam dojde a dříve se neopije...nebo ho nepřepije..Ještě stále věřím, že bude líp alespoň na chvilku a třeba bude mít naše rodina klid třeba pár dni. I když jeho pády jsou čím dál tím drsnější...
Any

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16364
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 4 měsíce  
Ono stačí pár dní dobrých, lehce se uvěří, i to víc bolí opětovné zklamání.Vymyslet tak pro ně nějakou motivaci, třeba ho dovést na AA, jít tam s ním, aby jen poslouchal, co říkají jiní alkoholici, třeba by se bratři chytli.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16369
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 4 měsíce  
Any,
přesně tak i já, pokud se půjde léčit, jsem ochotná znovu mu všemožně pomáhat.Ale pokud nesnese ani řeč o léčbě, při tom byl tolikrát na detoxu, tolikrát měl deliria, 3 x mu máma bez přehánění zachránila holý život, no tak pokud se nebude o ústavní léčbě ani bavit, tak já taky nekomunikuju!
Na rozdíl od mámy, která je s ním pod jednou střechou a na můj vkus ho "obskakuje", trpí jeho excesy. No a navíc se obávám, že on vše zruinuje i finančně. Je těžké na to jen myslet.
Milá Any, Líbo i všichni zde na fóru přeji vám krásné, klidné a požehnané Vánoce a splnění všech přání!
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16372
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 4 měsíce  
Danny , mamka už je vlastně závislá také, a to v pomáhání, opičí lásce k synovi.Nepřizná si to.Je smutné, že živí, dotuje dospělého syna, podporuje ho vlastně v pití, omlouvá ho...Brácha jí vesele využívá.Děkuji za přání, všem přeji hezké klidné Vánoce, plné lásky a pohodičky.Veselý Silvestr,a Nový rok prožitý ve zdraví, síle,každou minutu užívat života, s úsměvem na rtech.Ono totiž platí, že jak si to uděláme, takové to bude, hodně věcí můžeme ovlivnit sami, a ani o tom nevíme.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...678910111213
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter