Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Začínající alkoholik?
#13867
Re: Začínající alkoholik? Před 10 rok, 11 měsíce  
zdravím, chtěla bych se poinformovat a zjistit jestli nedělám zbytečné zle. V současné době mámm přítele jsme spolu 3 roky s tím, že dva roky jsme fungovali na dálku ted jsme se k sobě nastěhovali a vím od začátku, že se přítel rád napije především piva. Sama nejsem abstinentka, ale piji třeba jednou v týdnu nikdy ani to ne. Jenže přítel pije pivo at už je to jedno, dvě téměř každý den. Když mu řeknu, že se mi to nelíbí začne že do hospody nechodí atd. tak často to sice nechodí, ale chodí třeba na zahradu a tam si to pivo dá pokaždé i když mi to vadí. Nesnáším ten pach dechu:(vyrůstala jsem s matkou alkoholičkou takže vím co to obnáší a bojím se aby si s přítelem nenaběhla několikrát jsem mu řekla, že je alkoholik a on se urazil. Poznám na něm vždy když si dá jen jedno pivo. Sice je hodný, starostlivý, postará se apod. ale tohle vše to ničí. Můžete mi poradit co s tím? A jestli nedělám unáhlené závěry??Děkuji
Dela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13868
Re: Začínající alkoholik? Před 10 rok, 11 měsíce  
Delo, řekni mu přesně to, co jsi napsala sem, pochopí to, klidně se těch piv vzdá, pokud ne, je to problém.Budou mu milejší, než Ty.Ono to pivo "dělá" z kluků chlapy, což si myslí jen oni.Také si může myslet, že se z něho tím pádem stane podpantoflák, jistě ne, moderní je nepít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13870
Re: Začínající alkoholik? Před 10 rok, 11 měsíce  
Co blbnete?? Jedno dvě piva denně není žádný problém, to je normální zdravá dávka doporučovaná lékaři!! Nechápu, že z toho může někdo dělat problém a být tak netolerantní k partnerovi!
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13871
Re: Začínající alkoholik? Před 10 rok, 11 měsíce  
Já bych to taky tak viděl..Pokud se neopíjí, dá si na zahradě dvě piva, nevidím problém a nevím, proč by to mělo ženský vadit.on jí asi taky nekecá dotoho kdy a jak blafe s kámoškama
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13896
Re: Začínající alkoholik? Před 10 rok, 11 měsíce  
já si, ale myslím, že tolerantní jsem víc než dost a je to snad o kompromisech. Mám poměrně náročnou práci takže se vrácí večer a opravdu je mi krajně nepříjemné když se po celým dnu těším dom a na přítele a z něj to pokaždé táhne vč. víkendu.
Dela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13897
Re: Začínající alkoholik? Před 10 rok, 11 měsíce  
Líbo,

díky za reakce. Jenže tohle jsem už říkala a sám ví jak to semnou bylo už to došlo tak daleko, že jsem ho i prosila a i přesto přišel a to podnapilej. Přesně jak říkáš on používá slovo podpantoflák, ale tak to není. Já mám taky svůj život a své zájmy ty mu nikdo nebere, ale je to o té soudnosti a kompromisu na což on neslyší. Jede si prostě svoje a já už nevím jak mu to říci at je to po dobrém či po zlém je to jedno. Viz. ted situace v neděli potřebuji odvézt dom ze školení k večeru jenže mi bylo řečeno, že v sobotu jde na oslavu 50tin a že to v neděli neodřídí páč si chce dát kořalku, upřímně at si jí dá at se napije však je to normální na oslavě, ale musí pít, tak hodně, že mi řekl, že nebude moc dojet aby nenadýchal v 5 večer:(
Dela

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13898
Re: Začínající alkoholik? Před 10 rok, 11 měsíce  
Tak proč si hledáš někoho kdo chlastá pivo?Si najdi abstinenta a budeš ok
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13903
Re: Začínající alkoholik? Před 10 rok, 11 měsíce  
Ahojte,

dlho som premyslal o tomto vlakne.
Vlastne som ho precital viac-krat, lebo mi cosi hovorilo, ze toto je podobny pribeh ako ten moj.
Tiez som zacal intenzivne pit (aj potajme a denne) a moja manzelka sa (dnes uz to viem) velmi, velmi trapila
(este ma caka debata z nou na tuto temu, kedy ju chcem poprosit o odpustenie a podakovat jej,
ze to so mnou vydrzala). Hlavne si to potrebujeme porozpravat. Verte ale, ze aj ja som sa trapil.

Rozmyslal som o tom, co sa zmenilo. Ako to, ze som si to cele uvedomil a zacal konat?
Zial neviem presne co, prip. kto to bol . Neviem co sa zmenilo.

Jedno ale viem isto. To, ze mi manzelka vravievala, ze ma neznasa, ked pijem,
ze nevie ako dlho to so mnou este vydrzi a podobne "vycitky", tak to, mi urcite nepomahalo. Nepocuval som ju.
Skor naopak. Hral som rolu obete a ju som videl ako tyrana a bol to pre mna dalsi padny dovod,
aby som sa napil, na vsetko zabudol a este jej a aj svojmu okoliu zneprijemnil zivot.

Dnes si myslim, ze toto bol moj prejav nesuhlasu so situaciou v rodine a vo vztahoch, prejav toho,
aby som jej povedal, co mi na celej veci vadi. A ona ma nepocuvala. Isty druh pomsty, ci skor volania
o pomoc?

Myslim si, ze pitie muzov je spociatku volanim o pomoc,
mozno o ziskanie stratenej pozornosti (dolezitosti).

Skuste sa teda mozno pozriet na celu situaciu optikou vasich muzov a prist na to, co trapi ICH.
Co sa vam snazia tymto spravanim/pitim/fajcenim povedat?

Vsimnite si prosim, ze vo vsetkych prispevkoch sa snazite o pomoc tomu druhemu tak,
ze sa nan stazujte a snazite sa zmenit jeho spravanie (co je v poriadku), ale ...

Tolko moj pohlad na vec.
Pre niekoho prijatelny, pre niekoho nie.
Jedna z moznosti , na zamyslenie .

PS: Upozornujem, ze ide len o moj nazor a osobnu skusenost.
Myslim si zaroven, ze toto moze byt cesta, ked uz nie je zavyslost prilis daleko a ludska dostojnost oboch partnerov
poslapana daleko zasadnejsie.

Marek
Marek
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13904
Re: Začínající alkoholik? Před 10 rok, 11 měsíce  
Vzhledem k tomu, že jsme vztah udržovali na dálku a až ted jsem se k němu přestěhovala tak tu realitu vidím jinak než předtím!!
¨Déla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13905
Re: Začínající alkoholik? Před 10 rok, 11 měsíce  
Marku děkuji za tvou odpověď myslím, že na tom určitě něco bude!!
Déla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter