Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit.
#8207
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok, 2 měsíce  
Ahoj, chci se zeptat jak tvoje maminka pokračuje, drží se? Já jen,že mám obdobný problém doma a moc nevěřím,že to zvládne sama, jak mi stále tvrdí...
měj se
Katka
katka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8208
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok, 2 měsíce  
KATKO,MŮŽETE ZAJÍT NA SETKÁNÍ ANONYMNÍCH ALKOHOLIKŮ A MAMCE OBSTARAT LITERATURU-brožurky jsou k dostání zdarma a knížky stojí od 30 do 50Kč.Máma je přesvědčená,že to zvládne sama a je v ní také kus nemístného studu-ten je jí na překážku a dřív nebo později ji takové a podobné stavy k recidivě přivedou.Má možnost v této společnosti poznat,že není sama.má možnost se podělit se vším co ji trápí,čím prochází-a kdo jiný to může lépe pochopit,než ti lidé,kteří jsou stejně nemocní.4asem přijde na to,že přestat pít přece jenom nestačí,bude potřebovat dělat se sebou víc,než to.A společ.AA nabízí cestu jak pokračovat dál.Bez této možnosti začne opětovně pít.Navíc má možnost stále si připomínat svoji nemoc,na kterou žádný alkoholik nesmí zapomenout-jinak je s ním zle.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8210
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok, 2 měsíce  
Jen doplňuji, knihy jsou o málo zdraženy, Modrá Kniha stojí 70 Kč.Přestat pít opravdu nestačí, je nutné se naučit znovu žít bez alkoholu, zaplnit volný čas, co najednou nastane, když nepijeme, a ještě plno věcí.Nedůležitější je se naučit žít vedle alkoholu, uvědomit si, že alkohol nás ničí, skončit se sebelítostí, obviňováním všech, a všeho, umět si přiznat, že chyba je v nás, a že alkoholismus je smrtelná, nevyléčitelná nemoc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8211
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok, 2 měsíce  
Já bych podotkla že je potřeba změnit myšlení. je potřeba si uvědomit, že člověk je takový, jak myslí!!!!
Kateřina
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8247
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok, 1 měsíc  
Dekuju za podporu a rady, vim ze by mela jit at uz na to setkani nebo k psychologovi, to jsme se take snazili ji vysvetlit, domluvit...jenze ne, ona se stydi a proste nepujde,ze se ted drzi a ze to zvladne sama, coz je hloupost. Ja nechci jen necinne cekat a prihlizet az padne na same dno a potom ji nechat odvezt...
Vite, ona si totiz da jednu ci dve stamprle a mysli si , ze se drzi, protoze se neopiji do nemoty.
Jak ji mame presvedcit aby sla na to sezeni ?
Katka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8248
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok, 1 měsíc  
Katko,vím že to myslíte dobře.Nemá cenu mámu nutit.Sezení u psychologa potřebuje důvěru,otevřenost a potřebu se otevřít a vyčistit.Vaše máma to zatím tak nemá.Je za tím vším pravý opak a strach,který jí brání.Vaše matka ještě nemá vůbec důvěru v sebe-natož aby ji měla k druhému.Vyžaduje to trpělivost a čas.Vy máte také strach,že se rozpije a zklame-stejné je to u ní.Vy jí nevěříte-ona si také nevěří.nemá cenu se tím zabývat a tlačit na ni,Toto jen u ní vyvolá nevoli a začne opět pít.Byla jste sama na setkání AA pro tu literaturu,jak jsem vám doporučovala?Mohla by jste jí při každé návštěvě vždycky něco podstračit-nenápadně.Má možnost sama začít nad tou možností někam docházet přemýšlet a rozhodnout se.Vy jí také můžete povyprávět,kde jste byla,jak jste se cítila mezi členy AA možná potřebuje ještě zkušenost s pitím?Možná se odhodlá a právě vás požádá o doprovod při své první návštěvě AA-Toto já nevím,ale může to tak být.Přála bych vám to.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8249
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok, 1 měsíc  
Katko, nabídni jí, že půjdeš s ní!Můžeš!Jen tak, ze zvědavosti.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8254
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok, 1 měsíc  
Dobrý den,mám taky problém s dcerou,vystudovala vysokou školu,je to krásná,inteligentní,chytrá holka,má 30 let,nemůže najít zaměstnání pije každý den,flašky jsou schované všude v pokoji,v noci si je dá pod polštář.Chodila k pychitarovi,k psychologovi,do odvykacího centra,nic nepomohlo.Všude lhala,že nepije hodně,jen sem tam si dá sklenku vína.Pije ty nejlevnější vína,už je to na ní vidět,jaká je změněná,taky bývá agresivní,mluví z cesty a mě srdce krvácí,že ji nemůžu nijak pomoct jako matka a jen přihlížet,jak si moc ubližuje.Na léčení nepůje,taky si to neuvědomuje,nebo nechce uvědomit,že tu jde o život.Jsem bezradná,nevím,co dál a jak bych ji mohla pomoci.
Marie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8255
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok, 1 měsíc  
Marie,je mi to líto,že holka se sebou nechce nic dělat.Vím,že rozhodnutí je na ní.Musí udělat s alkoholem ještě tvrdší a horší zkušenosti,aby to s ní pohnulo a mohla udělat rozhodnutí.Pokuste se nesousředit na ni-jak pije,co to s ní dělá.Vím,že to bolí:Možná by vám pomohlo začít chodit na AlAnon-je to sezení pro rodiny alkoholiků.Máte možnost všechno ze sebe dostat a také najít jinou variantu pomoci,která je založená na víře.Opravdu to pomáhá-věřte mi.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8256
Re: matka alkoholička, jak pomoct, nechce se lečit. Před 12 rok, 1 měsíc  
Marie, ať zkusí otestovat!, zajít na AA.Tam zjistí, že vůbec nemusí o svém pití lhát, je mezi stejnýma lidma.Ono u lékaře člověk má zábrany, bojí se, tam strach mít nebude.Jděte s ní.Dokud je ještě čas.Je tam volnost, nic není povinné, určitě se jí tam bude líbit.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter