Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Sestra alkoholička
#18600
Sestra alkoholička Před 10 rok  
Dobrý den, potřebovala bych názor nezávislých osob. Mám starší sestru, která má malé dítě, které ale ještě nechodí do školy. Ona chodí pravidelně do práce a mezitím je dítě buď ve školce, ale většinou jej hlídají rodinní příslušníci. To by bylo stále ještě normální. Ale moje sestra bohužel pije. S postupem let se to zvyšuje a je to čím dál tím horší. Už musí pít každý den. Všichni si o tom povídají, všichni to vidí, jen ona ne. Dítě nechápe o co se jedná, ale začíná to už vnímat také, když se maminka kymácí tak, že sotva jde a potom doma v opilosti upadne do spánku. Celá rodina si neví rady. z její strany je nám opětována akorát agresivita, pocit ublížení a celá rodina je ve velkém napětí a bojí se říct názor na rovinu. Problém je ten, že to takhle nejde dál.. Co by jste poradili? Na léčení člověk, který si to nehodlá za žádnou cenu připustit, jen tak nepůjde. Co dělat? Jak rozseknout a rychle řešit tuhle obtížnou situaci?
Předem díky za názory a reakce
Emma
Emma
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18606
Re: Sestra alkoholička Před 10 rok  
Rodina se bojí říct na rovinu pravdu jaká je.Bojí se agresivity?Bojí se nenávisti?Bojí se pravdy?Bojí se,že pravda nebude přijata?Záleží na tom,jestli jí opravdu chcete pomoci a také na přístupu.Alkoholik je škaredé slovo.Skrývá se za ním nevědomost,neznalost.Jako alkoholiky vnímáme převážně lidi bez domova,které považuje společnost za odpad a trosky.Označení alkoholik bude přijímáno vždy za útok za vypálený cejch,za odsouzení každého alkoholika,který je ještě slepý ke svému onemocnění.Vede to jen k jeho vzdoru a pokračujícímu pití.Nemá význam se setrou mluvit když je pod vlivem.Má význam o tom začít,když se z kocoviny probere.Je jí zle,cítí se zle.Je třeba s ní hovořit O JEJÍ NEMOCI,JAK JI VIDÍTE,JAK JI PŘIJÍMÁTE-JAKO O NEMOCI,KTEROU TRPÍ,KTERÁ SE NEDÁ VYLÉČIT ALE DÁ SE UDĚLAT NĚCO CO BY JI MOHLO ZASTAVIT.JE DŮLEŽITÉ S NÍ PROMLUVIT O JEJÍ SMRTELNÉ NEMOCI,KTEROU TRPÍ.Aby to dokázala aspon´trochu přijmout a mohla o tom ason´krátce zauvažovat- musíte se vyvarovat označení alkoholik a použít slova ZÁVISLOST NA ALKOHOLU,KTERÉ MOŽNÁ BUDE PŘIJATO.J
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18610
Re: Sestra alkoholička Před 10 rok  
Možná by pomohlo jí natočit v opilosti.Ona si myslí-jako každý alkoholik-, že zase tolik nepije, chová se normálně.Pka s ní promluvit, jak píše Jana.Doporučit jí tuto diskuzi, AA.Pak začít jednat, i za cenu, že přijde o dítě.Chraňte to malé!Netolerovat alkohol, nelhat sobě, okolí, nepřihlížet, jak se řítí do pekla.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18616
Re: Sestra alkoholička Před 10 rok  
Viděla jsem na americkým kanále pořad o alkoholismu a tam opravdu doporučovali dotyčného točit na video, když je na mol, třeba i pomočený...Pro všechny to byl šok po shlédnutí, většina se šla dobrovolně léčit.
marti
Expert Boarder
Příspěvky: 141
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18617
Re: Sestra alkoholička Před 10 rok  
Dobrý den,
přeji všem spolubojovníkům na fóru krásné velikonoce bez kocovin a absťáků!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18623
Re: Sestra alkoholička Před 10 rok  
No v Americe jsou asi uvědomnělí.Já jsem byla a jsem stále nemocná.Moje nemoc mi nedovolila přijmout pravdu.Celou pravdu.I kdyby mne všichni natáčeli a pouštěli mi to?Byla jsem v takovém stavu,že bych nevěřila ani tomu natočenému,kde bych viděla sama sebe.Nevěřila bych tomu,bránila bych se zubama nehtama.Viděla bych v tom podvrh a jejich kamufláž.Já pravdu přijímala po kouskách.A ještě jsem ji dokázala vyplivnout.A pravdu o sobě,když už jsem nepila?Nejednou jsem se sama ze sebe pozvracela.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18625
Re: Sestra alkoholička Před 10 rok  
Těžko odhadnout, jak bych se zachovala, kdyby mě někdo zdokumentoval jak jsem na káry, no asi bych na sebe hrdá nebyla
marti
Expert Boarder
Příspěvky: 141
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18628
Re: Sestra alkoholička Před 10 rok  
A pomohlo by ti to přestat s pitím?Já měla výčitky jak prase a pila dál.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter