Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije
#453
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 3 měsíce  
Ahoj Lenko,
když jsem četla tvůj příběh, chvilku jsem si myslela, že je to můj příbeh,také pochazím z opilecké rodiny a ráda bych ti na svém případu chtěla ukázat kam TY NESMÍŠ DOJÍT.
Byla jsem ještě na ZŠ,kyž jsem si začala uvědomovat,že otcové mích kamarádek se nechovají jako můj... nepijí,neřvou dlouho do noci po svích ženách a dětech a nenadávají jim do kur... pí... atd. Jednou pil asi týden v kuse,pil tak až se pomočoval,vytahoval na matku nůž... tehdá jsem byla zoufalá... zavolala jsem na linku bezpečí,řekla jim co se děje,chtěla se zabít... oni mě spojili se sociální pracovnicí,která sice rychle přijela,ale to bylo asi všechno co udělala... s matkou jsme odjeli k tetě,matka se druhý den vrátila a pomáhala svému nebohému muži k doktorovi páč mu bylo zle... Já byla u tety ještě týden a vrátila jsem se na nátlak matky,že jsem chladná a sobecká...Matka při mě nestála...velmi rychle se vrátila ke svému manželovi a začala také pít. U sociálky to sice mělo dohru... ale našemu systému je jedno jak je mladistvím... jednou přišla,viděla,že nejsme úplně sociálně slabí a to jí stačilo.Když jsem o pár let později zdědila otcův počítač... řekla bych, že tehdá jsem prvně pojmenovala pocit, který jsem cítila a cítím stále- nenávist.Co dělat,aby vám neodebrali dítě? Sveďte vše na ně... V tom počítači byl dokument,který otec poslal sociálce,bylo v něm,"že jeho menší exces-to opilství,pomočování,nůž... nemůže být důvodem k odebrání,že já toho využívám k vydírání o peníze atd." Toto zjištění tak bolelo... vlastní rodiče lžou proti svému dítěti... Tehdá mi ta pani ze sociálky řekla o jedné holčičce co jí rodiče nechtěli něco koupit a ona si vymyslela znásilnění a v té chvíli mi došlo co tím myslela... Nikdo už neskoumal kdo lže... prostě rozmazlenej fakan si vymejšlí a konec...
Dnes je mi 23,k těm dvoum nemám žádný vztah,a alkoholiky nepovažuju za lidi... Co do rozumu jako studentka VŠ vím,že to neni správné,ale v srdíčku to tak cítím, lidé,kteří mě měli chránit mi ublížili...
Dnes má matka problémy s játry (proč asi?) a to co těď napíšu mi samotný nejde s úst protože to neni správný... ale já doufám,že nezdechne rychle jako děda,ale že bude dlouho trpět,to samé přeju otci,ten dneska dá velkou flašku vodky denně...
Byly doby,kdy jsem jim chtěla pomoct,ale za tuto snahu se mi dostalo jen ponižování a opovržení. Když jsem já plakala a prosila o pomoc NIKDO mě neslyšel,nikdo nepomohl... Česká společnost je nastavena na pomoc chudákům bezdomovcům,chudákům postiženým,(to je v pořádku) ale nepochopí,že tím chudákem,který chce podat ruku může být zdravá puberťačka.Vím,že cesta,kterou jdu já neni správná,ale já nemám na víc... Moji cestou je touha po pomstě,pocitu zadostiučinění... aby společnost pochopila,že já nebyla ta co lhala...Na druhou stranu co získám? Zdechnou dva vožralové... bezcenní nemilovaní a zůstanu já... nepijící,ale také nemilovaná a lásky k člověku neschopná...Mám za sebou pouze1/4 života a vím,že ani v těch zbylích nebudu šťastná...
Nevybírej si tuhle cestu nenávisti,máš velký dar-máš někoho kdo tě má rád.Nevzdávej se a bojuj,bojuješ za něco co jsem já nikdy nepoznala- za lásku, a za něco, čeho si já nevážím- za život,neupadej do melancholie jako já páč pak už je k ignoraci a nenávisti jen krůček.
I já dnes vím,že jsem tehdá mohla udělat spoustu věcí jinak,měla jsem se víc svěřovat a nebýt tak uzavřená,mohla jsem si ty žíly opravdu říznout a pak by třeba někdo pochopil,že je problém,ale po bytvě je každý generál...
Kateřina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#456
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 3 měsíce  
Milá Kateřino,v tvém vyznání je velké zoufalství,mám ještě husí kůži z toho co všechno se může dít,bohužel!Je smutný když dá někdo přednost chlastu před dítětem:ptám se sama sebe"kde jsou ty hranice?"I tvůj příběh tady má velkou váhu,kdyby mohl zachránit aspon jeden dětský život!Jen s jedním s tebou nesouhlasím,já se cítím jako člověk,jsem alkoholička i když už nepiju,nikomu jsem vědomě neublížila.Včas jsem si uvědomila to ZLO a šla se léčit.Alkoholici jsou lidé a dělí se jako všichni "normální" na dobré a nedobré.Nenech se tou svou pochopitelnou nenávistí pohltit byla bys opravdu v životě neštastná.Odpust jim v duchu, oni už nestojí za to abys je nenáviděla a uvidíš že se ti bude žít líp.Lásku najdeš jsi mladá jen si ten život tou nenávistí nenech zabřednout.Přeji všechno dobré at dostáváš a i rozdáváš hodně LASKY bez ní to nejde. ODPUST!!!!!
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#458
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 3 měsíce  
Milá Kateřino,
možná Vám nebude toto oslovaní příjemný, ale jsem taky z toho druhýho břehu problému s alkoholem.
Přemýšlím o mém postoji k bývalému manželovi, který pil a pije dál. Když problém vznikl a táhl se dál,řešila jsem ho tak, že jsem pořád žila v naději, že se to jednou obrátí. Nikomu jsem se nesvěřovala ani jsem nevyhledala odbornou pomoc. Dopadlo to rozchodem. Až když nastupoval dospívající syn k drogové kariéře, tak jsem využila všechny dostupný možnosti, který jsem měla k dispozici a docházela jsem k odborníkovi, kde jsem se mohla seznamovat s problémem, postupy druhých a také jsem měla možnost rozebírat moje možnosti i postoje. Mělo to delší trvání, ale dopadlo to dobře.
Teď bych se chtěla vrátit k tomu mému vnitřnímu postoji k mému exmanželovi. Tím, že jsem se seznámila s tak komplexní záležitostí jako je závislost na alkoholu jsem mohla trochu přehodnotit co jsem s ním všechno prožila, všechno to ošklivý. Myslím, že jsem mu odpustila, ale v některých svých myšlenkových pochodech se musím znovu vracet k tomuto rozhodnutí. Teď mi to již docela jde, záleží od situace. Fakt to není jednoduchý. Je dobře, že jste o tom začala psát. Měla jste to mnohem těžší, jak z hlediska mom. pomoci i věku.
Případ od případu se liší a Lenička teď uvidí jak se to bude dál vyvíjet. Vaše zkušenost jí bude motivovat abude si víc všímat postojů svých rodinných příslušníků a taky se bude snažit věnovat sama sobě.
Nechci tady rozdávat moudra, ale snad to tak je.
Máte můj obdiv, že jste v tak složitých podmínkách dokázala neházet flintu do žita a šla do náročného vzdělání.
Teď už má každý v tomto fóru zájem i o Vás.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#476
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 3 měsíce  
Milá Kateřino ještě jednou,
chtěla jsem Vám ještě napsat citaci o autorovi tohoto fóra:

MUDr. Zbyněk Mlčoch je lékař pracující na neurologickém oddělení jedné moravské nemocnice.

V jeho rodině se diagnóza alkoholismu vyskytla, takže vcelku autentickým způsobem čerpá z reálného světa závislosti.

Od roku 2003, kdy napsal svou první seminární práci na toto téma v rámci studia na lékařské fakultě v Olomouci již tuto problematiku neopustil.

P.S. Asi jste si taky všimla, že tu má i knihu návštěv, kde odpovídá na dotazi, ale pro případ, že ne, radči uvádím.
K
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Poslední úprava: 05/04/2010 16:02 Provedl: Květa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#820
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahojky Leni,
když Tvoje mamka bere prášky na spaní, tak ji je musí psát psychiatr??Nebo jen obvodní lékař?Každopádně tomu nebo onomu lékaři lže, protože žádný doktor by alkoholikovi nenapsal takovéhle prášky.Určitě jím neřekla, že je závislá na alkoholu.Každopádně ty její výkyvy nálad dělají ve větší míře ty prášky.Stejně nefungují, když je přepíjí Takže bych v první řadě šla žalovat lékaři, jak to sní je, aby ji žádné takové léky nepsal.Moje mamka je také alkoholička a také brala léky, které zapíjela chlastem a to Neurol.Dokázala bejt zlitá a ve směs i sfetovaná od rána do večera.Pak sem vždycky byla ráda se sestrou když již usla...Stále nám vyhrožovala, že se zabije a tak...A další den sme s ní ani jedna nemluvily a ona si ani nepamatovala proč...Stejně si do teď nepřiznala, že je alkoholička...a ani zřejmě nikdy nepřizná...skončilo to tak, že když byla v takovémdle hrozném stavu, že o sobě nevěděla tak sme ji odvezli na pohotovost.Museli jsme ji po nemocnici převážet na vozíku, protože sama nebyla schopná vstát.Holka bylo to fakt děsný.Schodou okolností se v té samé nemocnici léčí s tím, že má strašně malá a zničená játra.Samozdřejmě má od lékařů napsán celoživotní zákaz alkoholu...Tak aspoň vědí jak to s ní je...Také byla schopna vypít 2-3 litry vína za den.Momentálně má novou práci, kde jim každé ráno dávají dýchat takže se vzchopila, práce si váží a je tam spokojená.Stejnak sem tam pije, ale není to již tak hrozné jako kdysi...Jenže zas mi ze sestrou sme měli taťku na naší straně, a ten když nevěděl kudy kam, tak se začal ometat rozvodem...a to byl zřejmě ten důvod, že se mamka vzchopila a začla si vážit života...a vlastně i nás jé, když si vzpomenu, tak mi stím bojovali cca 10 let...a stejně si myslím, že ještě nemáme úplně vyhráno...
Polly
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 02/05
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#821
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 1 měsíc  
Leni, alkohol a prášky, to je příliš zlá kombinace.Mamka už cítí, že nezvládá život, měla by jít do léčebny.Ty si najdi na internetu-DDA, Dospělé děti alkoholiků, napiš tam, zavolej, v Brně jsou bezva lidi, kdybys bydlela poblíž, zajdi tam.Poradí Tobě, jak Ty máš žít s alkoholičkou, ráda bych Ti pomohla, nevím jak.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#831
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 1 měsíc  
Polly máme stejny připad, u nas je to tedka dobry, maka se jaksi vzchopila, obcas se napije, ae vratila se od práce a tak nemá cas se upijet práskama a jist Neuroly (koukam že maji i stejny prásky) naposledy byla take na urovni ze lezela v bezvedomi, tak sem ji volala zachranku, jiasi pomohlo hodne to, že ji v zupanu odvezli k jejimu psychiatrovi a lidi na ni koukali skrz prsty.. já mám ted spsi spory s otcem, a to mámu trapi.. ae s tim asi nic neudela.. :)preji ti at to u vas taky uplne dobre dopadne
Lenka Jindrová
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#833
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahoj Leni,jsem moc ráda,že jsi o sobě dala vědět a mamka se jakž takž drží,ono to není jednoduchý přestat popíjet a brát léky naráz,ale ty jsi statečná a i spory s otcem se určitě dají do pořádku,všechno chce čas.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#841
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 1 měsíc  
Milá Polly a Leni.To,co popisujete musely bohužel zažívat i moje dcery.Benzodiazepiny ( Neurol,Xanax,Diazepan..) jsem sice nebrala,ale zapíjela jsem zdatně antidepresiva,takže to nakonec vyšlo možná nastejno.Když to tady od vás čtu,strašně se za sebe stydím.Vím,že teď už to nezměním,čas nevrátím.Pomohla mi opravdu až 5 léčba,jsem teď v pohodě a Vám moc přeju,aby to u Vás taky dobře dopadloPište,jak se situace vyvíjí.Hodně sil.
Irena
Senior Boarder
Příspěvky: 40
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: Plzeňsko Narozeniny: 03/04
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#846
Re: Mamka bere silny prasky na nervy a jeste pije Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahojky Leni,
tak co u Tebe nového???Doufám, že Vaši nezlobí.Těď vlastně sem si uvědomila, že sem doma již kdysi nemohla s nimi být a již v 18nácti jsem se odstěhovala...a vlastně sem tam dost sobecky ponechala sestru...jenže já v té době toho měla již plné kecky a propadla sem chlastu taky a to sem si říkala, že když stím bojuju doma, tak že se mě todle nestane...tak ať Tě ani nenapadne tomu zlu propadnout taky!!Chlast když se to přehání vždy ubližuje těm lidem okolo co máš nejradči...dyk víš.džím pěstě holka
Polly
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 02/05
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter