Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Ambulantní léčba
#61466
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok, 1 měsíc  
A jak k tomu co nejlépe přistoupit? Já už mám strach otevřít jakékoliv trochu nepříjemné téma, protože to znamená důvod otevřít si láhev. Nevím zda je lepší po dobrém a citlivě (protože na to třeba nebude brát ohled) nebo naopak razatntně (což ho možná naštve). Čím spustit tu vnitřní motivaci? Když děti ani práce to nejsou
Sandra S.
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61467
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok, 1 měsíc  
Upřímně od chvíle, kdy jsem už toho jaksi měl dost a nerentovalo se mi to pití, a doby kdy jsem skutečně přestal a jsem doteď abstinující uběhlo asi rok, možná i víc. A první jako pokusy nevyšly, pak následovaly další. Někdy to bylo jen deset dní, ale stejně to bylo přínosné, že jsem si to vyzkoušel a analyzoval pak jak to, že mi to nešlo přetáhnout přes deset dní.No ztráta obezřetnosti.Nyní jsem celkem v pohodě, akorát se bojím jara a těch lidí na ulicích každý záhadně i v koronaviru s alkoholem a kelímky, které si snad sami nosí.
Mezi námi alkoholiky. Být zrovna v střízlivém období je rozhodně lepší.
Lepší mi to myslí a po celý den a někdy i dlouho do noci.Zdraví čeká na generální opravu hned jak se otevřou sportovní zařízení a plavecké stadiony.Finančně jsem ušetřil.Emoce nejsou odvislé od alkoholu a můžu s nimi sám pracovat a spolehnout se na ně. Dokážu ventilovat i vztek a oplácet, to jsem dřív využil v zapíjení pivem večer a tyhle situace sebemrskačky snad vyhledával nebo přitahoval. Sebelítost jsem pochopil , že mne stejně nikdo nepolituje a že akorát sám se dojímám sám nad sebou u piva.A také to byl únik do minulosti, kterou to oživovalo ačkoliv to je už pasé, minulost jsou přátelé, kteří jsou aktivně v blízkosti a ne ztracení přátelé.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 01/04/2021 14:43 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61468
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok, 1 měsíc  
Honza napsal:
. Být zrovna v střízlivém období je rozhodně lepší.


A měla na toto prozření vliv i nějaká okolnost nebo člověk? Mám pocit, že člověk sám od sebe k tomu může dospět až třeba po letech. A upřímně, v rámci zachování vlastního psychického zdraví, tak dlouho čekat nemůžu. Navíc s ohledem na to, že výsledek stejně není jistý.
Sandra S.
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61469
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok, 1 měsíc  
Spíš mne dostihl věk a jednám jak většina čerstvých čtyřicátníků, že je to poslední doba ze sebou něco udělat. Takže dle toho komu to zdraví dovolí. Se přestává pít, začíná se trénovat běhat na maratón.Teda mluvím za bezdětky a dnes se říká "singl" dříve na ocet.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 01/04/2021 17:40 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61470
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok, 1 měsíc  
Díky za odpověď Honzo. Já právě marně prmemýšlím, čím manželovi otevřít oči. Pije převážně sám, i před koronou. Jediný kdo ho takhle vídá, jsem já. Tím, že pije doma, nedostává se do nepříjemných situací. Je to prostě jeho zvyk, jeho denní rytmus. Vstává okolo poledne, chvíli pracuje, chvili si pohraje s dětmi a potom otevře láhev. A tak pořád dokola.
Sandra S.
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61471
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok, 1 měsíc  
Nic nelze zevšeobecňovat, ale trošku bych přesto troufla.
ženy pijí samy, muži více ve společnosti. Jistě to není pravidlo, nakonec pijí sami všichni. Ale ten počátek... Jinak pije žena, co má odrostlé děti, jinak pije žena, co děti nemá.

A jsme zase u toho, na co jsem se ptala minule.
Kdy se člověk stane alkoholikem? Kdy ho okolí může označit za alkoholika?

Já znám více lidí, o kterých vím, že pijí (dle mého náhledu) víc, než by měli. Ale označit je za alkoholika bych si nedovolila.
Byla jsem kdysi často v jisté společnosti, kde se vyskytoval velmi útočný člověk. Nejen vůči mně, i vůči jiným lidem. Neklidný, ale inteligentní člověk.
Nikdy by mě nenapadlo, že to není dané povahou, ale již tehdy praktikujícím tajným popíjením.
Jak skončil? Na léčení, pak chvíli abstinoval a pak ho známí viděli jako trosku. Další osud neznám.
Netušila jsem tehdy, proč byl k lidem tak zlý. Nenapadlo by mě, že měl problém s alkoholem. V podstatě jsem ho nikdy neviděla opilého.
A co tím chci říct?
Že na každého alkohol působí jinak.
Někdo je klidný jako beránek. Jiný je rozšafný a vtipný. Někdo sebelítostivý a další zase agresivní. Někomu se chce spát a další má zase moc energie.
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61472
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok, 1 měsíc  
Nevím, můžete vyhledat adiktologa, jako rodiná příslušnice, teda asi spoluzávislá, nebo jak se to nazývá a probrat s ním podrobnosti vaší situace, takhle nemůžu věštit z věštecké koule. Riziko bych viděl zejména v možnosti úrazu v opilosti.
Honza
Spammer
Příspěvky: 89
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Buranov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 01/04/2021 18:18 Provedl: Alvani.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61473
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok, 1 měsíc  
Asi těžko někdo řekne: Stal jsem se alkoholikem dne toho a toho.
Celkem bych zůstala u toho, co říkají adiktologové. Ženy denně max jedna jednotka, muži dvě. A ne naráz.
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61474
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok, 1 měsíc  
Sandra S. napsal:
Mám pocit, že člověk sám od sebe k tomu může dospět až třeba po letech. A upřímně, v rámci zachování vlastního psychického zdraví, tak dlouho čekat nemůžu.¨

Vetsina alkoholiku dospeje k "okamziku prozreni" bohuzel az v momente kdy uz jsou v pruseru az po usi. A ver mi a bud si jista ze u toho uz byt nechces. A uz vubec ne s detmi!

Naprosto si netroufam posoudit jak moc je to s manzelem spatne ale tak jak jsi popisovala vypite mnozstvi a jeho chovani si dovolim tvrdit ze ma opravdu problem. Bohuzel, pokud si tento problem nepripusti a sam ho nebude chtit resit tak s tim nehnes . Muzes prosit, apelovat na jeho zdravy rozum, argumentovat rodinou, povinnostmi a odpovednostmi, muzes se vztekat, vyvolavat konflikty, muzes zkusit psychicky natlak a teror... ale nejspis to k nicemu nebude .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61475
Re: Ambulantní léčba Před 3 rok, 1 měsíc  
Honza napsal:
Nevím, můžete vyhledat adiktologa, jako rodiná příslušnice, teda asi spoluzávislá, nebo jak se to nazývá a probrat s ním podrobnosti vaší situace, takhle nemůžu věštit z věštecké koule. Riziko bych viděl zejména v možnosti úrazu v opilosti.

Ano, to já taky. V noci poslouchám ty zvuky - jak se rozbíjí sklenička, která mu vypadla z ruky nebo jak zakopl. Chodím v noci kontrolovat vodu, že ji nenechal puštěnou (stalo se), atp.

Nejvíc je pro mě asi náročná ta nespolehlivost. Že absolutně nemohu počítat s jeho pomocí dopoledne, ani v závážných situacích, protože je vysoká pravděpodobnost, že nebude schopný vstát z postele. I když to den před tím slíbí, je to silnější než on.

Manželovi je 39, mně 33 a nějak si neumím představit další desítky let spolu, už teď jsem unavená.

Každopádně díky za tip, zkusím se objednat jako rodinný příslušník.
Sandra S.
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter