Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...54
Dolů
Téma: Lze přestat pít bez pomoci?
*
#12120
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Jani,moc Ti drzim palecky,moc na Tebe myslim a preju jen to nejlepsi at se Ti podari vyresit v sobe to,co je jeste potreba.Davej o sobe vedet.Pa ,dobrou noc Marky z Tepecka
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12121
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj Sandro, mozna to i jde zvladnout to uplne sam(jestli vubec),rozhodne to ale je slozitejsi,bolestivejsi a nejnejistejsi metoda.Nema cenu te presvedcovat ted v tuto chvili,at si vyhledas pres internet AT poradny,psychiatra se zamerenim na zavislost,psychoterapii,AA apod-protoze to stejne budes chtit nejdriv zkusit sama.Problem je v tom,ze kdyz "jen" nepijes,ale nic jineho v sobe nezmenis,nepijes vlastne jakoby na silu,neodstranis priciny,ktere te k alkoholu dovedly,nevyresis ukdyte krivdy,bolesti,jiste psychicke poruchy,ktere zapricinily,ze pouzivas alkohol jako svou berlicku.A tak presto,ze se ti muze darit nejaky cas,mozna i delsi dobu abstinovat(spis ale ne),tezko se budes citit opravdu volna,stastna,vyrovnana.Proto je vzdy lepsi vyhledat nejakou odbornou pomoc .Moc ti drzim palce a preju jen to nejlepsi,hlavne at te rozhodnuti pozadat o pomoc nestoji prilis mnoho nezdarenych pokusu(jako treba me).Dobrou noc,Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12122
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Díky moc, je to právě o tom, že chci změnit celý svůj život, ono vlastně problémy přišly by se dalo říct v době mé mateřské dovolené, celý život před tím, jsem závodně sportovala, měla práci, různé brigády, prostě vše jen abych nebyla doma a nenudila se...a najednou strašný zlom během těch tří let, tak jak mnozí říkají, že mateřská je dřina, tak já se nudila... měla jsem všechno perfektně uklizené, navařené, připravené,dítěti jsem se věnovala jak jen jsem mohla ale i přesto mi něco chybělo...a stal se z toho zrovna alkohol...smutné. Chci se nějak nastartovat do nového života, dala jsem si cíle, které musím a chci pomalinku zvládat...chci začít tím alkoholem... já se ani večer nedívala na filmy s partnerem, jelikož jsem byla tak unavená z chlastu, že jsem vždy odpadla... Dneska je to druhý den co nepiju a cítím se jen trochu víc unavená, jinak zatím žádné nežádoucí účinky nepozoruji..., jo a včera jsme si s přítelem večer pustili film...po asi 3 letech...TAké chci změnit práci, nevím opravdu čím začít dřív, ale potřebuji zpátky svou skvělou práci, svůj sport, ke kterému jsem líná se znovu odhodlat ikdyž už mě několikrát přesvědčovali... také jsem za rok přibrala asi 15 kilo a nevím jestli je to tím chlastem a proto se i stydím se znovu ukázat ve společnosti, vážím 70 kg díky za "vyslechnutí" fakt mi to pomáhá
Sandra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12125
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Děkuji vám všem za podporu a hřejivá slova.Jste skvělý tým a věřím,že se jednou shledáme osobně.Doma se moc stydím za svoje maléry,které jsem stihla natropit.Však to znáte.Dnes se mi konečně podařilo spojit s léčebnou.Dostala jsem termín 7.1.-jsem trochu klidnější,že se to řeší.Vánoce budou smutné.Rodinu jsem dostala do svých dluhů-zvracela bych sama ze sebe.Vím,že to nikomu nepomůže.Vím,že bych se v tom utopila.Jsem vděčná synům,že mi dali poslední příležitost k tomu abych se vzchopila.Je to zvláštní,ale s vděčností v srdci ted´přežívám každý den.Sandro i já začala pít problémově během své mateřské.Pití se prohloubilo mnohem víc po mém předčasném porodu-už těhotenství bylo problémové.Sešitá ležák v nemocnici.Porodní stahy a předporodní bolesti se řešily každodenně injekcemi na zastavení kontrakcí.Silné krvácení až do dne D.Musela jsem na operační sál.Život dítěte a můj byl ve vážném ohrožení.Narodila se mi vysněná holčička malá porodní váha rozhodla,že musí být převezena do jiné nem,která byla vybavena inkubátory.Umřela následující den.Mne dávali do kupy následujících 6týdnů-transfuzemi.Já si neodpustila,že žiju na úkor života svého dítěte.Ničila jsem se,že jsem ji ani neměla možnost pochovat v náručí.Vůbec jsem nemyslela,že tu mám děti,které žijí a touží po mém pohlazení.Nenáviděla jsem se.Je možné opravdu milovat,když v sobě živím nenávist?Nejde to!Pila jsem už první ligu-i když se mi rok poté narodila zdravé holčička-to už jsem byla alkoholička.Bud´jsem pila,nebo se koptila z chlastu.Do té doby,než mi byly proto odebrány obě nejmladší děti.Jejich otec byl také alkoholik-už když jsem ho poznala.Žila jsem s ním 16 let,než jsem našla sílu od něj odejít.I to se promítlo na mém pití.On se upil k smrti.Dnes mu nic nevyčítám-i když to tak nebylo.Víc jak 12let jsem v péči psychiatra -jsem nesmírně vděčná a vážím si ho.Je jí Dr.Turková .Užívám stále léky na úzkosti a strach,které se tu a tam objevují až nesnesitelně.Tyto stavy jsem prožívala už jako dítě,stejně jako pocit sebeuvědomnění,či sebedůvěry-chlastem jsem to potuplovala na neúnosnou míru.Sando nauč se vážit si svých dětí a sama sebe též-je to nesmírně důležité!Dnes mám za sebou 6den věřím,že s Boží pomocí a s pomocí vás všech a ostatních přátel,s pomocí léčebny,která je přede mnou už poslední můj start do života.Jsem vděčná,že jsem to vůbec přežila a opravdu věřím,na svého anděla strážce,který mne opatruje.Bůh asi ví proč.Já se to možná jednou dozvím-ALE TO NESMÍM PÍT.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12128
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Jani díky moc za tento příběh, až mě z toho tvého příběhu zamrazilo, ani se mi to nechce věřit až kam to může takhle dojít... tak to já nejsem na tom asi takhle špatně, piju rok a právě poslední měsíc je to už skoro každý den, a začínám si to uvědomovat, syn má 3 roky, takže ještě nic nechápe, a taky to že piji až když usne... a ráno normálně funguju... nechci to nechát dojít až takhle daleko, dokud je ještě čas - snad... Jani moc ti držím palečky, chce to opravdu hodně síly a pevnou vůli...je to skvělé , že ty sama chceš, já mám kolem sebe lidi, kteří pijí už 20 let a bohužel si nedokáži připustit že jsou alkoholici, teda hlavně jedna konkrétní žena, má taky 2 děti a ty jí prosí aby se šla léčit, oni příjdou ze školy a matka je na šrot-denně, jenže ona alkoholička není a má to pod kontrolou. Dětí trpí tím psychickými problémy a jsou uzavřené hodně do sebe, je mi jich líto. Snad to zvládnu i já se z toho vyhrabat. Je to druhý den a je večer a začínám být podrážděná dost.... normálně už bych měla v sobě tak 5 piv, jo myslím na ně celý večer, je to hnus... ale říkám si holka ty to zvládneš, dnešek se dal vydržet, uvidíme třetí den...
Sandra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12130
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Sandro-že to dítě nevnímá?Je lež.Bohužel i já se nikde neválela,ale chovala jsem se zcela jinak,když jsem pila a když ne.Pamatuju,jak Terezka už ve svých necelých 3let lezla na stůl a očichávala mi hrneček.Pila jsem víno z hrnečku,abych to schovala před dětmi.Právě malé děti mají velice silně vyvinotou intuici a velice silně vnímají veškeré výkyvy tvé nálady.Nezapomen´na to,že s tebou žili už v prenatálním stavu.Toto jsem si začala přiznávat mnohem později-až když jsem dlouhodobě přestala pít.Mám 4 děti-všechny mi toto potvrdily.Jsou to silné citové výkyvy,kterými trpí a odnáší si to bohužel do svého života.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12132
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Jani děkuji a opravdu před tebou smekám jak to zvládáš všechno...Právě, že já moc před malým nepila, spíš vždy když už ležel večer v postýlce...Jinač můj třetí den... Včera večer jsem nemohla ne a ne zabrat, měla jsem v hlavě snad milion myšlenek, podařilo se mi usnout až ve 3 hodiny ráno a budíček dnes v 7 hodin, ale musím říct, že po dlouhé době jsem v pohodě, i ty 4 hodiny spánku mi stačí, což normálně jsem spávala 10 hodin a i to bylo málo...dneska ráno jsem se cítila naprosto skvěle, jen co jsem odvezla malého do školky jsem se vrátila domů a zase ta pochmurná nálada, jsem hoooodně podrážděná ale jinač se to zatím zvládat dá....Čekala jsem , že absťák bude silnější, nebo to teprve příjde? Opravdu hodně mi pomáhá když to tady můžu napsat, je to něco jako můj deník.
Sandra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12133
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Jani, přeju hodně síly a neboj, vánoc ještě bude moc a ty příští už budou určitě veselejší
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12135
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Hani.Děkuju moc.Jsi hodná.Sandro to co prožíváš už absT´áky jsou.Projevují se různě,podle pití.Nespavost a přehršel myšlenek,napětí,nervoziza hraničící s hysterií až skrytou agresivitou,prudké výkyvy nálad.... znám.Tyto a jim podobné stavy tě chtějí přimět k pokračujícímu pití.Organismus si už na alkohol zvyknul a bude se ho dožadovat všemi různými způsoby.Bud´na sebe opatrná prosím.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12137
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj.Abstinenční příznaky se projevují podle délky pití a druhu pití..Pokud vysadíš po týdenním pití vodky, můžeš očekávat v nejhorším případě delirium tremens, které se projeví cca do 4 dnů od počátku abstinence.Pokud piješ pivo, víno, zřejmě se budeš jen klepat, budeš nervozní,nebudeš moct spát pokud se neopiješ, nebudeš se soustředit.Asi nejhorší je ten třes..myslím, že to nebude trvat dele než týden.Ovšem pak přichází bažení po droze (bažení, tzv. craving) z psychologického hlediska silná touha po návykové látce.Můžu tě ubezpečit že se objevuje velmi často a nečekaně a je nejsilnější na začátcích abstinence a postupně slábne (postupně rozuměj měsíce a roky Důležité je, že období bažení má VŽDY svůj začátek a konec! (den, 3 dny, týden a chce to přečkat) Protože když se na to vykašleš a zakalíš si, budeš zase na samém začátku a takto pořád dokola...ahoj
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...54
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter