Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...891011121314...54
Dolů
Téma: Lze přestat pít bez pomoci?
*
#12477
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Martine alkohol se nedá nahradit ničím.Alkoholismus zcela nenápadně ovšem velice záludně vyčkává na svoji příležitost.Dost často si alkoholik dokáže tu příležitost nevědomky nastavit sám.Ovšem jsou zde způsoby-záliby a koníčky,ke kterým je třeba se vrátit zpět,a dělat si radost všemi možnými způsoby.Tak jak nám to alkohol nedovoloval.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12478
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Martine já nevím,já sem strategii žádnou nevytvářel,byl sem na sračky a totálně.Moh sem se stavět na hlavu a vydržel jsem dva tři dny někdy pět a pořád mně to skolovalo.Relax nebyl možný,roztěkanost,nervozita,furt v nějakém stresu,hrabalo mně.Těch měsíců než se to spravilo,šlo to pak nějak samo.Jen se nenapít,to mně trvalo než sem na to přišel.Kapka a začínáš od začátku,znova ten kolotoč a ještě horší.

Je mně teď dobře jak už dávno nebylo.Žiju,pracuju,dělám co mně baví a užívám si.Občas na mně přinde splín a zase přende...Na alkohol nemyslím,někdy to na mně přijde,ty sny,nebo když to vyloženě cítím,čaj s rumem,začne se to ozývat,šrotovat,ale já se nedám.Prostě se to ve mně přelomilo v tu dobu jak už to nebyly veselé opičky,uvolnění a začlo mně to škodit.Bylo zle,hodně zle,a ty tlaky na prsou,tfujtajbl...Je to všecko v hlavě,návod nemám,pracoval jsem před lety na sobě a má to asi efekt až teď a hodně věcí šly jaxi samy...Přeju Ti ať se z toho dostaneš,kus života máš ještě před sebou

Sandra copak,nezmrzla nám nekde?
Ondra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12482
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Není žádná strategie, jak vyhrát nad alkoholem.Vždy se prohraje, protože je to silnější nepřítel, než my.Musíme se naučit žít vedle alkoholu, nepít, určitě nebojovat.Můžeš pít denně kýble čaje, sportovat do padnutí, sex mít co nejvíc, stejně chutě na alkohol bude, nezvládneš to!Zkoušelo to už hodně lidí před Tebou, zbytečně, zkus odborné rady, pomoc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12484
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Všechno je to problém hlavy,teda tak to vidím já.Když jsem přestával pít,neuvažoval jsem racionálně,byl jsem pořád něčím ovlivňovaný,hokej v hlavě.Postupně mně to začlo myslet,rozvrhnul jsem si pro a proti,co vlastně chci.Martin sedni si večer a zkus pouvažovat,pokecej si sám se sebou,jestli si dokážeš ten život představit bez alkoholu,on Ti už škodí,když tady píšeš a jiná cesta než úplná abstinence není.Vnitřně se s tím vším nějak vyrovnat,smířit,chce to čas.Nikdy jsem těm řečem nevěřil,že čas to spraví,ale u mně to tak šlo.Časem,postupně,začal sem myslet jinak,v hlavě se některé věci rozležely,uležely...Člověk je složitý tvor a každý jiný,každý jsme jiná osobnost.Teď už záleží jen na Tobě jakou cestou se vydáš,co od života očekáváš,dělej to v čem máš uspokojení,co Ti dělá dobře...to pití už ne...pak zkusit najít nějakou slušnou holku co nepije a zas je život lepší...

Zkus tedy naposled,opravdu a pak hledej pomoc dokud není tak pozdě.Snad.
Ondra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12526
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 4 měsíce  
Ahoj,občas zabruslím na tyto stránky a pročítám je,ale až teď jsem našla odvahu se zaregistrovat. Inspirovala mně Sandra,která založila tuto kategorii. Mám stejný problém(asi žádné překvapení ) A chci se s tím démonem poprat taky sama,ale vím,že až tak úplně samotné mi to nejde a nepůjde.Potřebuji se asi s tím někde-někomu svěřit.Líbili se mi příspěvky a rady Ondry,ale i Jany. Nepiju každý den,ale pátek a sobota večer již téměř každý týden- pivo,víno. A rána vždy stejná:kocovina většinou ta morální.Takže vím,že jsem už alkoholik. Uff,já to napsala,zatím mi to strašilo jen v hlavě. Dala jsem si stejný závazek jak Martin- od 1.1.2013 nepít - vím,je to blbost.Když se rozhodnu,tak mám začít hned. Ale to datum je pro mně takový bod,že začnu nově. Kolik jsem už měla takových bodů Proč piju? Vždycky se najde důvod:hodně práce, neshody v rodině, stres... Nemusím pít i několik dnů,týdnů,ale musím na to myslet a už po vypití první skleničky mám výčitky svědomí. A ta vůle nepít mi chybí.Jak s tím bojovat?Mám zájmy, koníčky, sportuji,ale alkohol je někdy silnější...
Sára
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12527
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 4 měsíce  
Ahoj Sáro, jestli můžu poradit, začni teď! Teď hned okamžitě, od teď už ani kapku... Tyhle zásadní data od novýho roku, měsíce, týdne jsou předem odsouzený k neúspěchu... tisíckrát prověřeno věř mi
Přeju hodně štěstí
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12528
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 4 měsíce  
Souhlasím s Hankou.Přeci je nesmysl, plánovat, kdy skončit s něčím, co mně škodí!Skončit se má hned.Je to logické.Plány, data, kdy skončit, to už jsou kličky,omluvy, lhaní si.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12529
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 4 měsíce  
Sáro na Silvestra se pije běžně.Alkoholici nemají stopku,či obtížně brzdí své pití.Jednoduše pijí jinak s výčitkami,depresemi,které vedou k opětovnému pití.Pokud budeš pít na Silvestra bude tě to nutit v pití pokračovat i následující den či dny.Potom ti hrozí,že od 1.1.nezačneš s abstinencí,propadneš depresi z vlastního zklamání,budeš chtít zbagatelizovat,všechno odložíš třebas až na Velikonoce.Tvoje nemoc se bude smát,protože nad tebou alkoholismus zvítězil a ty se budeš trápit a pít dál.Moudřejší je opravdu začít ted´hned.Nepokoušet,neodkládat,nezavazovat se nijakým výročím,či svátkem.Jednoduše přijmout svůj alkoholismus ted´dokud máš možnost a nějakou šanci na úspěch.Je to vždy o vlastním rozhodnutí,za kterým si musí každý stát sám za sebe a především je dělat vždy jen pro sebe.Pro svůj život,pro své vlastní zdraví,pro svoji radost z úspěchu.Držím ti palce.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12530
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 4 měsíce  
Hanko,Líbo,Jano, děkuji moc za povzbudivá slova. Když je člověk střízlivý,tak to vše,co jste psaly, si uvědomuje,ale stačí sklenička a máte pravdu... je tady uzavřený kolotoč. Výčitky, deprese a další sklenička. Takže, jak píšete,žádné datum (to si stanoví jen slaboši),ale hned! A hned jsem využila příležitost se otestovat. Dnes oslava- byla jsem o limonádě(na návštěvě s tím"nemám" problém- většinou jezdíváme autem,ale bylo nás více řidičů k dispozici,takže klidně bych mohla,ale ustála jsem to).Ale jakmile jsem přijela domů,tak hned začal červíček nahlodávat- zítra nejdeš do práce , nemusíš vstávat,klidně si dej skleničku.... ale mám čaj,čtu Vaše slovíčka a raději půjdu spát,ať umlčím toho červa v hlavě.Ještě jednou děkuji.
Sára
Fresh Boarder
Příspěvky: 4
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12531
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 4 měsíce  
Sáro, děláš dobře, a pro sebe!!!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...891011121314...54
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter