Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...42434445464748...54
Dolů
Téma: Lze přestat pít bez pomoci?
*
#17752
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 10 rok, 2 měsíce  
Ahoj.Minulý týden v pátek mi během pracovní doby začala otékat dásen´.Vracela jsem se večer z práce nachystaná,že dojedu,vyčistím si chrup a vyrazím na pohotovost a jazykem stále masírovala nateklou dásen´až mi nečekaně praskla a obsah vystříkl do krku.Byla jsem právě v tramvaji(šalině)a nezbylo mi nic jiného než polknout.Měla jsem štěstí,že jsem se rovnou nepozvracela.Dostavila se úleva jak hrom.Dnes ráno opět v tramvaji jsem zachytila,že z někoho táhne vodka.Vydržela jsem jednu zastávku a z vozu doslova vypadla.V pravý čas jinak bych obhodila ostatní spolucestující.Obhodila jsem tím jen místo zastávky.Úleva,která se dostavila že jsem střízlivá a š´tastná, že mi konečně chlast smrdí.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17754
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 10 rok, 2 měsíce  
Stando trošku to zní že si mám ujasnit jestli vůbec jsem závislá? Každopádně ať jsem nebo ne, alkohol je svinstvo, a rozhodla jsem se pro zdravý životní styl na 100%. Těch 10 minut se bude opakovat, ale doufám a věřím že když je párkrát přejdu, změní se to. Proč by to jinak u ostatních drog tak fungovalo?
Četla jsem rozdíl mezi alkoholikem a pijákem, občas jsem myslela že jsem piják, protože i kvartál pije pár dní, kdežto já se vždy opila při nějaké příležitosti. Ale musím být závislá, nemám klapku a od chlastu se jen tak neodtrhnu. Spíš mě zaráží že mi vyloženě nechutná,a nikdy nechutnal, pila jsem jen pro to opít se, jenže se mi nechce ani opíjet. Vesměs mě nebaví nic o čem nemám kontrolu. Miluji střízliví život, vím co můžu, jsem to já, svobodná a zodpovědná.
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17756
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 10 rok, 2 měsíce  
Stando dík za Tvůj čas, ale z toho co píšeš mi opět vychází, že naše pití vychází z hlavy. Píšeš - " Je to důsledek našeho výkyvu Emocí=myšlení Ega." a dál " Nad touto částí je Emoční část mozku. Zde je naše Ego,emoce a rozum(Ego umí přemýšlet)." Já tomu rozumím tak, že pití je důsledek našeho výkyvu emocí a emoce se nacházejí v Emoční části mozku. Pokud mám tedy mozek v hlavě, mám tak i emoce a pití. Tak to chápu já, ale můžu se mílit. Pro Pavlu 7 - ani mě žádný alkohol nechutnal. Když si vybavím chuť piva, nebo mé oblíbené tequily, fuj. Já to do sebe lil jen kvůli stavu mysli. Jsem rád, že jsem se nenarodil o 20 let později, asi bych skončil na drogách. No a Jani k tvému zážitku s pachem vodky - mám podobnou zkušenost. Jednou jsme jeli na nákup a protože sousedi nemají auto, bereme jim občas pití. Když jsme vynášeli nákup z auta, vypadla mě z kartonu plechovka piva a jak na potvoru se propíchla a postříkala mojí Petru. Já se tomu zasmál, ale ona odnesla co měla v rukách a už se pro další věci nevrátila.Našel jsem ji pod sprchou jak se drhne a pláče. A to bylo rok po léčbě. Bylo mi jí strašně líto. Vůbec by mě nenapadlo, že to u ní může vyvolat takovou reakci. A k tomu zubaři si určitě zajdi.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17757
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 10 rok, 2 měsíce  
Stydím se. Zmýlil jsem se ve slově mílit a určitě nejen v něm.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17758
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 10 rok, 2 měsíce  
teda to je síla s tím pachem...uffff. Co to dokáže s člověkem způsobit, když už to nepozře, stále se to objevuje v jiných podobách, a člověk to v té palici stejně má, i když už to nepoužívá.
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17759
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 10 rok, 2 měsíce  
Zubaře zoufale hledám tady v Brně.Svého a dobrého mám v Ostravě.Tady jsem jednu zubařku našla,ovšem nemá smlouvy se zdravotními pojišTovnami.A výkony,které si počítá jsou neůměrně drahé,Především proto,že nevím co bude v dubnu.Jestli budu mít práci a tak každou korunu obracím a odkládám,abych měla aspon´na nájem tady v Lotosu.No,píšeš,že se stydíš.Myslím,že není proč.Ohledně všech úvah o alkoholismu.Je to duševní,tělesné a psychické onemocnění.O tom mozku-dlouhodobým nadměrným pitím se poškodily nervové vlákna a u mnohých došlo k jejich přerušení.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17760
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 10 rok, 2 měsíce  
A že nám ta vodka kdysi chutnala, co?Mně teda jistě.Už mně nezajímá.Kdyby z alkoholiků táhl jen pach alkoholu, ale ty další smrady!, to je masakr, a nevadí jim.Hlavně, že mají co lít do hrdla, je to smutné, strašidelné,určitě je neodsuzuji, jen lituji.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17765
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 10 rok, 2 měsíce  
Stando, já čtu taky ráda Vaše příspěvky, a taky se mně to motá, než se dostanu k jádru, jestli se k němu vůbec dostanu. Možná i proto, že já stavím na úplně jiných základech, už pokud jde o významy slov, například pocity kontra emoce - to je setsakra podivné rozlišení, vždycky jsem to slyšela se stejným významem, jenom s tím rozdílem, že emoce zní tak jako elegantně a profesionálně. Limbický systém je zodpovědný za emoce, ale rozum a myšlení je už spíš věcí mozkové kůry. Ego funguje jako část myšlení, která zpracovává rozdílné požadavky od id, superega a reality. Anebo se to označení ego běžně používá ve smyslu přílišné ambice, přehnané prosazování se, obzvlášť na úkor druhých. Ale přijde mi, že Vy to používáte ještě jinak? Poprosím dovysvětlit.
Mimochodem, nemám ponětí, do jaké části mozku ego umístit, ale vzhledem k tomu, že pracuje s pocity i s rozumem bych ho asi frkla do obou zmíněných. Jestli ne do všech třech.
alas

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17766
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 10 rok, 2 měsíce  
No čtu si tady o tom jak je svět abstinenta krásný, a jeho život samořejmě taky. Nevím, nepiju 3 roky a život mi připadá spíš takový normálnější, nějaké starosti generované pitím ubyly, a jinak v tom rozdíl nevidím. Možná, že svět s alkoholem byl barevnější, ale nestálo to za to, byla to cesta do propasti. Jinak žít život alkoholika může být i volba, člověk není pokaždé obětí.
Ed

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17770
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 10 rok, 2 měsíce  
Ano život střízliví je snad možná normálnější, řekla bych podle toho jak kdo žijeme. Někdo není normální ani když je normální, snad je svůj a tak to má být. Slovo barevnější mi k alkoholu nesedí - svět je barevný a nádherný. Trošku to zní smutně ten příspěvek Ed. Možná někdo normálnost uvítá po všech možných alkoholových excesech a problémech. Slovo normální mi přijde trošku nudné, život svůj za nudný nepokládám. Pokud na mě jde nuda pustím si pořádnou muziku abych rozproudila krev .
Tyhle příspěvky mě deptají, ale je to svobodná diskuze. Takže dnes zasazeno, mrkev, ředkve...levandule. Uvidíme co vyroste ale snažila jsem se, hlavně aby psiska nehrabali.
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...42434445464748...54
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter