Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45464748495051...54
Dolů
Téma: Lze přestat pít bez pomoci?
*
#19842
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 10 měsíce  
Lenko, radši si najdi pomoc jinde, sama nic moc nezvládneš.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20040
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 9 měsíce  
Ahoj mám problém s alkoholem pokaždé co si slibim ze už nebudu pit stejně do toho zase spadnou a dam si zase pořad té mi prosím dekuji
jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20045
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 9 měsíce  
jirka napsal:
Ahoj mám problém s alkoholem pokaždé co si slibim ze už nebudu pit stejně do toho zase spadnou a dam si zase pořad té mi prosím dekuji

Jiří,

vyskúšaj systém malých krokov; t.j. 24/7/30!!!
Skús oddialiť napitie sa o (1-> 24) hod.


Opakuj: (7 × 24) hod.,~> neskôr × 30 dní.
Nikto Ťa nesúri/nenaháňa, tempo a počet pokusov si volíš sám.

Vždy môžeš začať znova! Opakovanie = Matka Múdrosti(MM)
Úspech - v ktorejkoľvek fáze, Ťa povzbudí a poteší!!!
S chuťou "do toho!!!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20053
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 9 měsíce  
Rad tady najdeš hodně, zajdi na AA.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20054
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 9 měsíce  
Jirko,vyhýbat se hospodám,nekupovat domů nic.Mít suchý dům.Rozhodnout se a řídit svým rozhodnutím.Když to nepůjde?Je zcela jasné,že to sám nedáš!PŘIZNAT SI,ŽE POTŘEBUJEŠ POMOC,VYHLEDAT JI,POŽÁDAT O NI A PŘIJMOUT-ZAŘÍDIT SE PODLE TOHO.Ja ti radí dobře-je důležité získat VLASTNÍ ZKUŠENOST,která ti JASNĚ ODPOVÍ jak na tom s alkoholem jsi.Líba ti radí taky dobře-začni chodit mezi ANONYMNÍ ALKOHOLIKY-může,ale také nemusí ti to pomoct.Když to nedáš hledej pomoc u odborníků-psychiatrů s AT problematikou.Seznam najdeš pod LÉČBOU-STEJNĚ JAKO SETKÁNÍ AA-stačí zavolat na uvedené tel.číslo a domluvit se.Výsledek neočekávaj od jiných-jen od sebe.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20055
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 9 měsíce  
Ahoj všici,
¨
jsem byl dneska prvně na AA. Byla to síla. Mám tu modrou knihu, tak teď čtu. Jak mi Bill mluví z duše!!

draví Ignác, 5 dnů čistý
Ignác Hromádka
Junior Boarder
Příspěvky: 36
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20172
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 9 měsíce  
Jde to, ale je to hodně těžké a aby to šlo musí se člověk rozhodnout a chtít nepít!
Rozhodnutí je hrozně důležité, ale není to nejtěžší, nejtěžší je vydržet, překonat tu chuť na alkohol a nedat si ani slzu.
Pro mě byly nejhorší zhruba první tři týdny a když jsem je překonal začalo se to pomaloučku zlepšovat. Trpěl jsem abstinenčními příznaky pocení, třes, svalové křeče, nemohl jsem jíst spát, permanentně mě bolela hlava, psychicky jsem na tom taky nebyl dobře. Bylo mi tak blbě, že jsem brečel jak malé dítě když mu seberou dudlíka a ono je na něho zvyklé a chce ho zpět. Obrovskou podporu jsem měl v rodině vždy mi hodně pomáhala a pomáhá pořád.
Nedokážu odhadnout kdy budu moct říct, že mám vyhráno, ale nejvíc mě asi drží na uzdě to, že už nechci znovu procházet tou pro mě zatím nejhorší fází, detoxikací spojenou s těmi hodně nepříjemnými psychickými a fyzickými stavy kdy jsem přemýšlel i o ... , no chvílemi jsem měl pocit, že se zblázním.
Držím palce všem kteří se rozhodli jako já a já teď dělám všechno pro to, abych vydržel!
Cracen

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20173
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 9 měsíce  
Cracen,

"drž sa ďalej a vytrvaj!"Prajem Ti úspech a zdar!"


Rozhodol si sa správne, že túžiš a chceš!
Živíš v sebe *túžbu prestať piť!*, ktorá je treťou (3.) tradíciou a jedinou podmienkou pre vstup do spoločenstva AA.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20174
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 9 měsíce  
Uzdravený nebudeš nikdy, chtělo by to občas nakopnout, na AA hned přistaneš nohama na pevné zemi, uslyšíš nováčka, jak si stěžuje, okamžitě si vzpomeneš na své začátky, neusneš na vavřínech.Je to dobrá posilovka.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20175
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 9 rok, 9 měsíce  
Dík za podporu.

PS: ze začátku jsem počítal den po dni jak je to dlouho co už jsem čistej, teď už se mi stane, že na to tak nemyslím. Doufám, že je to posun správným směrem.
Cracen

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45464748495051...54
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter