Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...54
Dolů
Téma: Lze přestat pít bez pomoci?
*
#12324
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Hanka napsal:
tak to je mi moc líto Jano... já si nejsem jistá, jestli bych šla znovu na léčení, mě by to přišlo asi jako ztráta času, nic jinýho, než co znám bych se tam už nedozvěděla... vlastně jsem se tam nedozvěděla nic novýho ani napoprvé a pak napodruhé... ale přesto to pro mě bylo dobrý, měla jsem srovnání a nějakou zkušenost, jak bych taky mohla skončit... ono ať už si tu abstinenci udržuješ jak chceš, život se nemůže točit jen kolem pití a nepití... já jsem přesvědčená, že pro mě je právě důležitý to, že žiju uplně normálně jako zdravý lidi, jen nepiju... nemám potřebu se v tom pořád plácat a probírat to... ale každej to má nějak, to je jasný...

Hanko naprosto s tebou souhlasim!
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12325
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Jano Mertosová, to víte že Vám držíme palce, myslím si že Vaše problémy jsou velmi hluboko v psychice, chtělo by to především intenzivní psychoterapii abyste to všechno ze sebe dostala a nalezla ty spuštěče

Držte se a Praha není tak hrozná, nebojte, v nejhorším když se ztratíte tak nasednete do nejbližšího taxíku nebo zavoláte 14014 a oni si už Vás najdou!
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 06/12/2012 15:16 Provedl: Jessie.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12326
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Jessie díky.Co už mám od Vás info.,tak už se té cesty tolik nebojím.Nicméně nástup je do 9hod.Tak si pro jistotu učiním rezervy.Nevím,jak funguje metro.kde seženu lístky jak na ně a autobus.Myslím si,že tam bude nějaký informační servis.Mé spouštěče jsou přímo úměrné s péčí o mamku.Brzdí to-spíš nepřipouští můj samostatný vývoj o životě už nemluvě.Starám se o ni už víc jak 4roky non stop péče o osobu,která by měla patřit do péče psychiatrů-ta demence je krutá A alzhaimer také.Jsem ošetřovatelka ale nikdy mne nenapadlo co s člověkem dokáže právě péče o nejbližší osobu.Párkrát jsem už i vyhořela.No ted´si to uvědomuje i má rodina.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12327
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Tady przníte všecky vlákna,člověk aby se něčeho dočet no hrůza.Napřed si malem vyznáte lásku,velký kámošky a pak na sebe kydáte hnůj.Si zalozte svoji dyskuzi a nepleťte se pocelým fóoru,myslim Jana,Liba aspol.
odvykač

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12328
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Zdravím Sandru, Janu a jiné. Chtěl by jsem se s vámi podělit se svoji 14ti dení abstinencí alkoholu, kterou jsem ukončil před třemi dny.

Jak už jsem naznačil, nějak my to nevyšlo. Tři dny abstinence se daly jakžtakž. Čtvrtý den mě začala sužovat velká chůť dát si skleničku a začli abstinenční příznaky. Spíše se tyto příznaky projevovali v několika vlnách a nejvíce ve večerních hodinách, kdy člověk je zvyklý pít. Mezi abstinenční příznaky patřil třeba tlak na hrudi, deprese, pocit, že vám někdo ubližuje a nikdo vás nemá rád, nepříjemné píchaní u srdce a celková rozmrzelost. V noci se my stalo, že jsem se probudil a celý se roztřepal strachy (asi jsem si myslel, že je v pokoji duch, nebo něco). Čtrnáctý den my nějak hráblo a sám se sebou jsem se pohádal a křičel před lidma. Lidé se na mě dívali jak něco řvu a když jsem si to uvědomil, tak jsem dělal jako že se nic neděje. Řekl jsem si, že tohle nebudu dál snášet, a po práci jsem si koupil pět lahváčů a myslel jsem, že je všechny vypiju. Vypil jsem, ale jenom dvě piva. Další dny jsem každý den vipil k večeru jednoho lahváče, kterého jsem pil dvě hodiny. K mému překvapení jsem se ani nepotřevoval opít, ale spíše uklidnit, k čemu my jedno pivo postačilo, takže po 14ti denní abstinenci jsem zaznamenal pokrok.

Chtěl by jsem začít znovu abstinovat po novém roce a teď čtu články a rady jak přestat pít. Chci vymyslet strategii jak přestat pít, aby jsem při tom nemusel moc trpět a šlo to nějak zpříjemnit, nebo usnadnit, protože asi nemám moc silnou vůli.

Co jsem tedy zjistil. Na trhu existuje ajurvedský čaj zvaný PACHAKA, který má pomáhat proti závislosti, snížuje abstinenční příznaky (neklid, nervozita, podrážděnost, útlum depresí), ulevuje proti nevolnosti, nebo obnovuje slinivku břišní a podporuje dobré trávení, při špatné životosprávě.
Také mě napadla možnost nahradit alkoholické pivo Birrelem s doměním, že oblafnu mozek, který si řekne ´´alkoholické, nebo nealkoholické pivo vždyť je to jedno´´. Jak, ale tady čtu vaše příspěnky, tak to moc nedoporučjete, takže od toho budu muset upustit i když s velkým sebezapřením, protože pivo my moc chutná.
Další věc, která si myslim že my pomohla při abstinovaní, je kultivační metoda Falun Gong. Jedná se chi-kungovou kultivační praxi z budhistické školy, která se skládá ze čtyř cvičení ve stoje a jednoho v sedě (meditace). Pomohlo my to z části nalézt vnitřní klid.

Přeji vám tedy mnoho úspěchů v abstinovaní a doufám, že vám moje zkušenosti a rady alespoň trochu pomohli. Na nový rok se pokusím abstinovat nanovo a pevně doufám, že napořád. Nesmím se ale v mezidobí ode dneška do Silvestra rozpít. Ještě jednou mnoho úspěchů.
Martin

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12329
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj Martine, mne tej caj velmi nepomohol, ale to len z toho dovodu, ze ked som sa napila, druhy den rano som zvracala. Neverila by som, ze caj moze mat taky ucinok! Bolo to ale aj po cigarete. Takze, pokial budes uplne abstinovat a nebudes ani fajcit, je to ok. A slinivka sa pri tom naozaj ukludni. Vela stastia v abstinencii!
sad

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12334
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Martine CZ,hlavně se nepodceňovat.Věř si trochu,kdyžs vydržel 14 dní je to už lepší,tolik pokusů sem měl a nanejvýš to bylo pět dní.Je to jako já asi v dospívání,špatně mně šel jeden předmět ve škole,fňukal sem já to nezvládnu,chybí mi pevná vůle se učit,nevěřil sem si...Tu sebedůvěru a asertivitu sem nabýval postupně,makal jsem na sobě a naučil jsem se o tom otevřeně mluvit s lidmi.No a ted mám asi té sebedůvěry až moc,hledám nějaký ten střed

Tak s pitím se to nějak srovnávat nedá,ale už nic prosímtě na po Novém roce nic neodkládej nebo se z toho těžko vyhrabeš.Zapni a a makej teď,tím odkládáním je to bludný kruh.Moje zkušenost-měsíc a půl sem nepil,už mi bylo lepší a pak ty nározky.Nechtěl jsem ani pít,ale když mám ty nározky...Neopil jsem se,ale ta svině mně ž dostala,měl jsem pomalý rozjezd a už sem to neukočíroval!!Zas několik měsíců snažení,pokusů a než sem to dal,tak sem myslel,že mně jebne,pořád se to zhoršovalo,stavěl jsem se na hlavu-jako pokusy jóogy,čajíčky taky a já nevím co všecko...

Zkus to,teď,nedát si a vydržet,lehko se to řekne,těžko koná.Jisté je,že časem se to spraví,záleží jak moc zme v tom namočení a zažraní.Je to individuální,je to v té hlavě a musí se najít ten způsob,nadhled,vnitřní klid a rovnováha....každý sám za sebe,pomůže o tom jen psát nebo ještě lepší mluvit s těmi správnými lidmi...
Ondra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12335
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Martine,jestlize "planujes" strizlivost az od Noveho roku,muzu ti zarucit,ze se ti to nepovede.Proc?Protoze v alkoholu stale jeste vidis pritele,spolecnika,berlicku-co by to bylo za svatky,Silvestra bez alkoholu.....
Teprve az z alkoholu budes mit strach,budes uz vycerpany temi neustalymi pokusy,vyhledas i pomoc a prestanes se spolehat na svou vuli,ktera je v tomto pripade prilis slaba,pak se mozna neco zacne dit?Alespon u me to tak bylo...
To co jsi popisoval za abtinencni priznaky,to hadani se sam se sebou,to te nevystrasilo?Me to teda pripada hodne zly,ale zase vim,ze alkohol ma tu moc nas tak zblbnout,ze si plno veci nalhavame a nevidime realitu takovou,jako opravdu je.Jako treba kdyz jsem tu nedavno cetla prispevek maminky,ktera si stale mysl,ze vychovava sveho maleho kloucka na jednicku a jeji piti nijak do jeho zivota nezasahuje.
Jsem mama 2,5leteho kloucka a take jsem se nikdy pred nim neopijela,pila az kdyz spal,ale az dnes vidim,ze me piti ho ovlivnovalo-nemela jsem druhy den tolik energie,trpelivosti,clovek nemuze naplno prozivat zivot...
Martine,alkohol je jista smrt-bud demence nebo smrt,jakmile uz jsi jednou alkoholik,pokud budes pokracovat,neni jineho cile.Moc ti preju ,aby jsi co nejdrive prozrel a v chlastu zacal videt sveho nejvetsiho nepritele,kteremu se budes chtit obloukem vyhnout a to hned,do konce zivota.Hodne stesti!!!!Pa ,Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12336
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ondro, já si přesně říkala, to co ty, když tady čtu od vás všech ty příspěvky, tak si říkám, že na tom opravdu nejsem tak špatně ještě... Do takové situace bych se opravdu nechtěla dostat jako např..Jana, nebo Martin... ale tím, že už se jen koukáte na tady tyhle stránky tak uznáváte , že pití vás už pohltilo a obdivuji každého kdo s tím chce přestat. Úplně souhlasím s Markétou, že nechávat to až od Nového roku je blbost, já jsem třeba si vědoma, že na Silvestra pít nebudu a normálně se na to i těším, až uvidím jak všichni vypadají v alkoholovém opojení a já budu střízlivá, takový pohled se mi už dlouho nenaskytl. . Jinak mám za sebou 12 dní bez pití a musím říct, pro změnu poslední 2 dny se mi nějak "uklidnilo tělo" :-DD Nechodím spát ve 2 ráno ale usínám v 11 a to tak , že lehnu a spím, akorát spím hodně tvrdě, předtím jsem se hodně budila v noci a teď spím celou noc jak zabitá a právě jak píše Markéta, přes den mám o dost víc energie a udělám 3x víc tolik věcí než ještě před 12ti dny. A taky vstávám né v 10, ale v 6 ráno!! Ale na to pití myslím pořád. Jinak bohužel, děda je pivař už několik desítek let, takže pivo je u nás v lednici denně a bude pořád, než se neodstěhujeme, ale zvládám to i tak.. Hodně síly všem.
Sandra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12338
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Sandro,moc ti fandim,nejdulezitejsi je prestat videt v alkoholu to hezke,to je zaklad-a to mas zvladnuty.Ono clovek,kdyz pak prestane pit,tak pak casem zjiti,ze to byl jen klam.Mas velkou sanci,jen to pivo v tom dome-vim,ze s tim nemuzes nic delat,snad te ten hajzl alkohol nejak neoblbne.Ted se hlidas,ale za chvilku ti to bude pripadat normalni,ze nepijes,uz to nebude tak aktualni a alkohol si jen v koutku mozku ciha a mezitim masti svaly,aby zautocil,az bude ta spravna chvile.Kdyz si vzpomenu na me,jak uz jsem si tolikrat myslela,ze uz to mam zmakly a pak kolikrat prisla situace a ja drzela v ruce plechovku piva,ani nevedela jak,az pak mi doslo,jak jsem se opet nechala oblbnout.Prosim,chran se,moc moc ti drzim palecky!!!!!!!Marky
P.S. I ja se tesim na svatky a Silvestra bez alkoholu:-))
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...54
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter