Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45678910...54
Dolů
Téma: Lze přestat pít bez pomoci?
*
#12339
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Jo svátky,tak loni sem měl štěstí,že sem do toho znova nevlít.Až teď si to uvědomuju,po té svatbě,kdy sem si málem alka čuchnul a pár dní sem byl opravdu rozkolísaný.Číhá šmejd,číhá,nenechat se ukolébat a chce to víc ostražitosti.

Ještě se pochválím,srazil jsem si i cukr v krvi na 6,4,změna jídelníčku,víc pohybu a je mně tak fajn,že to pudu zapít Koupil jsem si Pepsinu lajtku,ještě sem ji nepil tak snad bude chutná jak kofola.Mno kofein taky moc nemůžu,ale toho jsem se zbavit ještě nedokázal.A zmiňovaly se tu cigára,tak to před dvanácti lety sem sekl taky ze dne na den k vůli ženě a po hádkách,že furt smrdim.Alkohol je už jiná etapa,vyšší třída a pěkně potvora prohnaná.
Ondra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12340
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Ještě mě napadlo, že jak budu zkoušet znovu abstinovat, tak by jsem si mohl koupit nějaký čaj na spaní, protože tak jako Sandra nemůžu hned usnoud když abstinuji.

Taky jsem četl na jiných diskuzích, že někteří lidé přešli z normalního piva na nealko pivo a neměli nutkání pít alkoholické nápoje. Ja jsem pivař a pivo už mám snad i v genetickém kódu. Nechci se vzdát piva jako takového, i pro jeho zdravotní účinky a množství vitamínu B, ale chtěl by jsem se zbavit závislosti na alkoholu. Myslíte, že kdyby jsem přešel z alkoholického piva na nealkoholické pivo, tak by se my mohlo podařit zbavit závislosti na alkoholu tak jako se to podařilo jiným, kteří použili tuto metodu? Podotknu, že nepiju víno ani jiný tvrdý alkohol (maximálně jednou za měsíc si dám dva panáky whisky).
Martin

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12341
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Mam ten samej problém Martine. Kdyby na světě nebylo pivo, tak vůbec nepiju. S tim nealko pivem nevim, nevim. Myslim, že když se napiju birella, tak dostanu automaticky chuť na desítku. Jinak ty pozitivní účinky jsou kecy.. Béčka, atd. máš v hromadě potravin..
Jirka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12342
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Už jsem to tady psala, že jsem si dala Birela a měla jsem takovou chuť dát si alko pivo, že jsem uvažovala že otevřu lednici a dědovi jedno vypiju, ale nakonec vyhrál zdravý rozum už ani to nealko pivo bych si nedala. Ještě mám otázku, myslíte , že časem když nebudu pít tak že můžu fungovat jako kdysi před léty, když jsem si třeba 2x za měsíc dala 2 sklenky vína někde při příležitosti, dá se to takhle vůbec zvládnout? nebo se toho raději vůbec nedotýkat? Martine, ono ta nespavost funguje pořád, jen jsem se naučila poslední ty 2 dny vstávat v těch 6 a večer jsem už docela unavená, zkus si taky přivstanout a uvidíš co to s tebou večer udělá
Sandra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12343
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Marky a děkuji za podporu
Sandra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12344
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
A jinak na to píchání u srdce a na celkové zklidnění je moc dobrý hořčík a ještě lepší je magnosolv!!! Vstřebává se ihned. Mému příteli pomohl, když měl z práce takové divné stavy, přepracovaný, vystresovaný, píchání u srdce atd.. jinak jsem si koupila nějaké ty vytamíny Neuromax a obsahuje vitamín B1+B6+B12 - moje nahrážka za pivo:-)
Sandra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12346
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Sandro,pokud je nekdo alkoholik,tak muze abstinovat jak dlouho chce,ale uz nikdy nebude moci pit,jako na zacatku,kdy bylo u mnoho z nas vse relativne v poradku.Jo mozna si das parkrat jen ty 2 sklenky vina,ale sem tam to bude vic,pak se intervaly mezi pitim budou zkracovat,mnozstvi vypiteho alkoholu zvysovat apod.Jen ty si muzes rict,zda jsi nebo nejsi alkoholik.Alkoholik neni jen ten,co pije denne,je denne namol,tresou se mu ruce apod.To,ze jsi na tomto foru a fakt,ze chces abstinovat predchazely jiste nejake okolnosti,ktere znaci,ze neco neni v poradku.Clovek,ktery si muze dat sklenku,2,3 a jit v klidu spat,bez toho aniz by ho stihala chut dat si vic,neprobouzi se rano s kocovinou a vypadky pameti,nema potrebu zvysovat mnozstvi alkoholu,aby dosahl stejneho vysledku,nema kvuli alkoholu problemy doma,v praci,se zdravim,neopiji se,kdyz nechce,vypije tolik,kolik si predsevzal ...-je jen konzument a takovy clovek vetsinou nema potrebu s pitim skoncit nebo ho nejakym zpusobem kontrolovat....

Ja jsem si taky strasne dlouho myslela,ze ja jsem jeste porad hoodne v pohode,zadne abstaky,dobra prace,rodina,perfektni domacnost,reprezentativni vystupovani i vzhled,vzorna pece o dite.Ale co to se mnou delalo po psychicke strance-jak jsem zacala byt vice precitlivela,vztahovacna,hadava,nervozna,vztekla,netrpeliva...Pak zacala tlacit vlevo slinivka,v pravo jatra,ale protoze krevni testy byly vyborne,porad jsem byla v klidu.Me alkoholove vystrelky,ktere jednou za cas prisly muj mozek jakoby vytesnil z pameti.Az po stovkach nezdarenych pokusu si strizlivost udrzet jsem vyhledala pomoc AA,pozdeji pak i terapeuta a psychiatra-vim,ze bez nich bych to nedala.
V AA se rika,ze jen prestat pit nestaci.Piti je jen spicka ledovce.Clovek se musi za pomoci psychologu,terapeutu,AA dopatrat priciny-proc si alkohol zvolil jako svou berlicku,vyresit sve vnitrni trable,pochopit sam sebe a akceptovat se....
Pa Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12348
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Market lepe bych to nenapsala, mate uplnou pravdu. Prestat pit je jen spicka ledovce, ale najit priciny proc se uchyluji k alkoholu a zacit s tim pracovat, se spousteci a zacit se videt opravdu jaka jsem je hodne bolestna cesta ale stoji za to, je to vlastne ocistujici cesta pravdy a jak znamo clovek vetsinou nechce videt tu pravdu, proto se stale dokola nechava oklamavat timhle dablem v lahvi.

Strizlivosti zdar!
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12349
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
I vam Jessie moc fandim.Vlastne kazdemu,kdo se snazi.Neni to lehke.Me trvalo hrozne dlouho si priznat,ze alkohol pouzivam jako svuj obranny stit na emocionalni bolest,rozhozeni,frustraci.Jenze alkohol je dobry sluha,ale velmi kruty pan a jakmile ho clovek prestane mit pod kontrolou je v pasti.Nejkrutejsi na te pasti je,ze clovek sam si to uvedomi az mnohem ,mnohem pozdeji,nekdo nikdy.Sama jsem verila svym vlastnim lzim,na vse byl nejaky rozumny "duvod".Myslela si ,jak jsem skvela mama a manzelka,jak mam vse pod kontrolou,nikdo nic netusil....
Jsem vdecna za to,ze uz to tak nevidim a neco s tim delam.Zda se mi to povede do konce zivota-to vi buh.Dneska se ale nenapiju a to je hlavni a zitra zacnem znovu ).
Krasny podvecer vsem,Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12352
Re: Lze přestat pít bez pomoci? Před 11 rok, 5 měsíce  
Market moc krásný článek, jak píšeš ty, nikdo by na mě nic nepoznal.Nikdo netuší, že své bolístky léčím alkoholem. Myslela jsem si , že mé problémy jsou právě díky alkoholu, protože v alkoholovém opojení jsem vždy řešila problémy atd... ale dneska jsem i brečela po dlouhé době, z toho jaké to doma je teď, nemáme to lehké, děda mě dneska doma vytočil, nevím jak mu mám říct at už se nesnaží mi vychovávat syna atak.... a to jsem neměla alkohol, takže mé problémy nebyli díky alkoholu.Dneska to na mě nějak přišlo a vše se sesypalo:-( Normálně bych to ted hodně hodně moc zapila pivem, ale popravdě ani na to pivo nemám chuť. Je mi hrozně, nevím jak začít řešit své problémy... Jdu si uvařit nějaký dobrý čajík a stáhnu si nějaký dobrý film. Dobrou noc
Sandra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45678910...54
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter