Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...167168169170171172173...194
Dolů
Téma: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre
**
#48699
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
lenka napísala:"Centrum závislosti ale radši navstivim. A áno, je mi fajn a moooc"

Lenka, zaujíma ma, či si nezačala v kútiku duše rozmýšľať, že vlastne by si ani do toho Centra nemusela. Veď nepiješ aj bez neho a ako píšeš, je ti fajn. Ale pravdu mi napíš!!!
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48700
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
Sflower napsal:
MARTIN MANN napsal:
Ahoj lidi ,

Tak stale abstinuji , jen ten spanek se mi nechce upravit . Zacal jsem i sportovat (beh / kolo) a pokousim se i zdraveji jist . Navite kam zajit , u jakeho lekare se venuji nespavosti ? Co jinak vy , nejak to tady ustanulo a nikdo jiz nic nepise .....

Mejte se fajn , Martas


A co kava? Caj? Vynechat uplne kofein a namiesto toho nieco na skludnenie "popijat cely den, caj nejaku relaxacnu zmes (hloh, medovka, lipa, levandula, harmacek) alebo striedat. Za tyzden by mohlo pomoct. Na mna ucinkuju dobre vsetky".

..."bylinky sú riešenie!"
...tiež na TO idem od lesa/prírody a cez prírodu a prirodzenosť.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48702
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
Krtek napsal:
lenka napísala:"Centrum závislosti ale radši navstivim. A áno, je mi fajn a moooc"

Lenka, zaujíma ma, či si nezačala v kútiku duše rozmýšľať, že vlastne by si ani do toho Centra nemusela. Veď nepiješ aj bez neho a ako píšeš, je ti fajn. Ale pravdu mi napíš!!!


Ne, a to vážně!! Protože mám vážný strach z toho, že euforie pomine a udělám zas nějakou blbost. Jen jsem to špatně napsala
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48703
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
OK. To ja len preto, že by to nebolo nič výnimočné. Kopa ľudí si dá na detoxe žiadosť o liečenie. A na to sa nejaký čas čaká. No a počas čakania sa im zdá, že už vlastne ani nikde nemusia ísť, pretože práve pár týždňov nepijú, aj bez toho liečenia. Ale im to odhodlanie nepiť dlho nevydrží.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48704
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
Lenka, píšeš:
Ne, a to vážně!! Protože mám vážný strach z toho, že "euforie pomine" a udělám zas nějakou blbost. Jen jsem to špatně napsala

..."to vieš, že nič netrvá večne!"
..., a preto "je potrebné vymedziť si správne priority!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48707
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
Krtek napsal:
OK. To ja len preto, že by to nebolo nič výnimočné. Kopa ľudí si dá na detoxe žiadosť o liečenie. A na to sa nejaký čas čaká. No a počas čakania sa im zdá, že už vlastne ani nikde nemusia ísť, pretože práve pár týždňov nepijú, aj bez toho liečenia. Ale im to odhodlanie nepiť dlho nevydrží.

Upřímně jsem si to zprvu myslela, ale po čtení zdejších příspěvků věřím tomu, že pokračování nebude tak snadné jako začátek a bude snazší uklouznout. Tak jsem vyhledala "pomocnou hůl". Jsem zvědavá, co mě tam čeká.

Ja: začínám měnit spoustu věcí. Vše přehodnocuji a priority se začínají dost měnit
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48709
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
Viem ako to myslíš s tými prioritami, ale napriek tomu. Priorita číslo JEDNA, teda tá najdôležitejšia, musí byť pre teba abstinencia. Od toho sa bude odvíjať všetko ostatné.
Môžeš si stanoviť ako prioritu deti, ale ak budeš piť, veľmi užitočná im nebudeš. Môže to byť zdravie, ale alkohol ti k zdraviu nepomôže, práve naopak. Ak prácu, pitím o ňu jedného dňa prídeš atd. Samozrejme, že to neznamená, že sa pre abstinovanie prestaneš starať o deti, o zdravie, vykašleš na prácu. len si musíš vtrepať do hlavičky, že s alkoholom o to všetko môžeš prísť. Možno nie hneď. Možno o 10, o 20 rokov, ale predsa. Kniha návštev ti môže byť výstrahou, kde príbuzní- rodičia, deti hľadajú pomoc pre svojich blízkych a sú v podstate bezmocní. Pretože napriek tomu, že pri tejto svojím spôsobom ľahko liečiteľnej chorobe. keď stačí maličkosť- nepiť, tak je to zároveň ťažká choroba v tom, že jediný kto má od nej kľúč je ten, ktorý vlastne o ten kľúč ani nestojí.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48710
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
Mojou prioritou je triezvosť, ktorú považujem za nadstavbu abstinencie. Abstinovať možno aj nasilu, so zaťatými zubami a ich škrípaním... Triezvieť vedome → po vnútornej konverzii/zmene myslenia, z pozície myslenia závislého alkoholika do vedome a dobrovoľne kontrolovaného myslenia nenásilne abstinujúceho alkoholika, je radostný akt slobody - bez donucovania a prekonávania vnútorného alebo aj vonkajšieho odporu. Tento odpor je možné racionálne/rozumovo zdôvodniť a minimalizovať. Preto som si prioritu/triezvosť umiestnil na vrchol pyramídy hodnôt vedome triezvejúceho alkoholika. O myseľ sa dokážem vždy spoľahlivo oprieť →je moja, dôverujem si/(jej) rovnako ako svojmu svedomiu, ktoré ma nasleduje všade - aj do nepohody!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48711
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
Lenka napsal:
Protože mám vážný strach z toho, že euforie pomine a udělám zas nějakou blbost.

A to se s velkou pravdepodobnosti drive nebo pozdeji stane. Nezlob se prosim, naprosto Ti nechci kazit radost ani te nejak "srazet" ale realita je takova ze to k odvykani proste patri . A u nas co jsme to zkouseli a zkousime sami se ta pravdepodobnost blizi jistote. Dulezite je to v takovem pripade nevzdat a zkouset dal.

Jsi sikovna a delas dobre s tim centrem zavislosti - v zacatcich je kazda pomoc dobra.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48713
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
Ja:"Abstinovať možno aj nasilu, so zaťatými zubami a ich škrípaním... "

No dá, ale budeš tiež triezvy. Aj keď takéto abstinovanie asi dlho nevydrží.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...167168169170171172173...194
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter