Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...168169170171172173174...194
Dolů
Téma: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre
**
#48714
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
Krtek napsal:
Ja:"Abstinovať možno aj nasilu, so zaťatými zubami a ich škrípaním... "

No dá, ale budeš tiež triezvy. Aj keď "takéto abstinovanie asi dlho nevydrží."

..."určite nevydrží."

..."kto neverí, nech vyskúša a potom podá referencie."
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48715
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
Pekny podvecer. Tak ja neviem ako to kto mal a ma. Ale ako co tu mystifikijete ze raz sa niekto zobudi lebo si uvedomil a nechce a prestal pit (sladke jest, kavu) inak nie lebo musel zatat suby a to nevydrzi mi prijde neuveritelne.
Sakra tak mam nejaku volu a viem ze ked mam deti sa neozerem alebo nedopujem niecim a zuby zatnem. O tom to je. Ze viem ze nechcem a ked ma nahodou taka blbost napadne a som clovek a nie polozviera primitiv alebo mentalne handikepovana a mala som nejaky zvyk tak sakra tymi zubami zaskripat musim. Bez toho nekde v zivote nic.
Ked sa chcem najest. Musim si urobit alebo kupit jedlo. Ked chcem mat peniaze a zarabat musim pracovat(mentalne alebo fyzicky) nechcem pit a mam chut alebo zvyk tak musim vynalozit namahu a nedat si. A ked nestaci to tak ist na liecenie.Alebo na AA alebo chodit sem. Vsetko podla sily osobnosti, sily zvyku(zacislosti). Ked sa nieco niekto raz naucil da sa to aj odnaucit. O tom je ucenie. A sila ucitela alebo ziaka. To je moj nazor. A ked niekto viackrat spadne spadne a vzdy lepsie ked sa uci so zatatymi zuvami ale uci akoby mal cakat kym spadne hlbsie. A mat pri sebe dobreho ucitela je len bonis a dar. Ale hovorim je to len moj nazor. Nedalo mi neozvat sa.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48716
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
Pardon zase za preklepy vidim zase az po zverejneni tu je slniecko este. Prajem kazdemu vela sily a peknych dni.
Sflower
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48717
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
"Abstinovať možno aj nasilu, so zaťatými zubami a ich škrípaním... "

Je to myslené tak, že abstinovanie nemá byť trápenie. Čiže nepiješ týždeň, mesiac, pol roka a tak rád by si si dal, ale... A trápiš sa a trápiš, až príde deň, keď to trápenie ukončíš.

Sakra tak mam nejaku volu a viem ze ked mam deti sa neozerem alebo nedopujem niecim a zuby zatnem.


Ach, dievča zlaté, asi netušíš, akú silu má alkohol. Keby to bolo také jednoduché, tak je úspešnosť liečby 100%. Väčšina z nás už nepila pre chuť, ale pre účinok. Však nech ti napíšu žiehky, či mysleli na deti v tej chvíli, keď mali v ruke fľašu alebo pohárik, keď mali recidívu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48718
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
Gennosuke:upřímnost mi nevadí. Myslím, ze je dobre nevěřit si a být stále ve střehu.

Taky jsem jen člověk. Chvíle, kdy se ve dne, v noci svijis v ukrutnych bolestech, děti se na tebe dívají, sledují, jak lezes po čtyřech na WC, protože tvá záda ti nedovolí jeden jediný krůček. Hledají pomoc, myji tě, brečí a jsou totálně vystresovane, boji se o tvuj život,.. Máš chuť nežít, než přežívat... Znám spousty postižených, kteří jsou v lihu denně anebo užívají drogy, at lehké či tvrdé kvůli bolestem a spasmum.

Sflower: Kdo to nezažil, těžko to může posoudit. Ono ochrnuti neznamena, ze nic necitis. Ano, pohlazeni ani treba porezani necitis, ale ta bolest, paleni a nasledne smasmy jsou ukrutne. Nepomaha ulevova poloha, leky ani obstriky. První antidepresiva mi napsala právě neurolozka, to jsem ještě ani nepila. Jooo, sem tam nějaká oslava.. S většinou věci si dnes dokážu poradit, stres jdu vykřicet do přírody, pomáhá mi cvičení, při úklidu si zpívám.. Dokonce mam i oporu a zatím i hlídání...

Ale az zase jednou padnu na kolena a oporu a pomoct mít nebudu... Toho se asi bojím nejvíc. Kdyz se kouknu zpětně.. Alkohol totiž co? Vymyva mozek, ale uvolňuje svalstvo
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48719
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
Krtek napsal:
"

Ach, dievča zlaté, asi netušíš, akú silu má alkohol. Keby to bolo také jednoduché, tak je úspešnosť liečby 100%. Väčšina z nás už nepila pre chuť, ale pre účinok. Však nech ti napíšu žiehky, či mysleli na deti v tej chvíli, keď mali v ruke fľašu alebo pohárik, keď mali recidívu.


Samozřejmě, že ne.

Právě často přemýšlím, jestli to Sflower vubec zažila a zda děti má. Ono v tu chvíli, když hledá člověk pomoc v alkoholu, je úplně jedno, co se děje kolem nás. Ale uplne jedno-vymyty mozek, ani mentální postižení, zvíře či bůh ví co, to je prostě chlast!
Lenka
Gold Boarder
Příspěvky: 249
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48722
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
Krtek napsal:


Ach, dievča zlaté, asi netušíš, akú silu má alkohol. Keby to bolo také jednoduché, tak je úspešnosť liečby 100%. Väčšina z nás už nepila pre chuť, ale pre účinok. Však nech ti napíšu žiehky, či mysleli na deti v tej chvíli, keď mali v ruke fľašu alebo pohárik, keď mali recidívu.


Sfl., píšeš:
Sakra tak mam nejaku volu a viem ze ked mam deti sa neozerem alebo nedopujem niecim a zuby zatnem. O tom to je. Ze viem ze nechcem a ked ma nahodou taka blbost napadne a som clovek a nie polozviera primitiv alebo mentalne handikepovana a mala som nejaky zvyk tak sakra tymi zubami zaskripat musim. Bez toho nekde v zivote nic.

Včera jsem si Tvůj příspěvek pročítala několikrát.

To zatnutí by mi pomohlo možná v počátcích, kdy jsem o alkoholismu věděla houbelec. Nyní, o dvacet let později, jsem to měla tak, že pokud jsem měla tu flašku a děti poblíž, tak jsem se bála, aby mi neupily, abych pro sebe měla dost.

Zkoušela jsem jít tou cestou zatnutí, ale vždy jsem došla k recidivě. Bohužel alkohol tuto moc pro alkoholika má. Ty jsi dříve psala, že s alkoholem takový problém nemáš. To je jak můj manžel, který si vypije, má doma flašky. Když jsem ho prosila, ať je schová, tak to odmítl (nemá je kam dát - jeho slova...) s tím, že snad jsem inteligentní, takže si nedám... Kdybych tedy nyní jen zatla ty zuby, tak by to u mě vedlo ke stresu a k další recidivě.

Bohužel to jen potvrzuje to, co se říká, že alkoholika pochopí jen druhý alkoholik. Nyní se stýkám s řadou alkoholiků, nejen tady na foru a ti to také potvrzují. Že teprve tehdy, kdy s chlastem přestali bojovat = zatínat zuby, se jim začalo dařit střízlivě žít. Člověku nestačí jenom vystřízlivět, zatínat zuby, ale musí na sobě dál pracovat, poznat sám sebe, naslouchat jiným střízlivým, teprve to mi pomůže se osvobodit.

Tolik za mě, dík.
Renča
Nevzpomínej na první, ale na poslední opilost!
Expert Boarder
Příspěvky: 153
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48724
Re: třes - úzkost - únava - nespavost - pocení - depre Před 6 rok  
Časom sa alkoholik prepije do *psychosomatickej* závislosti a vtedy si už *telo/(sóma/fyzis)* aj *duša/(psyché)* drogu neúprosne vyžadujú, pričom rozumová zložka "je úplne mimo" akoby "na dovolenke" → out. Vtedy hrá alkohol prím a alkoholik je outsider = *vy-out-ovaný* z vlastného tela, bez schopnosti a možnosti rozhodovať o sebe a za seba vedome. Aj vedomá duša vtedy túži len po *úlete/tripe* v alkohole. Túži pritom tak intenzívne, že sa v ňom utopí... (...akoby zabudla, že "vie" aj plávať!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48727
abstinovat Před 6 rok  
Krásně napísané Ja
Teď mě to přimělo zapřemýšlet na co jsem myslela, když děti byli stále se mnou a já v ruce slinku s vínem furt a pořád. Asi jsem si obhajovala, že je to v normě, že funguju tak co. Hnus velebnosti.
Nevím kolikrát jsem zatínala, denně jsem sváděla vnitřní boj, je to ještě ok a není to už ok. Rozum úplně zatlačenej. Vždy vyhraje alkohol, omluví si to konání, však jen trošku a tak.
Muselo to být tentokrát víc tvrdé než tvrdší asi. Tentokrát už opravdu NE!!!! Pak vydržet první asi tři týdny( víkendy hnus- nekonečné)= zatnout se a pak už si tělo zvyklo a teď ta duševní stránka, musí se člověk zase najít sám v sobě, opíjet se krásami života, nenapít se alkoholu z principu. Teď je to svoboda!
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#48728
Re: abstinovat Před 6 rok  
Caute,
taky souhlasim ja uu byl i xkrat sednout a nepitivmi nedela absolutne zadny problem ani to kdyz jsem sedel ted o vikendu x hodin na zahradce a kamarad do sebe klopil jedno pivo za druhym za 3 hodiny asi 8,za tu dobu bych svych 5-6 mel taky ale fakt no problemo ALE!!! ...nejak se nemuzu najit,trosku naruseny spanek,stridani nalad,nejak nekdy nevim kudy kam a prepadaji me naznaky depresi/smutne nalady,nekdy je lepe nekdy hure,pri konzultaci a Dr. hned navrhy na ruzne neuroly,antidepresiva a vselijake sracky,ktere dnes predepisuji "lekari" vsem komu zmizi ze tvare na dva dny usmev ...takze se hledam-chybi mi hlavne nejaky "MOTOR"...cil za jakym jit,ono ja jsem to tak mel asi i v predchozich letech jenze jsem to ve spolecnosti "pratel"(kdyz nepiju temer nikdo se neozve) zalival jak kvetiny konvi a neresil...snad ten smysl zivota/impuls brzy najdu jinak to totiz neni uzivani zivota,ale prezivani/stereotyp a opakovani dnu bez nejakeho smeru nebo vyznamu ahoj
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...168169170171172173174...194
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter