Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...20212223242526...28
Dolů
Téma: nemůžu přestat
#25758
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Alas děkuji za pochopení a Libo tobě také.

Ne že bych chtěla určovat,kdo bude psát a nebude na toto vlákno.
Vezmu příklad Ja. Četla jsem i staré příspěvky i jiné vlákna a pouze kritizuje autory,které příspěvky napsali. Nic k tématu a ještě nikdy jsem od něj neviděla příspěvek,že by napsal konkrétní příběh k tématu a rozjel komunikaci aniž by nezpochybnil autora a to co píše.Nebo gramatiku jeho ego!
Určuje diagnozy pisatelům.
Toto na forum jistě nepatří!
Kdyby tu byla kolonka nevhodné chování.Určitě bych ji použila.
Žanda

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25763
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Ty sis to fórum tady koupila?

Byla to krásná sonda do duše alkoholiků. Jen JA pochopil.
Je to dámy totiž o tom, že boj s alkoholem nelze vyhrát.
To, že nepijete, ještě neznamená, že máte vyléčenou duši.
Údajné Barbíny se slovníkem, za který by se nemusel stydět žádný móre, radí jak vyhrát boj, a přitom jsou na kolenou.
Pasují se do role psychologů, přitom jsou zde jen proto, aby jim někdo pochleboval, když to v reálu nikdo nedělá. Jiný názor? Vypadni z mého vlákna! Krásné, vyrovnané:-).
Tak se tady s Rendou hezky celý den chvalte. Vyrovnaní lidé jdou žít ven,pa..

Žádný boj nelze vyhrát. Lze jen přijmout životní zkušenost s alkoholem a rozhodnout se žít bez něj.
Na to člověk, ale musí mít koule a to ty Žando nemáš;-)
Anonym

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25764
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Žanda píše:
"Ne že bych chtěla určovat,kdo bude psát a nebude na toto vlákno"...

... a už nižšie si protirečí:

..."Toto na forum jistě nepatří!"

Kdyby...


Žando,
...*kdyby/keď by* si nerobila chyby... , tak nemáš problém s pitím a so sebou - so svojou psychikou. A nie si TU a TERAZ...


Chceme si vzájomne pomôcť a poradiť - nie sa hierarchizovať(?!)... či?
(Kto viac vypil? Kto pil dlhšie? Kto (naj)viac z chľastu ohlúpol?)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25765
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Žaneto,tak to s vámi naprosto souhlasím a Alas vaše příspěvky si velice ráda čtu i přesto,že občas máme odlišné zkušenosti,což se týkalo té Anglie.Myslím i to je v pořádku.Člověk nemůže mít stejné zážitky a pobrat zkušenosti naprosto stejné.Jinak Alas velice věcně napsané a trefně.

Já tedy nejsem konfliktní člověk,ale co se týče Ja. Souhlasím naprosto s Žanetou.Tyto lidé a tohoto typu na forum nepatří.Jim nejde někoho někam nasměrovat,ale neustále si dokazovat svou lepší stránku a nadřazenost a vlastní schopnost upřednostňovat a mají potřebu kontaktu s druhými a každý jiný názor je pro ně neinspirující až nemožný k pochopení či zkušenosti ostatních členů.Z toho důvodu vše zpochybňují a pro lidé z nízkým sebevědomím to může mít fatální důsledky.Návrat k alkoholu.Také bych byla pro tu kolonku nevhodný člen pro abstinující alkoholiky.

Toto forum bylo a je založené o podpoře vzájemné od alkoholu a alkoholismu.Ne kdo jaký člověk je a ne jeho inteligence,ale o pokoře a umět motivovat dalšího člena,aby pochopil co alkohol vůbec je a jaké to může mít důsledky s alkoholem pro jeho budoucí život.

V tomto bodě by si se měl Ja zastidět a typy včerejšího anonymu a další co tu chodí pro rady a nerespektují pravidla alkoholiku.Soudí se na v zájem.Myslím že by měl být správce fora informován a všichni se drželi pravidel.V AA se také dodržují pravidla a striktně.

Děkuji Alas za připomenutí pravidel a o lidském příkladu jak by se tu měli všichni lidé chovat.
Alena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25766
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Alena píše:
...Já tedy nejsem konfliktní člověk,ale co se týče Ja.

V tomto bodě by si se měl Ja zastidět a ...


Alenka,
...nemám sa za čo hanbiť, dokonca ani za to, že som *korheľ, ožran, ochľasta, spiťar, alkoholik*(...a tu si doplň, čo chceš a používaš.).

Kastovanie medzi alkoholikmi? Všetci sme z jedného cesta.

A triezvejúci? ...sú pútnici... na ceste... Ty, aj Ja. Sme F10.2.

A svoj batoh si nesie(me) každý sám... , či sa Ti to páči alebo aj nie!

A prosím, píšte ďalej len o sebe, ja sa dokážem ohodnotiť aj sám...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25767
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Ja ty mě udivuješ jak si si jistý o mém problému.Myslím já ho zvládám i sama se sebou...O tobě to tvrdit nemohu...znáš to přísloví...vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá...

Myslíš že hloupost je něco co naměříš?...a všímáš si ji na sobe? tak to jediné ty nezvládáš. Poměřit sám sebe a potřebuješ povzbuzení od těch se slabším egem abys vynikal.No víš jak se to říká...Mezi slepými jednooký král.

Já tu nejsem kvůli tobě a myslím,že i na samém začátku jsem ti to řekla přímo v tomto vlákně a s tebou se podpichovat, je o ničem a nic mi to nepřináší.Jen to pozitivní.Takže ty nejsi člověk co by mne něčím ohromil a vzala si k srdci čo trepeš To stejné platí pro rady nebo urážky anonyma. To si kluci pište spolu a obohaťte se o své vědomosti.Třeba vás to bude inspirovat a budete se držet toho přísloví vrána k vráně.
Žanda

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25768
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Ja nejsem tu abych tě posuzovala,nebo nějak urážela,ale už ten fakt,že se nemáš za co stydět není lidský a vhodný k pokoře.

Lidské je právě zastydět se omluvit i chybovat.
Dumat sám nad sebou a nebýt nadřazený...

Tady je moc osudů a moc životních emocí i životy lidí co je trápí i nemoci a to vše život přináší. Také pravidla,které by se měli dodržovat.Nikdo nikoho nenutí sem vznášet příspěvky ani rady.Je to dobrovolné.Pouze o slušnosti jeden k druhému a umět naslouchat i něco jiného co se nás netýká a týkat nebude.Pomoci najít řešení druhému ne sobě.

To je lidské a trochu té pokory by si mohl sem vnést.Než utvrzení jak vše ty děláš správně,ale pro svůj život.Tak je v pořádku,ale každý jiný potřebuje zcela něco jiného co ho činí obohaceným a spokojeným. Respektovat členy.Zkus se zamyslet a změnit svůj postoj k členům a snažit se jim pomoci ne odrazovat.
Děkuji.
Alena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25769
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Žanda píše:
Ja ty mě udivuješ jak si si jistý...

No víš jak se to říká...Mezi slepými jednooký král.

..."VIVAT REGINA!!!(Nech žije kráľovná!!!"

Já tu nejsem kvůli tobě a...


...nadobúdam presvedčenie, že Ty ale *vôbec nevieš prečo si!*

Toto nie je *Plzeňský klebetník* ale *fórum o závislosti*, vieš?
(Vynechaj ten balast, čo píšeš a nezostane Ti ani len bodka.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25771
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Co se týče Vás anonyme. Zřejmě Vás musí vnitřně naplňovat pokud máte vše pod svou kontrolou.Jak příkazy osočení.Vše říkat na tvrdo a neohlížet se na sebe ani na druhé.

To také není pěkná vlastnost a moc lidský přístup.Rady typu...alkoholismus se nedá léčit.To máte pravdu jako všechny návykové nemoci.Pouze prevenci a to je neužívat je.Také bych Vás požádala o slušné vystupování a více pochopení členu a doufám,že zde naleznete to co vás podpoří i bez urážek.
Děkuji
Alena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25776
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Alenka,
...alkoholik sa potrebuje pozrieť sám sebe do očí a bez príkras charakterizovať a pomenovať deje, javy a veci také aké sú/jestvujú.

Znamená to - *obliecť/odieť a sformovať energiu* do slov, tie syntaxou poskladať do viet a určiť im jednoznačný význam a smer.
"Buď(me) hrdí na svoj jazyk a národ!"
(Slováci, Slezania, Moravania aj Češi.)

Skláňať hlavu v hanbe pred alkoholizmom nie je pokora ale otroctvo.
Rozdrapil som oči a otvoril uši, zaktivoval vedomie a prijímam sa taký, aký som.

Vždy môžem niečo s problémom robiť - ak chcem. Poďakovať si dokážem neskôr za úspech aj sám - je to môj úspech.

Vavríny cisárovi - mne postačuje triezvosť.
(od akejkoľvek drogy!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...20212223242526...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter