Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...28
Dolů
Téma: nemůžu přestat
#25240
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Stopka, bola som ako ta tvoja znama. Velmi som chcela prestat, a stale som sa lutovala, ze nemozem, lebo zijem taky bohaty spolocensky zivot. To az teraz som pochopila, ze vtedy som este prestat naozaj nechcela, kedze odrazu to ide. A na mojom spolocenskom zivote som nic nezmenila, len som sa zmenila ja.
A aj odstrasucujuci priklad je dobra motivacia. Ja mam tiez zopar takych kamaratiek ako ty a ked ich vidim, len sa utvrdim v tom, aka som stastna, ze ja som to dokazala zastavit. Drzim ti palce, ide ti to velmi dobre a aj ta vaha klesa, pravda?
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25243
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Renata ja chapem o co ti ide a v tom mas pravdu. Na zapade dokazu lepsie tych opilcov skryvat, ale to je asi tak vsetko. U nas nie a preto je to viac viditelne.

Ved alkoholizmus v celej Europe vobec neklesa, takze nevedia si tam tiez s tym vobec rady. Proste nech su zakony akekolvek, kto chce pit, cesticku si vzdy najde. A nepomaha ani osveta.
Lebo pre kazdeho je samozrejme, ze jeho sa to netyka - to tych ostatnych. Ved my sme zmyslali tak isto.

Co sa tyka Nemecka. Tak to je kapitola sama o sebe. Moj priatel je napoly Nemec - matku ma z Nemecka - takze tam jazdime dost casto. Spociatku som mala taky nazor ako ty Renata. Az po rokoch som zistila, ze je to len pozlatka.

Nemci su totiz perekcionisti a alkohol je slabost a slabosti sa neukazuju. Takze oni nepriznaju, ze piju. Samozrejme aj tam maju krcmovych ozranov, tak ako u nas. Ale teraz mam na mysli skor tych co vypadaju slusne a nikdy by sa na nich nepovedalo, ze maju tento problem. Oni sa totiz opijaju potajomky a vacsinou osamote doma, aby sa o tom nevedelo.

nar. teta mojho priatela - 76 rokov - nedavno zistena cirhoza pecene - v zivote som ju nevidela pit a bola som v soku. Ale ako sa zistilo, potajomky kazdy vecer pila, ked uz vsteci spali - nevedeli o tom ani jej najblizsi a takychto prikladov je tam velmi vela.

Nedavno sa isiel na kliniku liecit nad dobry znamy z Nemecka - toho som tiez opiteho nevidela a ze uz bol v takom stadiu, ze si nosil ploskacku aj do banky kde pracuje a potajomky si nalieval. Oni to vedia dobre skryvat a nepriznaju to, az pokial nie je uz zle. Preto ich vonku opitych vacsinou nikto neuvidi.

Ved moj priatel je taky isty. Neprezil by, keby sa opije na verejnosti, ale vie sa tiez doriadit, ale len doma a aj to mi tuto jeho stranku ukazal az po rokoch, najprv to peclivo skryval. A pritom problem s alkoholom ma, ale viem to len ja. Nikto z okolia to netusi, vsetci si vzdy mysleli, ze to mam ja ten problem s alkoholom. A takto to dokaze skryvat vacsina z nich.

Ale maju tam tiez naozaj dost velky problem s alkoholom - ci uz v zapadnom Nemecku alebo vo vychodnom. Ci uz v malych mestach alebo vo velkych. Jediny rozdiel je v tom, ze u nas je to tak viditelne. U nas si z toho este clovek tazku hlavu nerobi, ked sa niekde opije na verejnosti.
Ja ked som sa opila na Slovensku, trochu ma to stvalo, ale nie az tak velmi, ved u nas je to normalne. Ked sa mi to stalo v Taliansku alebo v Nemecku, to som z toho vzdy bola nestastnesjia o moc viac, lebo tam z toho vzdy naozaj bola afera - hlavne v Taliansku.

Co sa tyka tych zakonov- tak neviem ako u Vas v CR, ale na Slovensku je zakaz popijania alkoholu na uliciach. Trochu sa to uz zlepsilo, ale to tiez zavisi kde. Ja som zo zapadneho Slovenska a tam sa mi to zda uz kultivovanesjie aj v tych baroch aj na ulici ako v minulosti, ale na vychode tam sa to asi este velmi dopredu nepohlo.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25246
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Hm, jsem rád, že žiju mezi barbary. Nesnáším pokrytectví a chodit s rumem v láhvi od limonády, pro jistotu strčené do papírového sáčku.... To fakt musí být odvaz.
Nemluvím o tom, že když u nás jsou lidi nalití oficielně, tak tím aspoň nelžou svému okolí a mnohdy sami sobě.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25247
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Petr N, suhlasim s tebou, mne sa to pokrytectvo tiez nepaci a chcela som poukazat na to, ze nie je vsetko tak ako sa moze na prvy pohlad javit...A ked clovek odkryje to pozlatko zvrchu, moze vo vnutri najst o moc vacsi hnus akoby ocakaval...
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25249
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Kira napsal:
Ved alkoholizmus v celej Europe vobec neklesa, takze nevedia si tam tiez s tym vobec rady. Proste nech su zakony akekolvek, kto chce pit, cesticku si vzdy najde. A nepomaha ani osveta.
Lebo pre kazdeho je samozrejme, ze jeho sa to netyka - to tych ostatnych.


Souhlasím stoprocentně. Co stoprocentně, stodeseti! Dvakrát bych to podtrhla ... ono to teda nejde, ale tak aspoň jednou.

Pokud jde o osvětu, mě tady vždycky strašně překvapí, když někdo říká, já jsem nevěděl, že se propiju k alkoholismu. Podle mě všichni moc dobře vědí, že kdo pije hodně a často, riskuje závislost. Ta informace je všude kolem, nejde to nevědět. Fór je v tom, že tu možnost málokdo vztáhne na sebe. A tohle zrovna žádnou osvětou do nikoho nenakopete. Jsem mladej, je mi dvacet, bavím se, co mi je do nějakýho čtyřicetiletýho chlápka, co možná bude mít za dvacet let dluhy, cirhózu a sebevražedný stavy?

A že souhlasím s tím pokrytectvím, to snad ani nemusím říkat. K čemu je to dobré, uklidit opilce za dveře, aby je neviděly děti. Aspoň uvidí, k čemu to vede.
alas

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25250
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25251
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Normalita, pravda, lež

Tato slova jsou z větší části subjektivní. Protože pro každého je normální něco jiného (levák těžko přesvědčí praváka, že má psát levou), pravda je pro každého to jak vnímá danou skutečnost, lež si noho lidí ani neuvědomuje - mohu dotoho zahrnout přehánění/zlehčování, pochvaly/komplimenty, tzv milosrdné lži atd.
-------
Mimochodem, viděli jste Švedsko-Dánský seriál Most? Doporučuji shlédnout a zamyslet se nad myšlenkovými pochody Sagy Norénové

Projev aspergera, který může v reálu hodně lidí nasrat, ale má velmi blízko k objektivitě
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25259
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25261
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Já jsem byla několikrát přednášet o alkoholismu-studenti, učńové, policajti, sociální pracovnice, kriminálníci- všichni se nejdřív usmívali, pak jen zírali, co alkoholismus je, a otázek měli moc.Myslím si, že v každé rodině jeden alkoholik je.Já také vůbec nevěděla, co to je za nemoc, jen jsem pila, protože mně to chutnalo.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25287
Re: nemůžu přestat Před 9 rok, 2 měsíce  
Liba napsal:
Já jsem byla několikrát přednášet o alkoholismu-studenti, učńové, policajti, sociální pracovnice, kriminálníci- všichni se nejdřív usmívali, pak jen zírali, co alkoholismus je, a otázek měli moc.Myslím si, že v každé rodině jeden alkoholik je.Já také vůbec nevěděla, co to je za nemoc, jen jsem pila, protože mně to chutnalo.

aspon je vidět co to je za primitivy...kdyby si měla 10 kilovej nádor na mozku tak by se třeba tak nesmáli, bohužel psychické nemoce nejsou vidět ač jsou někdy daleko horší
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter