Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...101102103104105106107108
Dolů
Téma: zvládnu to?
*
#54398
Re: zvládnu to? Před 5 rok, 1 měsíc  
Zdravím všechny
čtu si tady na fóru vlákna a říkám si jak je to pití zákeřný ,protože jsem si nikdy v souvislosti se sebou nedokázala představit závislost.A teď hodnotím zpětně tak jsem ukázkový kvartální alkoholik.A vidět to napsané mi vhání červeň do tváře.....
Ivovi nezávidím ten chlast všude okolo.Já sama jsem nepila víc než dva měsíce a teď už třetí sobotu za sebou flašku vína.Tuto sobotu skoro dvě a poslední hodinu si nepamatuju.Ty předtím matně , vím ,že jsem zmazaná a se psem přišla do místní hospody(plné ) a vzbudila opravněný údiv.Nevím co jsem tam mlela a sotva jsem stála na nohách.Dál si to nepamatuju,ale nepochybně jsem byla trapně ožralá a navíc jsme měla "toulavou".Druhý den morální kocovina a vymýšlení lží.Ale nakonec přiznávám sobě i příteli , že mám problém..on to jako alkoholizmus nevidí,ale já vím , že jak začnu tak už to nejspíš nezabrzdím.
Stanislava
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54399
Re: zvládnu to? Před 5 rok, 1 měsíc  
Ja napsal:
MichalB napsal:
Tak to je na pochvallu pred nastoupenou jednotkou.
..."alebo pred vytrvalo rotujúcim krčmovým ventilátorom, ktorý (si) akoby hypnoticky vrčí/hudie:

"(poď na jeden , daj si) × (!)"... stále dookola"...


ale to je stejné, jako já - jedlík - slintám v místním uzenářství u ovaru, jako kaktusář před nabídkou importních semínek sukulentů, jako moje partnerka před výlohou s kabelkama... Prostě všude je plno nástrah, a lákadel. Jde o to naučit se ovládat.
Ivo
samorost
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54401
Re: zvládnu to? Před 5 rok, 1 měsíc  
Silvie Kůtová napsal:
Zdravím všechny
čtu si tady na fóru vlákna a říkám si jak je to pití zákeřný ,protože jsem si nikdy v souvislosti se sebou nedokázala představit závislost.A teď hodnotím zpětně tak jsem ukázkový kvartální alkoholik.A vidět to napsané mi vhání červeň do tváře.....
Ivovi nezávidím ten chlast všude okolo.Já sama jsem nepila víc než dva měsíce a teď už třetí sobotu za sebou flašku vína.Tuto sobotu skoro dvě a poslední hodinu si nepamatuju.Ty předtím matně , vím ,že jsem zmazaná a se psem přišla do místní hospody(plné ) a vzbudila opravněný údiv.Nevím co jsem tam mlela a sotva jsem stála na nohách.Dál si to nepamatuju,ale nepochybně jsem byla trapně ožralá a navíc jsme měla "toulavou".Druhý den morální kocovina a vymýšlení lží.Ale nakonec přiznávám sobě i příteli , že mám problém..on to jako alkoholizmus nevidí,ale já vím , že jak začnu tak už to nejspíš nezabrzdím.


ahoj, tohle znám... ale měl jsem to každý den!! Pak jsem si položil otázku, jestli chci skončit jako vypitý mozek, bezdomovec, bez partnerky. a šel do sebe. Snad jsem si uvědomil, kam jsem se řítil. Rozhodně si nemyslím, že jsem během měsíce přestal být alkoholik, to ne. jenom jsem poznal, že když je vůle, půjde to! Bojuj, i pro přítele!
Ivo
samorost
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54402
Re: zvládnu to? Před 5 rok, 1 měsíc  
No už jsem to trošku zmapovala a uvědomila jsem si , že největší nebezpečí hrozí o víkendu a dvojnásobné pokud má děti bývalý manžel a já jsem s přítelem u něj na vesnici.Ty vesnické chlastačky dávají člověku klamný pocit , že jsou okolo všichni kamarádi.Ale ty by mě asi nejspíš odeslali domů a ne přemlouvali na další.Ale pistoli mi u hlavy nikdo nedrží a já dopředu vím , že na takovou akci jít s tím , že tam budu pít vodu , je pro mne v této chvíli skoro jistě předem prohrané
Stanislava
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54403
Re: zvládnu to? Před 5 rok, 1 měsíc  
No Ivo, já nevím. Píšeš, jak sis uvědomil, že nechceš být vypity bezmozek atd. A že je jasný, že si po měsíci nepřestal být alkoholikem a jinde zas že vlastně problém nemaš a že alkoholik nejsi zvesela sis vypil.
Vlastně s radostí a ospravedlněním, že to byla kvalita atd.
Tak snad tu zas za čas nebudeš psát tak jako před měsícem, že máš velký problém. ...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54406
Re: zvládnu to? Před 5 rok, 1 měsíc  
Ivo,píšeš..výtečné víno,krásný sklípek,pivo k jídlu..Stal se s tebe gurmán,estét? Víš,jak to co píšeš ve skutečnosti zní a působí? Že prostě budeš pít,a to jak říkáš na "chuťové buňky" tak to je naprostá lež.Zní mi to hodně smutně, protože tohle lhaní si do kapsy je začátek konce.Promiň,jestli se pletu,ale přijde mi trošku trapný,cos napsal.Alkoholik vydrží nepít měsíce,ty mluvíš o týdnu..co pak, ještě krásnější sklípek,či snad nějaký domácí kouzelný minipivovar..?
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54407
Re: zvládnu to? Před 5 rok, 1 měsíc  
Ivo, jako bych slyšela sebe. Po týdnu čtrnácti dnech nepití . Jak budu vlastně jen vychutnávat... Jak budu pít jen při výjimečných situacích. Atd atd atd... A pokaždé to ještě rychleji a ve větším množství než posledně skončilo u každodenního chlastání . Ale degustuj, zkoušej, vychutnavej.. Uvidíš sám. Nicméně, třeba jsme tě dost naštvali, a tak to dáš. . Otázka je na jak dlouho
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54411
Re: zvládnu to? Před 5 rok, 1 měsíc  
Zdeňku, Allie, Agi..
Díky, rád tu čtu! A vážím si Vašich názorů! Pořád přemýšlím, jak se stalo, že jsem alkohol potřeboval denně, třicet roků. To, že jsem vydržel měsíc nepít, pro mě bylo přímo neuvěřitelné. Protože předtím jsem už po probuzení přemýšlel, kdy přijedu z práce a budu si moct dát první skleničku. Až to došlo ke stavu, kdy jsem zkusil nepít. A sám jsem tomu nevěřil. A ono to vyšlo! Myslím, že jsem přehodnotil svoje pití. Místo "chlemtání" i potají, tak se občas napít, když je příležitost, a s osobou, se kterou si to užiju. Včera navečer mě partnerka poslala k její kamarádce. Ta mi otevřela se slovy - ahoj, pojď dál, dáš si rum? právě jsem si nalila! Jo, Baccardi mě lákalo, místo přikývnutí jsem se podivil, že pije sama, a po vyřízení jsem odešel. Bez napití. Dřív bych to neudělal. Vím, že si moc fandím, že měsíc a pár dní mě rozhodně nevyléčily. Ale myslím, že jsem nakročil správným směrem a hlavně, chci to řešit... Takže průběžně budu nahlížet, a psát svoje postřehy. třeba - kdoví? budu zase na dně.
Ivo
samorost
Junior Boarder
Příspěvky: 32
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54412
Re: zvládnu to? Před 5 rok, 1 měsíc  
..v pohodě,každého věc.Tak ať to hlavně dobře dopadne
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...101102103104105106107108
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter