Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...4344454647484950
Dolů
Téma: Nechci už dál pít, rady
**
#45189
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Gennosuke, píšeš:
..."Neni nutne si hned borit zivot nastupem do PAL."
...alkoholickú agóniu si môžeš ľubovoľne dochucovať permanentnými kocovinami a absťákmi z deficitu alkoholu.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45190
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Zdravím všechny tady na fóru. Rád bych se poradil jak přestat pít. Je mi 53 let a denně piji víno 2 litry a někdy více. Je to už řadu let, množství se nezvyšuje, ale prostě celý den resp. po práci musím usrkávat dvojku vína. Jiný alkohol nepiji, občas k jídlu malé pivo, ale to spíš výjimečně. Tvrdý alkohol vůbec.

Máte nějakou osvědčenou metodu jak toho nechat? Ano nekupovat víno domů ve velkém. Dá se to víno nahradit něčím jiným? Pomáhá to? Díky za každou radu jak z toho ven.
Radim
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45191
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Genossuke děkuji Ti za Tvůj názor, já to dnes s odborníkem,zkonzultoval, volal jsem,i do AA, kde půjdu bohužel setkání probíhají pouze ve středu a o svátku sezení nebude, pro mě by asi bylo nejlepší absilvovat PAL, ale já si to teď nemůžu dovolit, kolega dnes onemocněl a já si za žádných okolností nemůžu dovolit přijít o práci, kterou mám.A nástupem bych momentálně přišel.Jak vážné to je-jsem kvartál.... 2 týdny se držím, teď víceméně měsíc a pak prásk a začínám odznova, takže odbornou pomoc potřebuji.Já mám výhodu, že jsem už si přiznal, že alkoholik jsem, chci se léčita chci být štastný ( abstinent) ...jen si zcela svépomocně tatím,poradit nedokážu, respektive selžu, když už to začíná být dobré....
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45192
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Radime ahoj, jak vidíš asi nejsem zrovna ten, který může kázat vodu, když pije víno.Ale to, že jsi tady napsal a cítíš, že máš problém s pitím je první krok.Teď záleží jak dlouho ty 2 lítry vína piješ, nicméně, nečekej na zítra nebo pozítří a musíš k odborníkovi-psychiatrovi a začít se léčit, pročti si informace, je jich tady mnoho a spousta příběhů lidí a jejich zkušeností... a nahradit víno jde... vodou držím palce... ale kolem a kolem jediná možnost je léčit se, chtít přestat pít a jít za tím...
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45193
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
.... už si kvůli chlastu nenechám nikdy nic vzít, protože ztratit tak důležitého člověka v životě kvůli pití je fakt bolestivé :/
Mal by si Michal hlavne šetriť slovami. Keď si prišiel sem prvý krát, tak si písal ešte raz a liečenie. Po cca 2 týždňoch si vypil a opäť. Ešte raz a liečenie. Teraz si zase si sa opil a liečenie už odmietaš, lebo... Ja ťa tam neposielam. Len píšem, šetri slovami. Ako píše G., môže to neskôr mať vplyv na tvoj život. teda ten záznam v papieroch.
K tej kočke. Pred mesiacom ťa tiež nechala "pravá láska". Takže láska nebude asi to pravé, čo ťa prinúti nepiť.
A ešte jedna vec. Človek, ktorý nepije 2 týždne, nie je kvartál. To sa len opiješ, pár dní sa dávaš dokopy a potom opäť opica.

ona mi nevěří, alkohol omluva není, ale já bych to prostě nikdy střízlivý neudělal,.... :/
Prvý krát ťa zažila opitého?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45194
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Radim napsal:
Máte nějakou osvědčenou metodu jak toho nechat? Ano nekupovat víno domů ve velkém. Dá se to víno nahradit něčím jiným? Pomáhá to? Díky za každou radu jak z toho ven.

Čo znamená nekupovať vo veľkom? Miesto 4 litrov kúpiť len 1? Myslíš nahradiť víno niečím iným s rovnakým alebo podobným účinkom? Pretože ináč tvoju otázku nechápem. A ako ti ma nejaká ta náhrada vína pomôcť? V čom?
A vlastne, prečo ti to pitie toho vína vadí? Vadí to len tebe alebo aj niekomu inému? Napríklad rodine?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 03/07/2017 23:46 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45195
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Krtek,
prakticky vše, co jsi napsal je pravda a jsem rád, že jsi to napsal!! Člověk když to čte pohledem někoho jiného, tak až teď mi dochází ten můj měsíc a půl strávený tady..... Jak píšeš láska mě asi nespasí, možná taková, která by mě moc motivovala, jenže u obou slečen jsem vždy slyšel-ty problém s alkoholem nemáš, jednou za dva týdny se prakticky opije většina populace ČR, což mají sice pravdu, ale realita je, že problém já osobně mám a velký! Jediné, kde jsem se posunul je, že začnu chodit do AA, věř mi, že hledám cesty a snažím se abstinovat,no je to silnější evidentně než já....na léčbu bych šel hned zítra, se strachem, ale šel.... Nemůžu si to dovolit!! Nemůžu přijít o práci, prostě teď ne... to by mě teprve mohlo potopit.... musí stačit prozatím AA, pokora a víra, že se polepším... nic jiného mi totiž ani nezbývá....
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45196
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Krtek napsal:
Radim napsal:
Čo znamená nekupovať vo veľkom? Miesto 4 litrov kúpiť len 1? Myslíš nahradiť víno niečím iným s rovnakým alebo podobným účinkom? Pretože ináč tvoju otázku nechápem. A ako ti ma nejaká ta náhrada vína pomôcť? V čom?
A vlastne, prečo ti to pitie toho vína vadí? Vadí to len tebe alebo aj niekomu inému? Napríklad rodine?

Nechci víno nahradit jiným alkoholem, necítím potřebu se opíjet. Můj problém je, že si místo "limonády" naleju skleničku vína a když ji dopiju, tak za chvíli další... dokud není láhev prázdná. Je to spíš takové nutkání pořád něco pít a ani ne tak o účinku toho alkoholu. Myslel jsem tedy, jestli někdo nemá zkušenost čím víno nahradit - ředěný džus, vinea, čistá voda, čaj..

Vadí to rodině, ale i já delší dobu na sobě cítím nutnost to omezit - zdravotní problémy, váha.
Radim
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45197
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Ahoj.Ano nutkání pít dokuď není láhev prázdná,jakákoliv jiná láhev s minerálkou nebo jinou vodou bez alkoholu nenutí ji dopít.Alkoholismus jak vyšitý.Já piju vše co nemá přícuť ani aroma alkoholu.Vodu,minerálku ,čaje,kafe,mlíko,džusy moc nemusím,když tak šťávy z ovoce a zeleniny.Jinak není žádná rada prostě přestat pít alkohol v jakékoliv formě.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#45198
Re: Nechci už dál pít, rady Před 6 rok, 9 měsíce  
Radime, to co jsi napsal je totálně iracionální Můžu pít cokoliv jiného nejde o alkohol Musíš přestat lhát sám sobě...a jestli to ty to tak vnímáš ok jdi dnes o regál dál a kup si ananasový džus ... ne máš problém, já mám problém, musíš ho řešit....
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...4344454647484950
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter