Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...579580581582583584585...697
Dolů
Téma: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů)
****
#46249
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Ahoj lidi
Můj dnešní zážitek.....dnes už naštěstí z pohledu střízlivého.
Žena za volantem, typuji tak 3 promile. Snažila se zaparkovat, bohužel si nevšimla, že už tam auto stojí...pak při couvání nabrala sloupek a při pokusu o ujetí...středem cesty... ujela to slepé uličky.
Tak tohle je myslím, už to pomyslné dno
Hezký střízlivý večer všem, kdo mají chuť a vůli svůj život změnit
rosnička
Gold Boarder
Příspěvky: 170
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46259
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Ahoj Ja

děkuju za odkaz na diskusi o KUDZU. Sbírám informace.
Krásný dník .
Lenka
Senior Boarder
Příspěvky: 54
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46260
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Lenka napsal:
Ahoj Ja

děkuju za odkaz na diskusi o KUDZU. Sbírám informace.
Krásný dník .

Leni,

...rado sa stalo, deje a bude diať...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46267
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Pěkné střízlivé ráno všem
Držím se, ani nejsou chutě. Život tak nějak poklidně běží, kolébá se a není žádný spěch. Na všechno je dost času, na koníčky, práci i odpočinek. O víkendech jezdíme na výlety, v týdnu se snažím věnovat domácnosti a zájmům. Tuto sobotu mě tedy asi čeká charitativní festival, plán zní: NEPÍT. Užít si ho "čistá". Tak dám vědět.
co vy a vaše plány? Dejte vedět. Zdraví vás Šantal
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46297
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Ahojte všichnii,
dlouuuho jsem tu nebyla. Já se držím pořád v pohodě, neabstinuju uplně, ale asi mi to jde.. Psala jsem sem naposledy, nevím ani jak dlouho, ohledně problémů s přítelem. Byl to jasný alkoholik, ukončila jsem to s ním. Po pár měsících jsem potkala fajn týpka. Vypadal že má v hlavě srovnáno, hezkej, chytrej, normálně zaměstnanej /narozdil od toho předtim/.. když byl se mnou, skoro nepil, občas pivo, občas trochu vína. Ale vždycky když odjel, tak pak se mi zdálo, že píše nějak divně. No poprvý sem ho viděla opilýho asi po 2 měsících, co sme byli spolu a byl to děsnej zážitek. Uplně někdo jinej, normální dement. Mluvil z cesty, tak se potácel a to prosim už u třetího piva, k tomu ještě pokouřil a bylo. Zjevně už v nějakym stádiu, kdy mu ten mozžek uplně nefunguje. Takže zas! Minulý týden jsem se s nim rozešla. Neivm čim to , že se mi furt líbí takový sakra! Stejně pořád čekam, že mi napíše, končim s chlastem, kuli tobě... no to asi nehrozí.... doufam, že vy ostatní máte lepší zážitky s partnery!!!!
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46301
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Vinař napsal:

Genetika je složivá věc. Některé geny se projeví a některé neprojeví. A záleží taky na kombinace genů, třeba právě kombinace genů obou rodičů je spouštěčem alkoholizmu, i když rodiče ten problém nemají (laicky řečeno, každý z nich má jen půl genů pro alkoholizmus a ty máš od nich obě poloviny).

Geny nie su osud, aspon co sa tohto tyka. Mozes mat predispozicie, vdaka ktorym sa stanes alkoholikom skor, ako niekto, kto ma "lepsiu" geneticku vybavu, ale ked nebudes pravidelne popijat, tak sa alkoholikom nestanes, aj keby si tie geny podedil uplne katastrofalne a naopak, aj niekto s "dobrymi" genami sa alkoholikom moze stat.

Nic take, ako gen pre alkoholizmus neexistuje, pretoze, presne ako pises, genetika je hrozne zlozita vec. Su niektore geny, ktore rozvoj alkoholizmu ulahcuju ale takisto su aj geny, ktore ho komplikuju (trebars ti moze byt hrozne zle po alkohole -> je pravdepodobnejsie, ze sa mu budes skor vyhybat).

Iste, podiela sa na rozvoji alkoholizmu, ale vela zavisi aj od toho, co robis. Niektore zdroje uvadzaju, ze genetika sa podiela zhruba na polovici rizika alkoholizmu a druha polovica su vonkajsie faktory ( www.niaaa.nih.gov/alcohol-health/overview-alcohol-consumption/alcohol-use-disorders/genetics-alcohol-use-disorders ).

Mozno tebe je to vsetko jasne a vo svojom prispevku si len zjednodusoval, ale radsej som tu to napisal skor pre niekoho ineho, komu by to jasne nemuselo byt, aby nerozhodil ruky s tym ze "aha tak ja mam zle geny, som odsudeny umriet na alkohol, nic s tym nemozem spravit", pretoze to nie je proste pravda.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#46305
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Double D napsal:
Su niektore geny, ktore rozvoj alkoholizmu ulahcuju ale takisto su aj geny, ktore ho komplikuju (trebars ti moze byt hrozne zle po alkohole je pravdepodobnejsie, ze sa mu budes skor vyhybat).



Souhlasím, některé geny mohou alkoholismus podporovat a některé nás před alkoholem chránit. Vliv genů však zanebatelný rozhodně není. Složitá kombinace a souhra všech našich genů je důležitá hodně. Například, mám silný sklon k alkohlismu, ale na druhou stranu mám slabý žaludek a po alkoholu často zvracím a někdy mívám brutální kocoviny. Kdybych měl silný žaludek, už bych zcela jistě byl po smrti. Ten slabý žaludek mě v podstatě zachraňuje život. Proto trvám na tom, že geny jsou velice důležitým faktorem, který do značné míry rozhoduje o našem osudu, a nejen co se alkoholu týče. Když bude mít někdo například díky genům IQ 80, těžko se pak může stát profesorem na univerzitě. Geny a naše dispozice jsou mnohem víc, než naše vůle. A mimochodem, i ta naše vůle je z velké části ovlivněna naší genetckou výbavou.
Vinař
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 27/11/2017 19:45 Provedl: Vinař.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46306
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Vinař, píšeš:
..."Geny a naše dispozice jsou mnohem víc, než naše vůle."
...často však máva "ohnivá voda" navrch a "prebije" aj dominantný pud sebazáchovy a gény rozumu/(IQ)!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46307
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 5 měsíce  
Rachel, to je blbý, ze máš takovou smůlu na partnery, nicméně bud ráda, ze si to zjistila poměrně brzo a že tě nestihl stáhnout.... Takoví chlapi jsou vzdycky velké riziko.

S těma genema: určité genetické dispozice máme vsichni, tlustý stehna, křivé zuby atd. Ale jedna věc je gen a druhá, co můžeš v životě ovlivnit sám... Jako ta moje teta, co měla obezniho synka, celé dětství ho nechala tloustnout s tim, že jsou to geny, pak se hoch rozhodl, začal cvičit a dělá nějaké boj.umění a vypadá dobře.... A tak to vidím i s těma alkogenama, můžu je mít, ale to neznamená, ze musim skoncit ve třiceti s cirhozou....
I když já osobně jsem se geny negeny už taky stihla za svůj zivot hezky propit, tak asi nemám co chytracit. :-D
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46310
Re: Co dělat dále? Volnější pokec.( bez vulgarismů) Před 6 rok, 4 měsíce  
Rachel, po x letech jsem potkal zenu, se kterou to funguje dobre a alkohol nepije vubec. M.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...579580581582583584585...697
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter