Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...16
Dolů
Téma: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem?
*
#43008
poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
mám partnera, který začal hodně pít. když si měl vybrat, jestli já nebo flaška, tak prý já. vydržel dva dny. tak jsem mu řekla, aby se odstěhoval, tak do dopadlo, že jsem ho včera našla těsně před tím, než ho z ulice odvezli na záchytku. tvrdí mi, že měl pouze dvě piva a dva panáky. sotva šel. ale téměř vše si pamatuje. ráno zkolaboval a padl tak neštastně, že si rozrazil hlavu, ve výsledku pouze, mohl být mrtvý. v nemocnici si ho nenechali... poradí mi někdo? co s ním mám dělat?
Katka
Senior Boarder
Příspěvky: 41
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43013
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
Dve pivá a dve panáky nemôžu s dospelým chlapom spraviť nič extra. Maximálne to možno poznať na reči, ak ho už človek pozná za triezva.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43014
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
Treba se necha v nejake kocovine, kdy bude mit vycitky, odvezt do lecebny.

Otazka jak to ma nastaveno. Zda mu piti vadi a chce s tim neco delat nebo ne.

Jiste je to, ze kdyz bude pokracovat a neodstehuje se, zblaznis se.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43015
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
Dovolil jsem si to zkopírovat z chatu, protože tam to hned zmizí a ztratily by se souvislosti, kdyby chtěl někdo dál přispět ať to není pořád dokola. Stojí to Katko znovu za přečtení a přijď poreferovat jak to pokračuje!

Zuzana: To jsi na něm celé tři roky nic nepoznala? Byli jste se někdy bavit spolu? Nějaký náznak, že něco není v pořádku...
Katka: pil, ale nebyli jsme spolu pořád, zřejmě pil víc, když bylo po rande.
Krtek: Však ja viem, že píše sa to jednoducho a realita je iná. Ešte si mi neodpovedala, či nevieš prečo sa rozišiel s partnerkou predtým. Či v tom nebol alkohol.
Katka: bydlel s kamarádem, ten mi říkall, že to nikdy zase tolik nepřeháněl
Katka: podle něj - našla si jíného. jeho sestra řekla, že pak začal pít
Katka: dělal v pivovaru
Katka: ale proč si našla jiného to nevím
Zuzana: A jak je to tedy dlouho, co se rozešel s ex a začal popíjet?
Katka: a už se jí ani nezeptám...rozvedený je skoro 10 let
Katka: pak se prý srovnal a bylo vše OK. to jsou slova sestry
Katka: pak přišel sem do Čech a je tady skoro 6 let
Katka: v podstatě to začalo před 1,5 rokem, to měl v práci úraz a byl půl roku na neschopence, pak skoro půl roku bez práce
Katka: Moc Vám všem děkuji
Katka: můžu zase "přijít"?
Zuzana: Podle toho co jsi psala, že si schovává láhev v batohu, chodil ucucavat do skříně... Můj názor, že problém je dlouhodobější než se může zdát, asi má zkušenosti s pitím o samotě a pokud se vyloženě před spolubydlícím nemotal, tak ten taky nemusel nic tušit stejně jako ty, když na rande byl ok
Katka: asi máš pravdu
Krtek: Katka. Zrejme ti neostava nič iné, než s ním o tom vážne porozpravať. Určiť si pravidlá. Čo si od toho vzťahu sľubuje. A to najdoležitejšie- buď ty alebo alkohol. minimálne obmedziť. Netrúfam si povedať, či je alkoholik. Ale nosiť po ruksakoch fľašky s alkoholom sa mi nezdá normálne.
Zuzana: Nemáš zač, držím palce
Katka: zkusím to a děkuji
Katka: jen si myslím, že omezení nic u něj neřeší
Krtek: Tak dore. Nechcel som to napisať tak tvrdo. Ty sa bojiš, že zostaneš sama. A on podľa mňa piť neprestane. Aspoň nie zo dňa na deň na tvoje požiadanie. Ono to nie je také jednoduché. Laik povie, veď stačí len pevná vôľa a nepiť. No a to je omyl.
Maris: pevná vůle u mě ne,nějak něco se změnilo v hlavě,prostě jsem přestala chtít pít..
Ja: Z pevnej vôle sa nenaješ ani z nej Tvoj partner nevytriezvie. Pravidlá v živote platia pre všetkých rovnako. Niekto ich nazýva Boh, iný Zákony Univerza. Ak sa ich naučíš žiť si na koni.
Zuzana: U mě třetí den bez chvílemi se mi motá hlava, rozbuší srdce, ale jinak pohoda
Katka: v podvědomí vím, že nepřestane...a že mě táhne dolů...na rozmluvu musím poznat okamžik, aby byl střízlivej a to bude asi těžké.
Katka: pevnou vůli a chuť nepít mi zatím neukázal, vydržel max tři dny. a jestli se mu něco změní v hlavě???
Katka: všem Vám držím palce, pekný večer
Zuzana: Katko, na tohle téma je nejlepší čas kocovina, člověku je blbě a pokud sám sobě nelže a problém si přizná, jde ho přemluvit líp
Maris: Katko najdi si jiného partnera když víš ,že Tě táhne dolů,bude jaro a tak stará nejsi,on Tě taky neřeší jak Ti je.
Maris: a anslibuje Ti v kocovině hory doly,to známe
Ja: Zabi ho ako klinec - do zeme a nechaj jeho osudu. Trápenie pošli na dovolenku a začni si žiť podľa seba.
Maris: přesně tak(!)
Včelař: Katko, i kdyby přestal - šance je malá, tak je velká šance, že zase začne. Teď chlastá jako duha. Co asi bude dělat, kdybyste měli dítě? Ty se budeš starat o dítě, on se bude cítit na pozici možná dvojky a to pak uvidíš tóčo. Už to tu zaznělo tisíckrát. Nejvíc mu pomůžeš, když se na něj úplně vykašleš. Ať si pomůže sám. On je jako muslim. Tvojí dobrotu chápe jako Tvojí slabost.
Maris: muslim
Maris: Katko alkoholik je,o tom žádná a že to o sobě ví je jasné,jinak by si neschovával flašky a nepil tajně.
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43017
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
Já měla přítele alkoholika. Už spolu nejsme, rozešli jsme se kvůli jeho pití, nechtěl uvažovat o léčení. Nicméně stále se občas vidíme a teď naposledy jsem byla v šoku, jak vypadal. Bylo to z něj cítit, i když opilý nebyl. Byl bledý, trochu se třásl a měl takové alkoholické ruce, prostě vypadá jako alkoholik.. Pořád pracuje, a nějak funguje, ale před rokem a něco vypadal podstatně líp, nepoznala bych na něm nic. Pořád nemluví o léčbě. Teď jsme něco jako kamarádi, ale občas nevím, jak se chovat, jestli je dobře, že do něj nehučím, že ho nenutím k léčbě... Poradí někdo?
Jana
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43019
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
Ja bych mu nic ohledne lecebny nerikal. Mohlo by se to obratit proti tobe. Na to musi prijit sam.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43020
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
S kamarádama, kteří v té hospodě a při pití zůstali se ten kontakt vlastně tak nějak přetrhl sám. Samozřejmě-vztah, to je něco jinýho. Nebo nevím.
V jedné té putyce, kde se pravidelně schází partička jsem nedávno byl. Tak na ten čaj a kofolu, proběhlo mí hlavou, jak strašně těžký mi při tom přestávání připadalo, to, co se tu často řeší, jak zpočátku vůbec odmítat, jak změnit ten celý styl. A jak jsem sám z toho byl zmatený a rozklepaný, ty první párty, ty večírky, kdy jakože jsem někam musel. Když to teda hodně přeženu, připadal jsem si v té putyce jak-v kolonii malomocných. Jo, je to přehnaný, vím. Ale už nechci. Matní lidé ti pijící alkoholici. Když už se v tom máčí roky, desetiletí. Není to tak, že bych si připadal nezranitelný a na koni jednou provždy. Právě že ne. Pryč od toho. ale ty nejsi alkoholička, chceš mu pomoct. Asi tvůj bývalý, co stále pije, chce od tebe ujistit, že je všechno v pořádku. Není.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43023
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
nevím, jestli mu to vadí, slibuje a sliby chyby...asi s tím neumí sám bojovat, nevím...nebo spíš nechce
dneska jsem zjistila, že to asi opravdu nedám a pokud nedojde ke změně - půjde...ale píše se to líp, než pak činí
Katka
Senior Boarder
Příspěvky: 41
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43024
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
dneska ráno se to ve mě nějak zlomilo...prostě už to nervy nevydržely, ač ten stav na záchytku byl poprvé, ale jeho pád a krev z hlavy mě dost vyděsili a tohle už fakt nechci. a on se chová jakoby nic...ráno jsem se málem sesypala, zeptal se co mi je...když jsem řekla, že nervy, šel si zase lehnout..takže dneska nebo zítra (dnes je dlouho v práci) bude z mé strany jasně daná věc - a děj se co se děj...
Katka
Senior Boarder
Příspěvky: 41
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43025
Re: poradí mi někdo co s partnerem alkoholikem? Před 7 rok, 2 měsíce  
závidím ti to rozhodnutí, žes to dokázala....já stojím před ním a jsem zmatená..bojím se toho, že skončí pod mostem a pak je to už opravdu konec - jeho smrt. ale jak mi tady všichni radí - je to jeho život, jeho volba...
Katka
Senior Boarder
Příspěvky: 41
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...16
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter