Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...15161718192021...80
Dolů
Téma: už nechci pít ale opakovaně selhávám
***
#49404
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 9 měsíce  
Ahoj Drahoslavo, díky za odpověď.
Ano, ze začátku byl alkohol jako uklidňovadlo, abych se nestresovala a zaplašila a snad částečně otupila i bolavé vzpomínky z minulosti. Ale jak sama píšeš, dostávalo mne to níž a níž. Teď abstinuji 7den a vím, že jakmile si dám jen jedno pivo, či s kamarádkou deci vína, tělo chce víc a rozum jde stranou. Proto jsem ráda, že tu mohu být s vámi a ten nový (nevím kolikátý už) restart mohu s vámi sdílet a vzájemně si můžeme pomáhat.
Je skvělé, že jsi pomohla nejen sobě, ale i svému partnerovi a tím vlastně celé vaší rodince . Gratulace veliká.
Věřím, že tentokrát už také neselžu. Mám teď dlouhodobé období, že jsem cca. 3-5 týdnů naprosto bez alkoholu a pak si dám nějaký ten spouštěč (jedno pivo, deci vína ) a pak piju třeba i 3-4dny. Pak zas klid.
karafiátek
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49410
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 9 měsíce  
Karafiátik,

ešte, že vieš: "kde je pes zakopaný" alebo, inak povedané: ..."v čem'ž spočívá *jádro pudla*!"

Teraz už len:

"*ustrážiť si "slinu/baženie/cravig" a NE/opiť sa!*"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 14/07/2018 09:20 Provedl: Ja. Důvod: Design...
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49427
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 9 měsíce  
Zdravím,
furt slyšim z každý strany že bych měl něco dělat, že to není dobrý atd.
Vůbec jsem se nechtěl radit na žádných stránkách atd.
Ale došlo mi že budu muset něco dělat.
jestli má někdo podobnou zkušenost, nebo kdo úspěšně přestává napiště prosim.
Je mi 18 a vždycky sem si dal po škole pár piv nevim v 6. třídě.
No to eště šlo. kterej školák si nedá pivo že jo

Poslední dobou to ale není dobrý.
Byly chvíle kdy jsem vypil sedmičku rumu ráno.
Vracel jsem se domů pochcanej i hůř.
O přítelkyni ani nemluvim, když zjistila že to je takovýhle.

Jako nemám ji za zlý že odešla ale mohla mě aspoň zkusit pochopit že chci přestat. A dělat něco společně.
Z intru mě chtěli vyhodit.
Z brigády mě vyhodily
nevim co s tim mám dělat
Pavel Krčmář
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49428
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 9 měsíce  
Pavel Krčmář napsal:
Jako nemám ji za zlý že odešla ale mohla mě aspoň zkusit pochopit že chci přestat. A dělat něco společně.

Naprosto Ti nechci borit nadeje a sny a predstavy ale nikdo a nic na svete Ti nepomuze! Jediny kdo Te muze zachranit a dostat Te z toho jsi Ty sam. Doktori a leky a terapie a lecebny... to vsechno Ti muze ukazat cestu, poradit Ti co mas delat a treba to i o neco ulehcit (antabus napr.). Ale to to hnusny a tvrdy a pekelne tezky budes muset odedrit sam .

Je to hnusny a cynicky ale pritelkyne udelala to jediny rozumny ze odesla protoze nejrychlejsi cesta jak alkoholika "probudit" je nechat ho spadnout na uplny dno a doufat ze se pri tom padu nerozmlati tak aby se jeste dokazal postavit. A ze az bouchne hlavou o to dno ze se fakt probudi .

V kazdem pripade jsi dorazil na to spravne misto - tady jsi mezi svymi . Spousta lidi se tu pokousi prestat a je tady dost lidi kteri Ti radi poradi a ktere stoji za to si poslechnout...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49429
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 9 měsíce  
Paľo,

je najvyšší čas prestať si čúrať do gatí aj chľastať! Zastaviť opíjanie sa → vôľou, je iba zbytočné plytvanie časom, aj životom. Vyhľadaj odbornú pomoc. Vyber si štuple aj vatu z uší, otvor oči a snaž sa pochopiť zmysel toho, čo Ti TO vlastne terapeuti aj spolupacienti zdieľajú. Otvor si srdce a uľav tak duši... iba tak porozumieš sebe-samému. Máš na to celý "počúraný" život!

"Ver mi, že sám seba neprečúraš → akurát si zbytočne pokropíš hlavu"...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49447
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 9 měsíce  
Ahojky všichni,
po delší odmlce jsem tady zpět. Dovolenou mám za sebou, ale takovou, kterou jsem nezvládla.
Delší dobu jsem tady nebyla a nepsala, protože za 1 jsem se styděla, že to nezvládám a za 2 jsem si říkala, že mi ani tady toto moc nepomáhá.
Mám za sebou ambulantní léčbu, to jsem tady psala...antabus jsem přepila, hromadu věcí pohnojila, celé rodině alkoholismus z plného hrdla vykřičela, AA navštěvovala, různé náplasti, psychiatry navštívila, ALE VEČER SE VŽDY NAPILA....
Nedávno jsem četla delší příspěvek Dr.Nespora, že bažení trvá okolo 20 minut. U mně teda bažení trvá celý večer až to nakonec nevydržím, nastartuji auto a i na benzínku si zajedu něco koupit.
Jsem čím dál tím víc na dně, jediné co mi zase o krůček došlo, je, že můžeš chodit za různými doktory psychiatry, ale nikdo Ti nepomůže, večer jsi sám a jen sám, volat nikomu nemůžeš co dělat a tak se utápíš v alkoholu....konečně mi došlo, že to trápení musíš překonat a přebolet sám, prášky a nic Ti nepomůže.
Poprvé zkoušim abstinenci jako že konečně, pila jsem cca 10 let každičký den večer a momentálně mám nečekaně pár dnů za sebou, kdy to koooonečně začínám pár dnů zvládat, což je pro mně takový úspěch a radost, že toho démona momentálně dokážu konečně "odstrkovat".
Chci se prosím zeptat na 1 otázku, trošku mi není jasné za jak dlouho končí bažení(chuť na alkohol) ten bude celý život? a za jak dlouho detox?
Držte se tady všichni a jen tak pro přehled, pokud se můžu opět tady dostat do obrazu, jak dlouho to zvládáte bez démona VY?
Děkuji za jakoukoliv odpověď
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49453
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 9 měsíce  
Angelina napsal:
Chci se prosím zeptat na 1 otázku, trošku mi není jasné za jak dlouho končí bažení(chuť na alkohol) ten bude celý život?

Musis pocitat s tim ze to v Tobe bude uz do konce zivota. Ze kazdy kontakt s alkoholem muze znamenat spusteni a klidne se muzes po nekolika 100% cistych letech vratit na den 0.

Ale neboj se neni to tak hrozny jak to vypada . Urcite kriticky bude prvni mesic, to se Ti naopak bazeni muzou stupnovat protoze mozek zoufale chce svuj fet a rozhodne se ho nehodla vzdat. Ale pak to zacne postupne odeznivat a slabnout. Za ctvrt roku uz to bude lepsi a najednou pri nejake cinnosti treba zjistis ze "...jeeee... super...uz jsem na chlast pul den nepomyslela...". Za pul roku by se mel zivot zacit vracet do normalu. No a za dva roky by jsi dle lekaru mela dosahnout na status VYLECENA. Ale je to fakt strasne individualni...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49458
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 9 měsíce  
Gennosuke:
děkuji mooocička za odpověď.
Jsi zlatý človíček)))
Angelina
Gold Boarder
Příspěvky: 200
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49526
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 9 měsíce  
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50175
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 8 měsíce  
Ahoj všichni, krásné střízlivé sobotní sluníčkové letní ráno přeju všem. Jak se máte cibulko, karafiátku, Angelino, Agi, Michale, Pistácie, šantalko, Hani, Renčo, Lenko, druhá Lenko ???? Napište mi něco povzbuzujícího.

Trošku se přiznám, že mi tady na webu kazí náladu jeden pán(ANO UŽ VÍME, ŽE NEPIJETE PŘES DVA ROKY), který se povyšuje nad ty, kteří jsou teprve na začátku, nebo se teprve pokouší se sebou něco dělat a ještě to drhne. Taky mě mrzí, že alkoholikům říká, aby nechodili na léčení, že to je zbytečné( ANO, UŽ VÍME, ŽE JSTE TO ZVLÁDL SÁM). To mi přijde velmi líto, protože je tady spousta abstinujících alkoholiků, které léčebna vrátila zpátky do života.
Taky nevím, že by tady někdo nabádal k pití Birella!!!
No nic, je tady prostor pro všechny názory, jen mě to mrzí, protože začátky jsou těžké a ne každý to zvládne sám. I tento web může otevřít oči těm, kteří stojí zrovna na rozcestí.
Takže hezký den bez chlastu přeji Vám všem.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...15161718192021...80
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter