Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...24252627282930...80
Dolů
Téma: už nechci pít ale opakovaně selhávám
***
#52812
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 4 měsíce  
stef napsal:
A ze som za to zodpovedny iked(*)!

* Ako su nam podsuvane, aka samozrejmost a niekomu to znici zivot. Potrebujem aj cez tieto myslienky, pocity prejst, spracovat a zaradit sa. Ale je to fakt hnus, ako to vsade podsuvaju...


Takze ve filmech se chlasta, v televizi se chlasta a na ulici se chlasta a v hospodach se chlasta a vsude jsou reklamy na chlast a obchody jsou plny chlastu a vsichni ho nakupuji a kropi jak sileni a chudinka Stef kvuli tomu taky musi popijet?

Lzes sam sobe a hledas vymluvy! Chlastas proto ze jsi blbec ktery si nechal chlast vymknout z pod kontroly a slaboch ktery ho nedokaze dostat pod kontrolu! Uplne stejny jako jsem byl ja a jako byla/je spousta lidi tady na foru. To co popisujes, ty pocity... ufff... jako bych cetl sam sebe pred par lety. Taky jsem se "musel" napit protoze tohle a protoze tamhleto a protoze ostatni taky pijou tak proc ne ja.

Do dneska mam v hlave vypalenou vzpominku jak jsem hodinu s vozikem projizdel Hradeckym Makrem a celou tu hodinu jsem resil a vymyslel si miliony duvodu proc proste musim koupit ten karton vodky co maji v uzasny sleve . A samozrejme jako spravny alkoholik jsem si ty duvody nasel a kartony koupil rovnou dva. Celou cestu do Prahy jsem si sugeroval jak je to pro me spatny, jak me to nici a zabiji a jak bych mel zastavit v odstavnym pruhu a vyhazet to do prikopu. A pri tom jsem porad zrychloval abych byl doma co nejdriv a mohl se konecne napit .

Ritis se do strasnyho pruseru - presneji receno, uz jsi v nem minimalne po pas . Vykasli se na vsechno a na vsechny a soustred se na sebe - jenom na sebe. Prestan resit kde je kolem Tebe chlast a kde a kdo chlasta a soustred se na to aby jsi TY nechlastal. Uprav si denni rezim, nastav si striktni provozni program a udrzuj cistou domacnost. Spouste lidem tady na foru pomaha dochazeni na AA. Jestli chodis chlastat napriklad po praci tak proste chod bez penez. Jestli chlastas sam a problem jsou nakupy (to byl treba muj pripad) tak zacni tim ze si na internetu objednas hromadu trvanlivyho jidla a nejaky cas proste na nakupy chodit nebudes. Tech veci ktere muzes TED HNED zacit delat je prece tolik...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52813
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 4 měsíce  
Hlavne zadna novorocni predsevzeti ..
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52816
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 4 měsíce  
Gennosuke, zrejme som bezpochyby, ale uz nechcem byt.

Len ma stvalo, ako spolocnost vnima, ze alkohol pomaha na zabavu, na zblizovanie, na stress, blablabla, vsade od mala kazdy vsade zapija a pak ak niekto si tym ublizi, uz je ten posledny, ajaj, ale ja to vnimam: Alkohol je Droga, Jed, Klamstvo. Takze nech si ho vsetci ...!

'...A pri tom jsem porad zrychloval abych byl doma co nejdriv a mohl se konecne napit' Poznam to sialenstvo.

Napisal si 'jako bych cetl sam sebe pred par lety'
Prosim Kde/Ako/Kedy sa to u Teba zacalo menit, ze si veci zacal videt ake su a nenalhavat si ?
Dakujem Ahoj
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 01/01/2019 12:44 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52818
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 4 měsíce  
stef napsal:
Prosim Kde/Ako/Kedy sa to u Teba zacalo menit, ze si veci zacal videt ake su a nenalhavat si ?


Nekde u sedmicky vodky denne. Kdyz jsem zjistil ze:

- jsem fyzicky v hajzlu (zvracim krev) a psychicky na totalnim dne ( rutinne a s naprostou vaznosti planuju kde a jak se zabit)

- uz nemuzu jen tak "natvrdo" vysadit protoze proste neustojim nasledny abstak a musim vysazovat postupne a pomalu a planovane

- bezne provozni fungovani bez alkoholu uz neni mozne

- nedokazu se udrzet strizlivy a bez zbytkoveho alkoholu na nezbytne nutne ukony (napr. sluzebni cesta a rizeni)

- v praci jsem krucek od vyhazovu protoze neni mozne aby si nekdo z kolegu nevsimnul ze jsem kazdou chvili pod vlivem a delam spousty chyb a ze novou praci ve svem stavu nemam sanci najit

- financni uspory se kteryma jsem pocital na konkretni plany neexistuji protoze jsem je prochlastal a jsem kousek od hrany socialni propasti

Strasne moc rad bych Ti napsal jak jsem si to vsechno promyslel a ujasnil a jak jsem si uvedomil co se deje a zacal jsem na sobe pracovat... tedy ano, to se stalo, ale az pozdeji. Mam pocit ze ten prvotni impuls prestat nebyl vubec rozumovy a nestal na logice. Nekde v te me vypatlane ozralecke hlave se nejspis probudil nejaky zvireci instinkt preziti a docasne prevzal kontrolu.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52824
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 4 měsíce  
Ano, alkohol je droga. Legální a spolecensky tolerovana.
Stát z toho má docela slušný prachy. Asi je to ale lepší než před lety, kdy se zvesela chlastalo a kouřilo i v práci.
Nedávno jsem vyslechla debatu o tom, kolik stojí léčení drogove závislých a alkoholiků. Jak by si to meli platit sami.
No, a kolik lidí se ke svým nemocem prožralo, že. A taky si nemusí léky platit sami. Takže i nezdrave jídlo by se dalo brát jako droga a taky je všude kolem nás a je to jen na nás, jestli podlehneme.
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52831
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 4 měsíce  
Ahoj Drahuš, prave citam co sa stalo. Je mi to luto, neboj to sa nejak spravi.
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52862
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 4 měsíce  
10 dni bez alkoholu, cigariet,

A zas ten demon naseptavac, mi dava do hlavy vyjavy na bar pivo ciga a ten pocit tam, snazi sa ma zas oklamat

Ja nechcem, nechcem uverit, zas tym klamstvam, 2 roky tu pisem to iste, ak by som mu uveril, dotahol by ma na dno, alkohol je droga a ja chcem zit slobodnejsie, stastnejsie, nechcem byt otrok toho demona/alkoseba.

Chcem ho odohnat, chcem aby nemal taku silu, ja nechcem zas a zas a zas a zas sa nicit.

Musim ho nejako vypnut, lebo toto je zradne, poznam to, chcem to dat nafurt alebo ako AA dnes, zajtra bude uzasne rano, premyslam radsej ake alkohol mal zle dopady, ked som si par hodin uzil za tych 15 rokov, myslim, ze tie par hodin nepotrebujem uz nikdy!

Idem sa najest, vecer zabehat, vsimam i stravu, pricom sa tie silne cravingy vyskytuju, zatial to zvalujem na horcik+b6, lebo od kedy som si ho dal vcera a dnes tak to prislo, asi organizmus ma pocit, ze uz je zregenerovanejsi tak zacina blbnut, musim to dat dnes
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 03/01/2019 13:04 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52887
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 4 měsíce  
Stefi dneska to dáš.je to svinsky silný hajzl.nebojuj s ním.ignoruj ho.
Drahoslava
Gold Boarder
Příspěvky: 304
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 03/01/2019 22:43 Provedl: Drahoslava.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52888
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 4 měsíce  
Dakujem Drahus,

fuf dnes som to dal
miestami fakt tazke, bal som sa, ze ma dostanu myslienky zasa, ze to vzdam, ale snazil som sa racionalizovat ako to len slo.

Zajtra nanovo, den 11

Boli casy, ked by som bol schopny i teraz o 23:00 vyletet este von, ale radsej ani na to nemyslim

Dobru noc a pekne rano
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 03/01/2019 23:07 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52893
Re: už nechci pít ale opakovaně selhávám Před 5 rok, 4 měsíce  
Drahoslava napsal:
Stefi dneska to dáš.je to svinsky silný hajzl.nebojuj s ním.ignoruj ho.

Ano, ignorace je lepší, než boj. Ale naučit se alkohol opravdu dobře ignorovat, to není snadné.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...24252627282930...80
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter