Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...82838485868788...101
Dolů
Téma: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu
***
#49528
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Ahoj, omlouvám se, dřív jsem se sem nedostala. U mě je prostě problém, že už se mi ten pocit blaženosti, fuck off efekt nebo co to je, zalíbil. Normálně se těším na večer, až si sednu na terasu a začnu. Vím, že je to hrozně moc špatně. Přijde nabídka na procházku od kamaráda nebo podobně, ale ne, to nejde přeci, vždyť bych nestihla svůj rituál... A přitom ty dva a půl týdne byly tak v klídku, prostě jsem se kousla a ne, místo piva jsem se těšila na birella a večerní film. Nevím co se zase podělalo
Drahuš, děkuji za příspěvek! No pravdu máš, přítel mě do toho tahá slušně a to z několika ohledů. To, že nepiju, v tom mě nepodporuje, neřekne, drž se nebo seš dobrá. Naopak ve mně pořád živí pocit, že pivo je přirozenost a nepít ho je divný. Navíc neumí nic jinýho, než mě tahat do hospody. Tam mě do toho hodí, sám si dá pivo a já v tom plavu sama. Další věc je, že ho vidím jednou týdně, zbytek času jsem na vše sama. Musím chápat jeho práci, jeho rodinu, všechno. Mě nechápe nikdo. A to ani když spolu jsme, beztak si mě nevšímá a čeká, až bude osm hodin, abychom vyrazili na pivo. Prostě já nevím, vidí jen sebe, své potřeby a můj problém přehlíží, neřeší. Přesně jak řekl - je to můj problém, přeci se kvůli němu nebude omezovat. A tak mi to dává sežrat a já si nakonec přijdu jako ta špatná. A to je další kámen úrazu - přestat s tímhle znamená přijmout vinu za to, co se stalo. Nepřiznat si to mi dává pocit, že nejsem až takový chudák a lůzr, který není dost dobrý ani vlastnímu příteli. Neumím si prostě odpustit to, že jsem to dopustila. Děda byl alkoholik, bratr v tom taky lítá. Celé dětství jsem to měla před očima, vím, co to dělá. Tak jak jsem to mohla dovolit? A proč jsem si našla přítele, který v tom vlastně jede taky? Výčitky a znechucení, to nad sebou cítím. A to, že nepít je vyčlenění ze světa, teda aspoň toho mého. Je to hrozně těžký, přijde mi to jako bych to byla já proti celému světu.
Jinak ale začala jsem pravidelně chodit na plavání, vím, trochu málo, ale mám první koníček, co mě baví
Hana
Expert Boarder
Příspěvky: 103
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49534
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Fuck off efekt. No to je pre mňa niečo ako sadnúť k stolu, fľaša k tomu a jeb.m na celý svet len si popíjam. Celý svet mi v tej chvíli môže byť ukradnutý. Som len ja a fľaša.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49535
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Já mám radši fuck efekt.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49536
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
V lecebne ti zadny zazrak nereknou, ale na x mesixu te pobyt tam odstini od problemu venku a treba dojdes k tomu, ze pit nemuzes, nechces. Kdyz budes teda chtit a ne knucet, jak jsou vsichni hnusni. M.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49541
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
MichalB tak to viem aj bez lecebny ze pit nechcem, lebo mi to skodi, ale i tak to robim, lebo som zavisly, to je ten problem, Vy vsetci ste na to prisli ako na to a ide Vam to, a to mate obdiv, lenze ja neviem ked bojujem sam so sebou.

vcera som sa nechal zlakat kolegom na cigaretu a premohol ma craving, takze som siel na pivo, takze znova den 1 ...

Ano vela ludi je hnusnych, proste je to tak, aj vcera v bare ma mali niekde ti "pijaci" tam. Obcas sa sam seba pytam co tam vlastne robim a hlavne preco. Mozno mi toto uvedomenie pomoze konecne prestat s tou sebadestrukciou.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 19/07/2018 14:25 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49543
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
"lenze ja neviem ked bojujem sam so sebou."

Tak se sebou a s tim nebojuj.
Jestli ti cigareta spusti chut na pivo/alkohol (protoze sedavas v hospode s cigarem na zahradce), tak vynech i koureni.

Zijeme takovy zivot, jaky si ho modulejeme v predstavach

Tak hodne stesti (vazne, bez ironie a rypani).

M.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49546
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
...tak to viem aj bez lecebny ze pit nechcem, lebo mi to skodi, ale i tak to robim, lebo som zavisly, to je ten problem...
Nazdar Zdeno. Aha, to je Stefo. Tak sorry. Myslel som, že je to Zdeno.
Prepáč Stefo, ale toto presne sme tu čítali nekonečne dlho. Zdeno nakoniec dostal ban, pretože tu písal opitý hlúposti. Ale chcel by som vedieť ako skončil. Snáď prišiel k rozumu a je OK.
Kým si to nezrovnáš v hlave, čo vlastne chceš, nepohneš sa ďalej. Je pekné od teba, že si uvedomuješ, že si alkoholik. A že si hľadal aj pomoc u odborníkov. Ale bez toho, aby si k tomu prispel aj ty sám, je to o ničom. Napíšem Ti ale tajomstvo. Úspešná a dlhodobá abstinencia nie je o pevnej vôli. Ale o disciplíne. Tvrdej, nekompromisnej sebadisciplíne. Nehnevaj sa, nič v zlom, ale pripomínaš mi Zdena.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49548
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
ked ja sa fakt snazim, ja to myslim uprimne, proste fakt robim vsetko mozne a aj si to uvedomujem ale ak pride craving tak snim bojujem, naplno ako viem, a i tak ma ovladne a cele moje myslenie spravanie snazive sa otoci na to ze sa tesim na pivo a neviem sa dockat, musim ist az na wecko sa vytoto, a uz to neviem stopnut, i ked je von totalne na nic i tak tam idem, aj ked mam na dalsi den dolezitu pracu i tak tam idem, ja vazne neviem co so sebou ... i ked mi ex povedala, ze ak pojdem von tak ak sa vratim uz ju neuvidim, i vtedy som tam siel, ...

tak mozno mam nejaky specialny problem, to vsetko kvoli tomu zivotnemu stylu, tomi najviac robi problem, mozno ani preto neviem prestat s chlastom, sa ho fakt snazim vzdat, je to proste sila cely ten ten rock n roll, sa ma bytosnte dotykal a ja mam problem sa toho pustit zjavne.

proste som skepticky, po tych milionovych pokusoch a sklamaniach a hladaniach pomoci, zvlast ked mi psychiater povie ze antabus mi nepomoze a mnohi mi napisu, ze liecebna taky ne,
ani ja si neviem pomoct ocividne ...
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 19/07/2018 16:42 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49551
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Kto Ti napísal, že liečebňa Ti nepomôže? Samozrejme, že nie je zárukou abstinovani. Mnou spomínaný Zdeno to opäť rozbehol po 14 dňoch.
Na Slovensku zopár liečební je. Ale aj tam dostaneš len návod ako na to a zvyšok je na tebe. Dĺžka pobytu je rôzna. Ale vyčistíš si hlavu a telo od alkoholu. A v podstate tam neriešiš nič iné, len seba. Máš čas nad sebou porozmýšľať a nerozptyľovať sa rokenrolom.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49552
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Števo/Stef,

Tebe už pomôže len *(po)svätená voda*... KLOKTAŤ!!!   ... Pred napitím/(ožieračkou), akonáhle Ťa "prepadne" myšlienka "vypiť si"!... vykloktaj si každú takúto inšpiráciu/(podnet/impulz) z hlavy a ZAPI JU NEALKOM!!! ... a opäť KLOKTAJ!!! ..., ak už neveríš profesionálom, doliečujúcim sa alkoholikom, AA ani klubistom/(úspešne dlhodobo abstinujúcim), tak si založ Cirkev Svedkov Liehovových a hlásaj: ..."o mohutnom CRAVINGU/BAŽENÍ" a Jeho mieste v Tvojom prepitom živote...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...82838485868788...101
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter