Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...84858687888990...101
Dolů
Téma: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu
***
#49564
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Ja u selincra zadne vedlejso ucinky nemel. A fungovalo to - potlacovalo chut na alko. Stejne jako champix na tabak.
A co mas tedy za problem?
Co tim chlastem resis? Na problemy ne se zavislosti jsou psychologove.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49565
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Stefo.
1. Neviem u ktorého psychiatra si bol. Určite nie na Slovensku. Tu je antabus zakázaný.
2. AA som si povedal po zvlastnej chvilke ticha nieco a ziadna reakcia, to dokazem aj sam doma sam sebe si.
Možné to je. Pijak písal, že tam sa nediskutuje, len rozpráva. Mne by to tiež nevyhovovalo. Mal si hľadať inde. Sú aj iné kluby abstinentov.

3.Psychologovia za prachy sa snazia okopirovat rady 1000x obohrane a volaju to KBT...som proste strateny a nevedel som ze tato stranka ked sa clovek zdoveri ked fakt nevie co so svojim cravingom je na vysmech ..
Takže všetci sú zlý? Už by si mohol vedieť, že príspevky JA majú v sebe dosť sarkazmu, irónie atd. Sú iné než ostatné. Ani ja ich niekedy nechápem. Ale nie je to výsmech.

Stefo. Keď ty stále čakáš pomoc od niekoho. Ale všetko to je a vždy bude len na tebe. Ak ti psychológ povie nelez do toho baru. Je to pre teba riziko. A ty tam napriek tomu vlezieš, koho je to chyba? A zdôvodníš to tým, že musíš lebo máš craving a si závislý. Počuješ "Volanie rodu (rokenrolu)".
My ťa neodsudzujeme Stefo. Prešli sme si tým istým.
ved posledne 2 roky neviem ani nikoho fajn spoznat len ludi co piju v bare ...
A kde inde si hľadal tých fajn ľudí? Ty to už máš v hlave. " V bare sú fajn ľudia, tam mi bude dobre a ide sa tam". Vieš Stefo, aj mne bolo fajn v krčme, ale ak som chcel abstinovať, musel som sa toho vzdať. V živote je vždy niečo za niečo. Nič nie je zadarmo.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49566
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
MichalB psychologa som skusal nedavno a jedine co mi povedala je to co sa bezne docitam na google. Ked to neviedlo nikam a chcel to ukoncit tak povedala ze jej mam preplatit posledne sedenie ze som jej sposobil komplikacie, pritom ona sama vkuse menila tyzden co tyzden terminy, a ja sa prisposoboval, no naco mi je taky clovek dobry ? Mozno som zavisly ale nie blbec

Predtym ked som skusal psychologa v A klube Brne tak som zistil, ze sa nan hraje riaditel ktory vobec nema ani atestaciu a nie to este skolu, vsetci psychologovia z tamade poodchadzali.

A skusal som este jedneho a ten povedal ze terapia ak budem pit je zbytocna.

takze ostavame pritom ze mam stale problem s alkoholom a to som skusil AA, psychiatrov, psychologov, knazov,

moj jediny problem to poviem pred vsetkymi lebo je to tak, ze ked som mal 17 som zacal hrat v kapele a tento zivotny styl sa pre mna stal mojim zivotom na cca 15 rokov hudba, kamarati dievcata, koncerty, alkohol, bary, zabava, vela zazitkov a vela problemov aj kvoli tomu, normalni ludia mi nerozumeli a ani ja im, a ked som mal problem som stale toto bolo moje akoby ja, no a vsetko postupne stroskotalo a ja vidim a citim ako ma to devastuje a nenaplna no hlavne ten alkohol, i ked ho pijem odost menej, som akoby tymi vecami zotroceny, a ja sa fakt snazim hladat novy zmysel zivota, ale mam pocit ze nieco nieje vporiadku, ked uz neviem spoznat ani normalne dievca, a pritom vkuse dookola padam do toho bahna. Takze proste toto je asi aj na psychologa a psychiatra moc. Potrebujem prestat prve asi najlepsie fakt s alkoholom, lenze sa tocim v bludnom kruhu uz roky
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49567
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Už si fakt připadám jak nějakej AA nahaněč, ale přesto si dovolim menší korekci. Na setkání AA se v tom hlavním čase nediskutuje, to je pravda. Ale často po setkání lze diskutovat. Nebo si tam seženeš tzv. sponzora, člena který déle abstinuje a s ním řekněme diskutuješ. Nebo voláš členům telefonem, když je ti úzko..
Mně by zas vadily ty diskuze, nesnáším, když mi někdo nevyžádaně kecá do života, nebo mi dokonce kritizuje, když o mě prd ví. Proto jsem rád, že se na AA, když teda o reakci nestojíš, nereaguje.
Ale někdy se všichni po setkání rozprchnou jako když střelíš do vrabců a zůstane člověk sám. Já už jsem zvyklej a nevadí mi to.. Víc o tom kecat nechci.. Nové lidi tam nesháním. Starám se o sebe. Ani nevim, proč teď píšu sem na alkoholik.cz . Kdysi jsem tu občas byl.
Asi se chci chlubit, jaký jsem pašák nebo co.. Nebo mluvit s jinejma lidma. Nevim..
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 19/07/2018 19:56 Provedl: Pijak.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49568
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Stef,

"zamyslel si sa už prečo Ti psychiater povie, že: "ambulantne" TO v Tvojom prípade nemá význam/zmysel?"
Psychológ Ti môže pomôcť pochopiť vzťahy, ale vlastným emóciám musíš prísť "na kobylku" už sám... V izolovanom prostredí liečebne v programe PAL sa Ti TO môže podariť úspešne zvládnuť! Krtko Ti zdieľa svoj uhol pohľadu.  
Vzdaj sa vzdoru aj odporu a príjmi sa taký - aký skutočne aj si. Neobviňuj iných ani seba, naopak → hľadaj zjednotenie rôznych pohľadov/vhľadov na Tvoje nemierne pitie a pracuj so sebou aj na sebe. Toto nik nevykoná za Teba, pretože stále je ešte aktuálne: ..."pomôž si človeče, aj Boh Ti pomôže!!!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49569
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Krtek
ano mas v tom vsetkom pravdu, len to je to, ze ja sa toho chcem uz vzdat ked ma to tak devastuje aj sa snazim robit program ale fakt proste

1. byvam v CR
2. skusal som co som nasiel, ale chce to este hladat, alebo s tym fakt seknut a ist na tu liecbu a zacat niekde inde nanovo aj ked mam v gatiach
3. nieste zli, len niekedy clovek si to inac vylozi, len ja nechcem byt ten co si to omlouva, ja by som to fakt chcel zmenit, len mi to pride silnejsie ako ja fakt a to je ten problem, preto furt podlahnem, i ked si fakt urobim iny program proste ak sa to bazenie dostane na urcitu uroven mna uplne ovladne a je silnejsie ako ja, i ked cely tyzden sa snazim citat uvedomovat vymyslat program hladat veci, preto som uz z toho zufaly, lebo to uz trva roky.

Krtek, este to ze mas pravdu, ale bol som aj na par stretkach s holkami, a neni lahke najst fajn kamosku, a je aj pravda, ze neviem kde spoznavat novych ludi na kamosstvo, lebo zrejme z toho alkoholu zivota a skusenosti mam uz aj strach z ludi tremu soc. fobiu a podalsie tu skoro kazda holka co spoznam cez zoznamku chce pit pivo a bavit sa v bare, a toto ja uz presne nechcem, lebo mam problem ale padam opakovane. Takze som si povedal ze to nebudem silit a tak snazim sa skusat nove veci i sam.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 19/07/2018 20:18 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49570
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
OK, P. Dik za info. Už to nechajme. Ja som na AA nikdy nebol. Len na klasickom klube.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49571
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Takže takto Stefko. Jedna tvoja veta z tvojho príspevku.:Potrebujem prestat prve asi najlepsie fakt s alkoholom,
To si na také niečo prišiel po 2 rokoch vypisovania tu? A čo si vlastne chcel doteraz? Nie prestať piť?
Asi ťažko niekde nájdeš abstinentku. Všade sa pije. Alkohol je a bude súčasťou tvojho života. Len ho nemusíš piť. Musíš sa s ním naučiť žiť. To by si nemohol ani do obchodu. A kočke v bare môže imponovať, že nepiješ. Neskôr môžete ísť do kina, na kupko, na motýle, vykopávať krtkov...atd. V Brne sa vždy niečo nájde.
Ale ako som ti už písal predtým. Ak chceš úspešne v budúcnosti abstinovať, budeš musieť niečo obetovať. A v tvojom prípade je to ten "pocit" po napití sa. Pretože to je dôvod tvojho pitia. Napitie-energie, zábava, radost, ziadna nuda, pocit nesputanej slobody To si písal pred 2 rokmi. Doteraz si nebol ochotný sa toho vzdať.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49572
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Krtko chcem sa toho vzdat a nepodlahnut, nech pri mne stoja vsetky svatusiky asi nabuduce ak zacne premyslat moja druha polovicka , ako ju udobrit aby pocuvala a uz bola rozumna, to je ta otazka, ja uz nechcem aby pisla a ked pride tak proste nech ma necha na pokoji
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 19/07/2018 22:23 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49573
Re: Vzájemná pomoc-Nový rok 2018 bez alkoholu Před 5 rok, 9 měsíce  
Stef. Problem je, ze se toho piti asi vzdat nechces, ne? Resp. toho "dobreho" stavu po piti. Alespon ja to tak mel. Chodil jsem k psychiatrovi, zkousel i psychology. No svete div se, bylo to k hovnu, protoze ja v podstate nechtel prestat pit, i kdyz jsem moc dobre vedel, ze me to nici sychicky i fyzicky, ze se mi diky tomu rozpadla rodina. Bylo potreba si sahnout hodne hluboku. Ne ze by to neslo niz, ale i tak to bylo uz hodne pres caru.
A jasne, ze psycholozka i psychiatr rikali, vy nechcete prestat pit a proto jakakoli ambulantni lecba je k nicemu. A ja furt tvrdil, ze neeee, ze chci nepit, ze uz skoro nepiju. No hubu plnou kecu jsem mel a chlastal i na prasky ..
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...84858687888990...101
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter